Greipfrutų dieta: ar greipfrutų valgymas tikrai padės numesti svorio?

Greipfrutų dieta yra svorio metimo dieta, kuri buvo populiari daugelį dešimtmečių. Tai apima greipfrutų valgymą arba greipfrutų sulčių gėrimą kiekvieno valgio metu ir kalorijų suvartojimo ribojimą, kad būtų skatinamas svorio metimas. Dietos šalininkai teigia, kad greipfrutuose yra tam tikrų fermentų, kurie padeda deginti riebalus, o didelis skaidulų kiekis greipfrute padeda jaustis sotiems ir patenkintiems. Tačiau ar šiuose teiginiuose yra tiesos? Pažiūrėkime atidžiau.

greipfrutų dieta

Turinys

Greipfrutų dietos istorija

Greipfrutų dieta pirmą kartą išpopuliarėjo praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje ir aštuntajame bei devintajame dešimtmečiuose vėl įgijo populiarumą, kaip greita priemonė numesti svorio. Valgome greipfrutus arba geriame greipfrutų sultis, kiekvieną kartą valgydami, ir tai padeda deginti mūsų riebalus bei mažiau norisi valgyti. Dieta dažnai yra labai mažai kaloringa, o kai kuriose versijose kalorijų suvartojimas ribojamas iki 800 kalorijų per dieną.

Greipfrutų dietos vienos dienos maitinimosi planas

Pusryčiai:

1/2 greipfruto
2 virti kiaušiniai
1 riekelė nesmulkintų kviečių skrebučio
Juoda kava ar arbata

Pietūs:

Salotos su salotomis, agurkais, pomidorais ir kepta vištienos krūtinėlė
1/2 greipfruto
1 valgomasis šaukštas salotų padažo

Užkandis:

1/2 greipfruto
1 nedidelė sauja migdolų

Vakarienė:

Ant grotelių kepta lašišos filė
Garuose virti brokoliai ir morkos
1/2 greipfruto

Prieš miegą:

1 puodelis lieso pieno

Svarbu pažymėti, kad šis valgymo planas yra labai mažai kaloringas ir gali neturėti pakankamai maistinių medžiagų kai kuriems šios dietos praktikuotojams. Be to, svarbu į savo mitybą įtraukti įvairių maistinių medžiagų turinčių maisto produktų, kad gautumėte visus organizmui reikalingus vitaminus ir mineralus.

Ką apie greipfrutų dietą sako mokslas?

Nors greipfrutas yra sveikas ir maistingas vaisius, turintis mažai kalorijų ir daug skaidulų, yra mažai mokslinių įrodymų, patvirtinančių teiginius, kad greipfrutas gali padėti deginti riebalus arba sumažinti apetitą. Nors kai kurie tyrimai rodo, kad greipfrutas gali turėti tam tikros naudos sveikatai, pavyzdžiui, sumažinti cholesterolio kiekį ir pagerinti jautrumą insulinui, yra mažai įrodymų, kad greipfrutas gali konkrečiai padėti numesti svorio.

Tiesą sakant, kai kurie tyrimai netgi nustatė, kad greipfrutų vartojimas gali sutrikdyti tam tikrų vaistų, įskaitant statinus, naudojamus cholesterolio kiekiui mažinti, metabolizmą, taip pat gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį, kai yra vartojami dideliais kiekiais.

Greipfrutų dietos pavojai

Greipfrutų dieta dažnai yra labai mažai kaloringa ir gali greitai numesti svorio. Tačiau toks greitas svorio metimas gali būti pavojingas ir sukelti kai kurių sveikatos problemų, įskaitant maistinių medžiagų trūkumą, dehidrataciją ir nuovargį. Be to, ilgą laiką gali būti sunku laikytis šios dietos, o daugelis žmonių gali atgauti prarastą svorį, grįžę prie savo įprastų mitybos įpročių.

Be to, greipfrutų dieta gali netikti visiems, ypač tiems, kurie vartoja tam tikrus vaistus ar turi tam tikrų sveikatos sutrikimų. Prieš pradedant bet kokią naują dietą ar svorio metimo planą, svarbu pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu, kad nustatytų, ar tai saugu ir tinka jums.

Kuo naudingas greipfrutas?

Pirma, greipfrutas yra mažai kaloringas ir daug maistinių medžiagų turintis vaisius, kuris gali būti geras vitaminų ir mineralų, tokių kaip vitaminas C ir kalis, šaltinis. Be to, greipfrutuose yra daug skaidulų, kurios gali padėti skatinti sotumo jausmą ir sumažinti apetitą.

Svarbu pažymėti, kad nors greipfrutai gali būti sveikas subalansuotos mitybos priedas, pasikliauti vien greipfrutais norint numesti svorio nėra tvarus ar sveikas požiūris. Subalansuota mityba turėtų apimti įvairius maisto produktus, kuriuose gausu maistinių medžiagų, kad gautumėte visus organizmui reikalingus vitaminus ir mineralus. Taip pat reguliariai mankštintis, norint pasiekti ir išlaikyti sveiką svorį.

Išvados

Greitam svorio numetimui, gal ir galima kurį tai laiką pasinaudoti šios dietos privalumais: prieš savaitgalį ar po savaitgalio, prieš atostogas ar po jų. Tačiau ilgalaikiam praktikavimui greipfrutų dieta, matomai, nėra taikytina.