7 didžiausios mankštos negerovės

Tu mankštiniesi… tačiau taip ir nepastebi jokių ypatingų pokyčių? Pasistenk, kad nuo šiol sulauktum kuo geriausių rezultatų! Esi linkusi sporto salėje prakaituoti iki išsekimo? O gal nespėji nė apšilti? Gal pratimus atlieki netaisyklingai? Arba ne tuos, kurių tau reikia? Sužinok, ką darai blogai ir kaip galėtum ištaisyti savo klaidas.

treniruoklis-dviratis

Klaida Nr. 1. Švaistai laiką
Jei užtrunki valandą tam, kas turėtų būti padaryta per 40 minučių, tavo raumenys dirba neįtemptai. Dėl to nesulauki greitų rezultatų ir prarandi norą mankštintis.

Taisyk padėtį. Nešvaistyk laiko slampinėdama aplink treniruoklius arba darydama pertraukas tarp pratimų serijų — raumenų skaiduloms pailsėti ir atsigauti pakanka 60 sekundžių. Jei nori atsipūsti, tarkim, tarp jėgos pratimų, tuo metu padaryk keletą tempimo pratimų tai raumenų grupei, kurią mankštini. Tada tavo treniruotės bus daug naudingesnės, be to, per tą patį laiką sudeginsi daugiau kalorijų. Plepėjimas — dar viena galybę laiko suryjanti yda.


Klaida Nr. 2. Pasiduodi rutinai
Raumenys įpranta prie vienodų judesių, todėl privalai dažnai kaitalioti pratimus, kad pabudintum kūną ir priverstum jį deginti kalorijas visu pajėgumu.

Taisyk padėtį. Nuolat kaitaliok pratimų skirtingoms raumenų grupėms serijas. Pavyzdžiui, pamankštinusi nugarą imkis krūtinės, atlikusi pratimų bicepsams lavink tricepsus ir pan. Atmink: jei kasdien darai tokius pat pratimus arba mankštiniesi vis tais pačiais treniruokliais, raumenys įpranta ir ima tinginiauti. Tuo tarpu jei pratimus nuolat kaitalioji, kūnas visą laiką gauna didelį krūvį.


Klaida Nr. 3. Ramstaisi mankštindamasi treniruokliu
Jei bėgdama judančiu takeliu visu kūnu remiesi į jo rankeną, vadinasi, sukčiauji, ir tavo mankšta visiškai nebenaudinga.

Taisyk padėtį. Nepakeli bėgtakio tempo? Mažink jį, kol pajėgsi bėgti rankas laisvai padėjusi ant ranktūrio tik dėl to, kad būtų lengviau išlaikyti pusiausvyrą. Jeigu stipriai jomis įsikabini ir prilaikai kūno svorį, vadinasi, mankštiniesi neveiksmingai ir sudegini daug mažiau kalorijų.


Klaida Nr. 4. Darai galybę atsilenkimų be jėgos pratimų
Nebūk naivi — jei kasdien darysi šimtus atsilenkimų, tačiau visiškai ignoruosi svarmenis, vis tiek niekada neturėsi skalbimo lentą primenančio pilvo!

Taisyk padėtį. Pilvo preso mankšta bus išties naudinga, jei įprastus pratimus pilvui stangrinti papildysi jėgos pratimais kitoms kūno dalims, ypač kojoms — kaip tik jie sudegina daugiausia kalorijų. Jei gali seriją pratimų daryti ilgiau nei 60 sekundžių, laikas ant krūtinės uždėti svarmenį. Be to, jei nori, kad joks lašinukas nedengtų tavo pilvo preso, privalai subalansuoti mitybą bei daryti pratimų širdies veiklai gerinti.


Klaida Nr. 5. Netaisyklingai kvėpuoji
Daugybė žmonių nežino, kaip reikia taisyklingai kvėpuoti mankštinantis.

Taisyk padėtį. Alsuok ne per greitai ir ne per lėtai, antraip gali pradėti svaigti galva. Niekada nesulaikyk kvėpavimo atlikdama jėgos pratimus. Giliai kvėpuodama iš mankštos gali gauti daug daugiau naudos. Pagrindinė taisyklė: iškvėpk įtempdama raumenis (kai jauti pasipriešinimą) ir įkvėpk juos atpalaiduodama.


Klaida Nr. 6. Risnoji lygiu bėgtakiu
Bėgtakis — vienas puikiausių treniruoklių kalorijoms deginti, tačiau jo veiksmingumas priklausys nuo to, kaip judėsi.

Taisyk padėtį. Nustatyk bėgtakį taip, kad turėtum bėgti įkalnėn. Jei risnosi lygia plokštuma, naudos bus praktiškai tiek pat, tarsi lengvai bėgtum nuokalnėn. Tuo tarpu jei nuolat kilsi į kalną, raumenys bus priversti daug smarkiau dirbti, vadinasi, ir kalorijų sudegins nelyginamai daugiau.


Klaida Nr. 7. Pernelyg skubi

Teisingai daromas pratimas yra naudingesnis nei atliekamas skubant, tačiau paviršutiniškai.

Taisyk padėtį. Tegul tavo judesiai būna lėti, bet puikiai koordinuoti, ypač jei mankštiniesi su svarmenimis ar darai tempimo pratimus. Jeigu pernelyg skubi, sąnariams tenka toks pat krūvis kaip ir raumenims. Kiekvieną veiksmą atlik, kol suskaičiuosi iki penkių: šitaip jusi tempimą ten, kur reikia, — t.y. raumenyse.