Ozono terapija

Apie ozono terapiją

Ozono terapija – nemedikamentinis gydymo būdas, kuomet organizmo būklės gerinimui naudojamas ozonas, gaminamas specialių generatorių pagalba iš medicininio deguonies. sulaukiantis vis daugiau susidomėjimo. Ozono terapija yra laikoma viena iš alternatyvių gydymo formų.

Ozonas (O3) yra deguonies alotropinė forma, molekulė, kurią sudaro trys deguonies atomai, o ne du, kaip stabilesniame diatominiame O2.
Ozonas oksiduoja beveik visus metalus ir daugumą kitų elementų. Leistina tik labai maža jo koncentracija, nes yra daug nuodingesnis už smalkes. Bet grynas ozonas, sudarytas iš deguonies, nėra kenksmingas, juo gydomos tokios ligos, kaip tuberkuliozė.
Savo dezinfekcinėmis bei detoksikacinėmis savybėmis aktyvuotas deguonis arba Ozonas O3 pasižymi ne tik medicinoje, bet ir kosmetologijoje.
Patekęs į kraują, ozonas pirmiausiai atakuoja bakterijas, virusus ir nesveikas ląsteles, toksines medžiagas. Sveikų organizmo ląstelių jis paveikti negali, nes jas saugo tam tikras apvalkalas. Be to, skildamas ozonas išskiria deguonį, kurias ląstelės panaudoja apvalkalui stiprinti. Taip jis tampa mažiau pažeidžiamas bei elastingesnis.
Mokslininkai dar neišrado vaisto, kuris savo poveikio mikrobams stiprumu galėtų lygiuotis į ozoną. Ypatingą susidomėjimą šiuo metodu sukėlė tyrimai, kurių metu naudojant ozoną gerinama onkologinių ir AIDS ligonių būklė.

Medicininis ozonas
Medicininis ozonas – viena efektyviausių priemonių, galinčių atstatyti su amžiumi lėtėjančius organizmo biologinius procesus.
Medicininis ozonas – tai visiškai švarus ozono – deguonies mišinys, kurio 5% – sudaro ozonas, 95% – deguonis. Šiame mišinyje nėra jokių kitų cheminių priemaišų: azoto, ore esančių toksinių medžiagų. Gydant naudojamos ozono mikrodozės.
Prielankumas ozono terapijai yra Rytų Europos šalyse, ten ji yra taikoma ligonių gydymui, ligų profilaktikai, jauninimuisi. Kitose šalyse ir kai kuriose JAV valstijose ozono terapija yra uždrausta. Čia manoma, kad deguonies formos ozonas yra toksinė medžiaga, tinkanti tik dezinfekcijai maisto pramonėje. Bet kuriuo atveju, regis, nėra nei vienos šalies, kur medicinos draudimas kompensuotų ozono terapiją.

 
Ištakos

Unikalias ozono gydomąsias bei terapines savybes prieš šimtmetį, per Pirmąjį pasaulinį karą, pastebėjo vokiečių medikai. Mokslininkai sugalvojo, kaip ozoną panaudoti medicinoje bei kosmetologijoje. Kadangi ozonas yra nestabili, tačiau itin aktyvi triatominė deguonies molekulė O3, norint išlaikyti jį stabilioje būklėje, naudojamas specialus procesas, juo yra prisotinamas aliejus. Naudojant gelį išlaisvintas ozonas skyla po 15-20 minučių į deguonį O2 ir O1, taip vadinamą vienetinį deguonies atomą, kuris reaguoja į bet kokią nepageidaujamą žmogaus organizme esančią medžiagą. Tai universalus “valantis agentas”.
Ozonu jie sėkmingai gydė kareivių žaizdas, gangreną bei grybelių pažeistą odą. Vėliau ozonu pradėti gydyti ir vidaus organų negalavimai. Ypač sėkmingai – virusinės ir bakterinės kilmės. Veikiami aktyvaus deguonies, infekcijų sukėlėjai greitai žūva. Mokslininkai iki šiol nerado kito vaisto, kuris tokiomis stipriomis antiseptinėmis savybėmis prilygtų natūraliam gamtos antibiotikui – ozonui.

 

Ozono terapijos gydymo procesas

Ozono terapijos procedūra
Ozono terapija – neskausminga, diskomforto nesukelianti ir maloni procedūra. Žmogaus kraujas prisotinamas saugios koncentracijos deguonimi – ozono mišiniu. Toks aktyvuotas kraujas sulašinamas atgal į organizmą. Jungdamasis su kraujo kūneliais, ozonas sudaro daug mėnesių organizme cirkuliuojančius ozonidus, kurie ir dalyvauja įvairiuose antioksidaciniuose procesuose, taip sustiprindamas natūralią organizmo imuninę sistemą.

Patekęs į organizmą, ims vaduoti jį nuo mikroorganizmų ir toksinių medžiagų. Tik jis sugeba sunaikinti tokius virusus kaip herpes, citomegalas ar hepatitas, kurių neįveikia jokie medikamentai.
Smulkiųjų kraujagyslių sienelės ir kraujo elementų ląstelės tampa daug elastingesnės, pastebimai gerėja kraujo apytaka visuose organuose. Poveikis labiausiai jaučiamas smegenyse ir širdyje – organuose, kuriems reikia daugiausiai deguonies, bei galūnėse, kur dėl ligų dažnai sutrinka kraujotaka. Padaugėja imuninės sistemos ląstelių, kovojančių su organizmo priešais, todėl slopinami uždegiminiai procesai. Sukeliamas imunomoduliojantis efektas.

Efektyviausio ozono poveikio sulaukiama po viso ozono terapijos kurso – dešimties procedūrų.

Ozono terapijos gydymo rezultatai
Jei ozonas teigiamai paveikia kiekvieną ląstelę, vadinasi, nėra tokios organizmo sistemos, kurios jis negydytų. Išties taip, tačiau kaip ir kiekvienu kitu atveju, panacėjos nėra ir negali būti. Tai yra būdas, labai akivaizdžiai sustiprinantis kūną ir pagelbėjantis jam kovoje su parazitais, virusais, grybeliais, lėtinėmis infekcijomis, hipoksijos (deguonies stygiaus) sukeltomis būsenomis. Jeigu šalia ozonoterapijos procedūrų kurso pasistengsite laikytis sveikos gyvensenos, tai galite pasiekti dar geresnių rezultatų.

Koks efektas pajuntamas pirmiausia?
Ozono poveikį pajusite jau po pirmos procedūros, tačiau kiek ilgai jis išliks – priklauso ir nuo jūsų.
Pirmiausia, pagerėjus kraujotakai mažiausiose kraujagyslėse, jaučiama šiluma. Šyla galūnės, dėl gerėjančios deguonies apykaitos širdyje dingsta skausmai, dėl geresnės galvos smegenų kraujotakos – gerėja miegas, mąstymas, rega, klausa. Taip pat atsigauna kiekvienas organas, kentėjęs nuo deguonies stygiaus. Pasijusite kur kas energingesni – nenuostabu, nes ta energija, kurią organizmas išeikvodavo stengdamasis pažaboti toksinus, dabar atitenka jums.

Tolesnis procesas priklausys nuo to, kokį turite tikslą. Sunkiais atvejais reikia daugiau laiko, pastangų ir kantrybės. Pavyzdžiui, esant vidutinio sunkumo išeminei širdies ligai, kraujotaka pagerėja ir skausmai rimsta jau po pirmųjų procedūrų. O esant lėtinei herpetinei infekcijai, paprastai kartojami keli ozonoterapijos kursai po 8-12 procedūrų, kad būtu pasiektas ilgalaikis efektas. Įvairios kilmes hepatitai, autoimuninės ligos, cukrinis diabetas, lėtinės kvėpavimo takų ligos, endarteriitas, impotencija – taip pat ozono terapijos taikiniai ir yra sėkmingai įveikiami.

Kaip vyksta procedūra
Gydymas vyksta moksliškai nustatytomis ozono mikrodozėmis. Medicininis ozonas – tai visiškai švarus ozono – deguonies mišinys, kurio 5 proc. sudaro ozonas, 95 proc. – deguonis. Šį mišinį gamina specialūs generatoriai iš absoliučiai švaraus medicininio deguonies. Tad į kūną patenka tik ozonuotas deguonis.

Procedūros skaidomos į keletą rūšių priklausomai nuo gydomos ligos ar siekiamų tikslų. Didžioji autohemoterapija, kai kraujas imamas iš venos, įsotinamas ozonu, o po to sulašinamas atgal. Taip pat gali būti lašinamas ozonu įsotintas fiziologinis tirpalas. Mažoji autohemoterapija – tai procedūra, kurios metu ozonu aktyvuotas fiziologinis tirpalas arba kraujas suleidžiamas į raumenis. Sąnarių ligų atveju ozonas injekuojamas į biologiškai aktyvius taškus aplink pažeistą vietą.
Rektalinės insufliacijos, kuomet ozonas suleidžiamas į storąjį žarnyną. Taip gydomos uždegiminės bei parazitinės žarnyno ligos. Šį procedūra taip pat puikiai veikia kepenų ar širdies susirgimų atvejais.Išorinė terapija taikoma tuomet kai reikia gydyti žaizdas, opas ar nudegimus. Šiuo atveju naudojamas ozonuotas vanduo ar aliejus, arba galūnės palaikomos specialiose kamerose, kur jos veikiamos deguonies ir ozono mišiniu.

 

 

Ozono terapijos gydomosios savybės

Ozonoterapija, arba gydymas deguonimi, padeda kovoti su kraujagyslių, kraujo apytakos, sąnarių ligomis, virusinės kilmės ligomis, taip pat gerina bendrą organizmo būklę, savijautą, didina darbingumą. Medicinoje ozonas yra žinomas kaip oksidatorius ir antioksidantas. Jis palengvina skausmus, gydo reumatą, herpesą, hepatitą, padeda žmonėms, nusilpusiems nuo lėtinių ligų – cukrinio diabeto, aterosklerozės, bronchinės astmos. Ozonoterapija taikoma ne tik esant širdies-kraujagyslių ligoms, bet ir infekciniams susirgimams, sąnarių ligoms, taipogi infekuotoms, sunkiai gyjančioms žaizdoms, grybeliniams odos susirgimams, kitokiems pažeidimams. Ozonas ne tik atstato pažeistą organizmo imunitetą, bet ir „atjaunina" kraujotakos sistemą, su kurios sutrikimais susijusi ne viena sudėtinga liga.

Sumaišytas su deguonimi ozonas turi daug įvairių gydomųjų savybių: baktericidinių; nuo celiulito, raukšlių, uždegimų, virusų; stimuliuoja imunitetą, gydo spuogus, ir kt.

Išskiriamos pačios vertingiausios ozonoterapijos savybės:

• Prisotina ląsteles, audinius, organus deguonimi;
• Stimuliuoja įvairių sveikatai reikalingų medžiagų gamybą;
• Galima naudoti kaip priemonę kovojant su klastingais virusais arba lėtinėmis ligomis;
• Pagerina kraujotaką;
• Ozonas turi savybių, naikinančių virusus. Naikina hepatitų A, B ir netgi C virusus, visas herpio rūšis ir daugelį kitų virusų;
• Detoksikuoja (valo kraują, organų ląsteles, audinius);
• Stimuliuoja ir moduliuoja imuninės sistemos veiklą;
• Naikina virusus, bakterijas, grybelius, jų sporas;
• Suteikia energijos ląstelėms ir jas atnaujina (greitina visus metabolinius procesus);
• Gerina širdies ir smegenų (daugiausiai deguonies naudojančių organų) veiklą;
• Skatina biologiškai aktyvių medžiagų gamybą;
• Deguonis padeda pašalinti toksinus, greitina riebalų skilimą, stangrina ir atkuria jungiamąjį audinį, stiprina kraujagysles.

Ozonuoto aliejaus veiksmingos savybės:

• Skatinant augimą ir naujų sveikos odos ląstelių atsinaujinimą
• Odos išvalymui ir ląstelių regeneracijai
• Toksinų bei žalingų cheminių medžiagų neutralizavimui
• Gijimo proceso paspartinimui
• Virusų, bakterijų dezinfekavimui
• Odos sterilizavimui ir uždegimo sumažinimui
• Nudegimams, bičių ir vabzdžių įkandimams, psoriazei, egzemai, dermatitui, seborėjai, herpes simplex, makšties pienligei, pūslelinei, nakvynė opos, fistulėms, kojų opoms

Ozonas, skatindamas limfos apytaką bei neleisdamas kauptis toksinams, padeda moterims kovojant su dar viena itin opia problema – celiulitu. Celiulitas nėra vien tik estetinio pobūdžio odos defektas, kaip mano daugelis – sudėtingi celiulito atvejai neretai tampa ir varginančia sveikatos problema. Patekęs į paodį, ozonas turi savybę skverbtis ne į sveikus, o į pažeistus audinius, atstatydamas buvusią struktūrą. Taip pat ozonas suaktyvina limfos apytaką ir neleidžia kauptis celiulitą sudarantiems toksinams. Taip panaikinama “apelsino žievelės” oda.

Naudojant sūkurinės vonios įrangą, tiekiančia ozonu prisotintą orą į vandenį, šiltas vonios vanduo išplečia odos poras, tuo tarpu mechaninis vandens judėjimas padeda jas išvalyti, pašalinant toksinus ir kitus bereikalingus produktus. Poros tampa pralaidesnės ir lengviau absorbuoja ozoną, ištirpusį vandenyje, pernešant jį į periferinės apytakos sistemą. mechaninis vandens judėjimas stimuliuoja kraujotaką, kuri lengviau perneša ozoną, absorbuotą per poras į visas kūno dalis. ozono dalis ,esanti vandenyje, išgaruoja į orą, tokiu būdu patenka į plaučius ir padidina ozono kiekį kūne.

Dermatologai ir kosmetologai rekomenduoja grožio procedūras su ozonu. Ozonu paveiktame poodyje suaktyvėja kolageno gamyba, stangrėja oda, gerėja regeneraciniai procesai. Ozono terapija taikoma gydant egzemą, psoriazę, grybelines ligas, naikinant celiulitą, randus, strijas. Dėl priešuždegiminių, dezinfekcinių bei detoksikacinių savybių, ozonas efektyviai padeda gydyti jaunatvinius spuogus.

Po ozonoterapijos: gerėja rega, klausa, lytinė potencija, išnyksta ar itin sumažėja širdies, smegenų išemijos požymiai, stabilizuojasi autoimuniniai procesai, išnyksta lėtinių susirgimų ar intoksikacijos sukeltas nuovargis. Po cheminės ar spindulinės terapijos atsistato organizmo funkcijos ir didėja priešvėžinis atsparumas.

 

Kokias ligas gydo ozono terapija

Kam tinka ozonoterapija?

– išeminei širdies ligai, hipoksiniam insultui, hipertoninei ligai, endarteriitui, arterijų sklerozei;
– lėtiniu infekcinių ligų atvejais, nusilpus imunitetui;
– skiriamas po chemoterapijos, ilgalaikių vaistų vartojimo, dirbantiems kenksmingomis sąlygomis;
– autoimuninių ligų atvejais – sergant diabetu, vilklige, reumatoidiniu poliartritu.

Ozono terapiją rekomenduojama naudoti esant šiems odos susirgimams:
• alerginės odos ligos;
• egzemos;
• kandiozė, kitos grybelinės ligos;
• herpetinai odos ir gleivinės pakenkimai;
• spuogai, furunkulai, piodermijos (pūliniai);
• lipodistrofija (celiulitas), strijos, randai.

Ozono terapiją rekomenduojama naudoti esant šioms širdies ir kraujagyslių ligoms:
• išeminė širdies liga, ateroskleroziniai kraujagyslių pažeidimai;
• hipertoninė liga;
• širdies ritmo sutrikimai;
• infekciniai endo- ir miokarditai;
• reumatas.

Ozonoterapija neurologiniams susirgimams gydyti:
• Išeminis insultas;
• discirkuliatorinės encefalopatijos;
• periferinės nervų sistemos ligos;
• migrena, kiti lėtiniai galvos skausmai;
• lėtinio nuovargio sindromas.

Chirurginiai susirgimai:
• abscesai
• trofinės opos
• lėtiniai osteomielitai
• endarteritai

Gastroenterologinės ligos:
• skrandžio ir dvylikapirštės opaligė
• ūmūs ir lėtiniai įvairios kilmės hepatitai
• kepenų cirozė – nespecifinis opinis kolitas, Krono liga

Ginekologinės ligos:
• lytinių organų lėtinės uždegiminės ligos
• nevaisingumas

Ir kitos ligos:
• įvairios kilmės sąnarių ligos
• autoimuniniai susirgimai (vilkligė, sklerodermija, miastenija, poliartritas ir kiti)
• lėtinės kvėpavimo takų ligos (astma, bronchitai, pneumonija)
• cukrinis diabetas
• pielonefritai, kiti lėtiniai šlapimo takų uždegimai
• įvairūs ūmūs ir lėtiniai virusiniai susirgimai, virusų nešiojimas
• bendra organizmo intoksikacija įvairiomis cheminėms medžiagoms

Kada negalima taikyti ozono terapijos

Vis dėlto kad ir koks universalus gydymo būdas būtų ozono terapija, yra atvejų kuomet ozonoterapija negali būti naudojama.

• ūmus miokardo infarktas;
• ūmus hemoraginis insultas;
• ūmūs kraujavimai;
• hipertireozė;
• trombocitopenija;
• traukulinės ligos;
• ūmi alkoholinė intoksikacija;
• panaudojus alkoholio;
• alergija ozono kvapui.

Ozonoterapija rekomenduojama ir tikslingai taikoma praėjus 6 mėnesiams po infarkto ar išeminio insulto.

 

Galimas šalutinis ozono terapijos poveikis

Atliekant ozonoterapiją iki šiol nepastebėta jokių šalutinių poveikių.
Tai tik įrodo kad ozono terapija yra nesudėtinga ir nesukelia alerginių reakcijų, neturi šalutinio poveikio ir puikiai gali būti derinama su kitais medikamentais. Ozono terapijos rezultatai daugeliu atveju yra akivaizdesni ir stipresni už medikamentinių gydymo metodų, be to, teikia stabilų, ilgalaikį sveikimo efektą. Tai vienas universaliausių ir saugiausių nemedikamentinių gydymo būdų.

 

 

Informacija parengta remiantis įvairia oficialia informacija internete. Sveikadieta.lt neatsako už straipsnyje pateiktos informacijos teisingumą ir rekomenduoja priimant bet kokį sprendimą, kuris susijęs su Jūsų sveikata pasikonsultuoti su nepriklausomu šeimos gydytoju, o jeigu kyla daugiau abejonių, su keletu iš jų.