4 geriausi sulčių receptai rudeniui

Sezoniniai pokyčiai paveikia mus ne tik psichologiškai – jie turi įtakos mūsų odai, imuninei sistemai ir energijos stygiui. Visgi, atėjus rudeniui, galime pasidžiaugti gausesniu vaisių ir daržovių derliumi – jei pritaikysite šiuos ingredientus sulčių gamybai, galėsite mėgautis ne tik gardžiais, bet ir sveikatai naudingais gėrimais. Visiems šiems receptams prireiks sulčiaspaudės ir kelių papildomų ingredientų!

sultys

  1. Morkų sultys. Kadangi morkos suteikia šiam gėrimui daugiausiai skonio ir spalvos, tikslingiausia jį būtų vadinti būtent taip, tačiau ingredientų (o tuo pačiu – sveikatai naudingų savybių) sąrašas yra kur kas ilgesnis. Norint paruošti 1-2 porcijas šio gėrimo, Jums prireiks:

– 2 morkų (antioksidantų ir vitamino A šaltinis);

– 6 salierų stiebų (maistinių skaidulų šaltinis);

– 1 agurko (skysčiai ir vitaminas K);

– 2 gabalėlių imbiero (turi daugybę naudingų savybių: tirpdo riebalus, valo kepenis, tirpdo inkstų akmenis ir t.t.).

  1. Obuolių sultys. Ne paslaptis, jog obuoliuose yra daugybė maistinių skaidulų ir vitamino C, tad jeigu pabodo šį vaisių valgyti įprastai, rudenį galima pasimėgauti gardžiomis jų sultimis. Tam prireiks:

– 1 obuolio;

– 1 agurko;

– 1 citrinos (jos spaudimui ypač tinka specialiai citrusiniams vaisiams skirtos sulčiaspaudės);

– 1 gabalėlio imbiero;

– 120 ml kokosų vandens (šis ingredientas turi mūsų odai naudingų savybių ir leidžia išlaikyti esamą svorį, tačiau jį taip pat galite pakeisti ir įprastu vandeniu).

  1. Patobulintos apelsinų sultys. Nors apelsinus dažniausiai valgome vasarą, jie ne mažiau naudingi ir rudenį – ypač dėl to, jog šie vaisiai prisideda prie imuninės sistemos stiprinimo ir puikiai kovoja su šaltesniais orais įsisiautėjančiais virusais.

Šį kartą siūlome patobulinti įprastas apelsinų sultis su kava – šiam gėrimui taip pat nestinga naudingų savybių. O jei norisi šį gėrimą paruošti efektyviau, Jums pravers šiuolaikiniai namų prietaisai, pavyzdžiui automatiniai kavos aparatai sulciaspaudes. Sultims prireiks:

– 1 šaukšto šaltų apelsinų sulčių (tinka tiek pirktos, tiek ką tik išspaustos);

– Puodelio mėgstamos kavos;

– Ledukų;

– Esant poreikiui – cukraus pasaldinimui.

Atkreipkite dėmesį, jog šį gėrimą geriausia gerti atšaldytą – tuomet skonio savybės dar labiau išryškės.

  1. Burokų sultys. Tikriausiai sutiksite, jog apie tokias sultis susimąstome pakankamai retai, tačiau tikrai be reikalo – burokų sudėtyje yra itin daug geležies, kalio ir antioksidantų. Šios daržovės taip pat padeda kovoti su nuovargiu – tai ypač aktualu sugrįžus po ilgų vasaros atostogų. Tad jeigu nuspręsite išbandyti šias sultis, tokiam energijos užtaisui prireiks:

– Burokėlių;

– Obuolių;

– Greipfrutų (šie vaisiai taip pat prideda žvalumo ir yra puikiai žinomi kaip riebalų degintojai);

– Šiek tiek citrinos ir imbiero.

Mėgstantiems eksperimentuoti, rekomenduojama burokus derinti su obuoliais, morkomis, pastarnokais, salierais, imbierais ir citrinomis – tokios sultys savo skoniu turėtų maloniai nustebinti.

Visų šių sulčių ingredientai pasižymi puikiu skoniu ir naudingomis savybėmis, todėl galite juos įvairiai maišyti tarpusavyje – kuo daugiau skirtingų elementų panaudosite, tuo įdomesnis ir naudingesnis bus Jūsų pagamintas gėrimas. Nepamirškite ir kokybiškos virtuvės technikos – sulčiaspaudes ir kitus prietaisus gera kaina galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.