Mineralinis vanduo – ne visiems

Yra specifinių organizmo būklių, dėl kurių turime atsisakyti tam tikrų maisto produktų ir gėrimų. Klaidingai mano tie, kurie įsitikinę, kad jau mineralinis vanduo tinka tikrai visiems. Pasirodo, net vanduo gali būti pavojingas.

Štai keletas pavyzdžių, kada mineralinio vandens geriau nevartoti arba vartoti labai nedidelį kiekį.

*  Jei vargina aukštas kraujo spaudimas, nepatartina gerti vandens, kuriame natrio yra daugiau kaip 20 mg/l.

*  Sergant kepenų ligomis ar užkietėjus viduriams, negalima gerti šalto mineralinio vandens, o tik pašildytą iki 35°C arba bent jau kambario temperatūros.

*  Gydomojo mineralinio vandens (pvz., „Borjomi”) negalima vartoti tik pavalgius arba vietoj paprasto geriamojo vandens.

*  Kraujuojant skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opai, mineralinio vandens gerti negalima.

*  Bet kokio mineralinio vandens negalima duoti kūdikiams ir mažiems vaikams. Etiketėje turi būti nurodyta, kad vanduo tinka kūdikiams, taip pat ir cheminė jo sudėtis – turi būti itin mažai fluoridų, sulfatų, vario, nitratų, o nitritų apskritai negali būti. Vaikams iki 7 metų netinka mineralinis vanduo, kuriame daug fluoro.

*  Gazuotas vanduo nėra toks sveikas kaip natūralus, tačiau mineralinis vanduo su burbuliukais geriau tonizuoja, atgaivina ir yra malonesnio skonio.

Geriant gazuotą vandenį, t. y. prisotintą angliarūgštės, gerėja virškinimas, apetitas. Tačiau tokio vandens nepatariama rinktis sergantiesiems gastritu, dvylikapirštės žarnos opalige, kuriems padidėjęs skrandžio rūgštingumas. Tuomet rekomenduojama gerti tik negazuotą mineralinį vandenį.