Apie sausus pusryčius

Skubėdami į darbą ar mokyklą dažniau renkamės greitai pagaminamus pusryčius dažnai nekreipdami dėmesio į sveiką mityba. Ne taip retai mūsų akis užkliūva už sausų pusryčių, kuriuos galime valgyti su pienu, kefyru, jogurtu, grūdėta varške bei sultimis, paskaninti riešutais, razinomis, šokolado gabalėliais, šviežiomis uogomis ir vaisiais.

Parduotuvėse šiandien galima pasirinkti jau paruoštų įvairių grūdų (kviečių, avižų, ryžių, grikių, kukurūzų) sausų pusryčių, kurių pakuotėje galima rasti džiovintų vaisių ir uogų, kitų priedų. Taip pat galima rinktis traškius su karamele, medumi, trapučius ir duoneles.

Dietologų teigimu, sausuose pusryčiuose gausu baltymų ir riebalų, angliavandenių, ląstelienos, mineralinių medžiagų, vitaminų (A, C, D, B1, B2, B6, B12). Trapučiai ir duonelės ypač vertingi alergiškiems bei sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis žmonėms. Be to, sausi pusryčiai teigiamai veikia žarnyną.

Prieš įsigydami parduotuvėje sausų pusryčių, atkreipkite dėmesį į kai kuriuos svarbius dalykus:

•    Patikrinkite, kiek juose yra druskos ir cukraus, atkreipkite dėmesį, ar juose nėra dirbtinių dažiklių ar konservantų.

•    Nepirkite vaikams ryškių spalvų (raudonų, žalių, mėlynų) sausų pusryčių. Verčiau rinkitės  natūralių produktų – kakavos ar deginto cukraus – rudos spalvos sausus pusryčius.

•     Patikrinkite sausų pusryčių pagaminimo datą ir galiojimo laiką. Mitybos specialistai siūlo rinktis kuo mažesnio galiojimo laiko sausus pusryčius. Yra ir tokių sausų pusryčių, kurių galiojimo laikas siekia net iki penkerių metų.

•    Atidžiai pažiūrėkite, kas yra sausų pusryčių gamintojas, kaip pagaminti sausi pusryčiai ir kokios jie kokybės. Patartina geriau rinktis patikimų ir žinomų gamintojų produktus.

Sausus pusryčius sėkmingai galima pasirinkti ir lengvai vakarienei. Taip prieš miegą neperkrausite skrandžio ir lengviau užmigsite.