Valgiaraštis atminčiai gerinti

Medikų teigimu, smegenų darbo efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo to, kuo mes jas maitiname. Pavyzdžiui, daugumai saldumynų mėgėjų būdingas išsiblaškymas, o vegetarai mąsto lėčiau nei tie, kurie mėgsta žuvį. Tačiau tai nereiškia, kad laikantis žuvies dietos galima tapti mokslininku. Produktyviau išnaudoti intelektualines galimybes gali padėti subalansuota mityba. Svarbiausias energijos šaltinis yra gliukozė. Organizmas jos gauna iš maisto produktų, turinčių daug angliavandenių. Tokie produktai – avižų dribsniai, duona, makaronai.

Nepiktnaudžiaukite šokoladu, saldainiais ir cukrumi. Iš pradžių jie gal ir suteiks energijos antplūdį, tačiau jis bus trumpalaikis, ir galų gale jūs pasijusite prasčiau, negu anksčiau.

Jeigu norite sužadinti smegenis, valgykite šviežių ar džiovintų vaisių, sūrio, riešutų, jogurto arba ką tik paruošto pieno kokteilio. Galite išgerti ir puodelį kavos, bet tik vieną ir su cukrumi.

Jei pastebėjote, kad nusilpo atmintis, valgykite ananaso. Jis turi mažai kalorijų ir daug vitamino C, būtino tiems, kam reikia įsiminti gana ilgus tekstus.

Avokadas – ne mažiau efektingas energijos šaltinis atminčiai stiprinti. Jame yra daug riebiųjų rūgščių.

Riebi žuvis arba žuvies taukai – tikras delikatesas smegenims. Žuvyje ir jos produktuose irgi gausu riebiųjų rūgščių, kurios sustiprina dėmesį ir pastabumą.

Ir dar keletas patikimų valgiaraščio lyderių, kurie padės pagerinti atmintį.

Obuoliai. Juose yra vitamino C, kalio, fruktozės, obuolių acto. Šie vaisiai tonizuoja kraujagysles, gerina virškinimą.

Bananai turi daug vitamino PP (niacino), kalio bei magnio. Bananai padeda esant emocinei įtampai, pagerina nuotaiką.

Natūralus jogurtas turi B grupės vitaminų, kalcio. Jis užtikrina nenutrūkstamą ryšį tarp smegenų ląstelių ir nervų sistemos.

Žalieji žirneliai turi vitaminų B1, B2, magnio, geležies, nukleino rūgščių. Visos šios medžiagos mažina riebalų kiekį kraujyje, didina proto galią.

Braškės turi vitamino C, kalio, geležies. Šios uogos pagreitina gliukozės pasisavinimą, atgaivina.

Paukštiena turi daug baltymų, joje yra B grupės vitaminų, sieros, cinko. Tai palaiko deguonies balansą, kuris reikalingas smegenų veiklai.

Lęšiai turi geležies, fosforo, vitamino A. Tai padeda įveikti nuovargį.

Dribsniai („sausi pusryčiai“) suteikia organizmui angliavandenių, B grupės vitaminų. Jie padeda stiprinti atmintį.

Riešutai turi B grupės vitaminų, geležies, baltymų, cinko. Jie padeda įveikti protinį nuovargį bei išsekimą.

Makaronai aprūpina organizmą angliavandeniais, baltymais, juose yra vitamino B1. Jie veikia raminamai, šalina nuovargį.

Salotos turi vitaminų C, E, B grupės, magnio. Šios medžiagos padeda sutelkti dėmesį, susikaupti.

Rupi duona turi daug vitamino B1 (tiamino), angliavandenių, geležies. Šie komponentai stimuliuoja nervų ir raumenų veiklą.

Jei atminties pagerinti nepadės net rūpestingai pasirinkti maisto produktai, neatidėliokite vizito pas savo šeimos gydytoją, nes dėl atminties sutrikimų gali būti kalti ir rimtesni sveikatos sutrikimai.