Sveikos gyvensenos ir mitybos įtaka

Ar žinote, kad įvairių tyrimų rezultatai rodo, jog žmogaus sveikata tik 8 proc. priklauso nuo medicinos, 20 proc. sveikatos įtakoja paveldimumas, 20 proc. priklauso nuo žmogaus ekologinės aplinkos ir net 50 proc. lemia tai, kaip ir kuo Jūs gyvenate, ką ir kaip valgote. Žodžiu, nuo sveiko gyvenimo būdo ir sveikos mitybos. zmones uz sveika gyvenimo buda Su paveldimumu yra gana sudėtinga, galbūt šioje srityje kada nors, o gal ir dabar jau padeda genetinės technologijos, tik klausimas ar mokslo veikėjai ne per daug pradeda kištis į Kūrėjo planus. Taip pat paveldimumas gali būti įtakotas dvasinėmis technologijomis, kas tiki ar praktikuoja pvz. joga, cigun, tai chi, ir tai galbūt nesikerta su Aukštąja Etika. Taigi, tai išrinktiesiems ar prabundantiems.

Aplinkos ekologija žmonės turėtų rūpintis labiau, bet dažnai žmonės šioje srityje mato tik tiek, kiek ranka ar koja siekia, ir negalvoja, kad pro važiuojančio automobilio langą išmestas butelis, gali kaip tai atsiliepti jų pačių gyvenimo gėrovei. Tik, kai atsiranda sveikatos problemos, kai kada pradedama ieškoti visokiausių ir pačių “netikėčiausių” priežasčių, tame tarpe ir aplinkos taršoje ar ekologijoje. Taigi, šioje gyvenimo erdvės srityje reikalingas perspektyvinis mąstymas ir atsakomybė už savo veiksmus, siekianti kiek toliau negu paties,-ios nosies galiukas.

O kaip dėl sveikos gyvensenos, kas net 50 procentų įtakoja mūsų gyvenimo ir sveikatos gėrovę? Daugelis iš mūsų pusę, kiti didesnę ar mažesnę savo gyvenimo dalį, –  naikina save. Ir jei, po kurio tai laiko, dar visiškai nesusinaikino fiziškai, morališkai ar dvasiškai, pabunda ir pradeda gyventi sveikai. Šioje gyvenimo schemoje panašu, kad yra tik vienas nežinomasis – laikas. Kiek laiko prireiks suprasti, kad aš šliaužiu, žingsniuoju, bėgu strimgalviais link pažūties? Mirtis ateis neišvengiamai, nei vienas jos neišvengsime, tad kam ją artinti ir skubinti? Laimingas tas/ta, kurie atpažįsta gyvenimą ir pradeda gyventi.

Ir tik 8 proc. žmonių savijautos priklauso nuo gydymo. Ir sąmoningi žmonės tai puikiai suvokia. Užpuolė priešas virusėlis, niekadėja plyta užkrito ant galvos, užmigau eidamas ir atsitrenkiau į važiuojantį automobilį – be medicinos pagalbos neišsiversi. Aišku, gerai būtų, kad medicina ir toliau veiktų ir darbuotųsi mokslo srityje, nesistengdama atlikti Visagalio pareigų ir paaiškinti bei išgydyti tai, kas nėra jos valioje. Taip pat žmonės, ypač tie kurie savo susinaikinimo kelyje yra labai pažengę, turėtų susimąstyti matydami tik 8 proc. medicininės pagalbos statistiką. Galvą skauda – tabletė, o gal paprasčiausiai per daug alkoholio. Pilvą skauda – pas gydytoją, ai užmiršau, vakar tiek prisivalgiau blynų su tokiais riebiais spirgučiais. Oda labai išsausėjo, nežinau ką daryti, eisiu pas odos gydytoją, gal ką patars,.. – na šiandien tris valandas gulėjau karštoje vonioje, taip gera..

Ką daryti, ką galima būtų pakeisti greičiausiai ir lengviausiai?

Aišku, kiekvienas einame savo gyvenimo keliu.

Ir galbūt paracetamolio tabletei suveikus ir galvos skausmui išgaravus, ir saulė gali pradėti šviesti ryškiau, ir tapti nebepatogu popiergalį ant šaligatvio išmesti, ir gali nebereikėti suvalgyti kilogramo šokolado. Tačiau, bet kurios tabletės poveikis po kurio tai laiko baigsis..  Tad jei, kol veikė tabletė, spėjote įšokti į gyvenimo traukinį ir nebereikia tabletės kiekviename gyvenimo traukinio sustojime, arba jų reikia vis rečiau – tuomet puiku. Jūs žinote ar išmokote, kaip sėkmingai pasinaudoti cheminių medžiagų tabletėje pagalba.

Arba šeštadieninis parko valymas nuo šiukšlių gali atverti akis ir suprasite, kad daugiau taip gyventi nebegalite – ir šaldytuve atsiras tik ekologiški produktai, namuose ekologiška apdaila. Ir Jūs tapsite sveikesni.

Arba dvasinė praktika, kuri transformuos visą jūsų pasaulėžiūrą ir pasaulio suvokimą.

Arba sveika mityba, kuri atgaivins jūsų kūną, palengvins emocijas ir mintis.

Pradėkime nuo tos srities, kuri yra pati artimiausia, realiausia, lengviausiai įtakojama teigiamais pokyčiais.

50 proc. mūsų sveikatos priklauso nuo mūsų pačių, nuo mūsų sveiko gyvenimo būdo, tame tarpe sveikos mitybos: mūsų dienos režimo, ką valgome, ką geriame, kiek ir kaip judame, netgi pozityvus mąstymo būdas, – šie dalykai yra mūsų rankose. Imkite gyvenimo vairą į savo rankas.