Chazano dieta

Garsioji Levo Chazano dieta, kalbama, kad jos dėka moterys per mėnesį atsikrato 10 kg svorio.

Dieta sudaryta iš penkių etapų:

  • 1 etapas – iki kol numeti 1/3 reikiamo numesti svorio
  • 2 etapas – prasideda numetus 1/3 reikiamo numesti svorio
  • 3 etapas – prasideda numetus 2/3 reikiamo numesti svorio
  • 4 ir 5 etapas – stabilizacijos ir palaikymo

Dietai galioja labai griežti principai, rekomenduojama nenukrypti į šalį.

  • Valgyti tik 3 kartus per dieną tuo pačiu metu;
  • Suvartoti ne mažiau kaip 1200 kcal per parą;
  • Nevartoti alkoholio, cukraus ir kitų saldiklių, taip pat silkės;
  • Vartoti kaip galima daugiau skysčių;
  • Būtinas kūno proceduros – spygliuočių vonios ir masažas;
  • Duona – ne ka tik iškepta, o pastovėjus

DIETOS MENIU

1 ETAPAS

Pusryčiai: 9 +/- 15 min. (laikas nebūtinai šitas)

stiklinė šviežiai spaustų sulčių (~250ml.), vienas sumuštinis su sūriu arba dešra, kumpiu (keičiam kas antra diena, viena ryta dešra, kita ryta sūris) (sūrio kaina – iki 20 Lt už kilogramą, dešra – be lašinių), duona – bet kokia (storis – 10-11 mm, plotas – 1010 cm), plonai tepti sviesto, sūrio ar dešros storis – 8-9 mm.

Kartą per savaitę, po varškedienio, visada tą pačią dieną, vietoje sumuštinių pusryčiams valgyti du virtus arba be riebalų keptus kiaušinius be duonos.

Pietūs: 14 +/- 15min. (laikas nebūtinai šitas)

savo nuožiūra paruošta žuvis arba mėsa (pagaminto patiekalo svoris 150 – 160 g, įskaitant padažą), garnyras – normelė mažiausiai trijų rūšių šviežių daržovių (tik žirneliai gali būti konservuoti, o burokėliai ir žiediniai kopūstai – virti), salotas galima gardinti, bet kokiais prieskoniais ir žalumynais, duonos per pietus nevalgyti, išgerti 250 ml spaustų natūralių sulčių arba iš pakelių su užrašu “100 proc.”.

Garnyro kiekis nesveriamas, o naudojama normelė: į vienkartinę stiklinę įpilkite 6 valg. šaukštus vandens (90ml), užbrėžkite liniją ir dėkite daržovių tiek, kiek telpa iki tos ribos.

Vakarienė:19.30 +/- 15 min. (laikas nebūtinai šitas)

Pakaitomis valgomos baltoji ir raudonoji mišrainės su duona (dydis – kaip pusrytiniams sumuštiniams), kiekis nustatomas normele, sudėtis – griežtai reglamentuojama, todėl pirktos parduotuvėje netinka. Vakarienės metu išgeriama 250 ml kefyro, pieno ar kito nesaldaus gėrimo.

Baltos mišrainės sudėtis: virta bulvė, mėsa arba dešra, konservuoti žirneliai, kiaušinis, raugintas agurkas. Pagardas – 2 a. š. grietinės arba majonezo.

Raudonoji mišrainė: virta bulvė, burokėlis ir morka, raugintas kopūstas ir raugintas agurkas, svogūnas. Pagardas – 2 a. š. aliejaus. Prie šios mišrainės valgomi arba 1 valg. šaukštas žuvies konservų, arba 3-4 šprotai.

Vieną kartą savaitėje, tą pačią dieną iškrovos diena (varškiadienis):
200-250 gr. Varškės 9%
9-10 lukštenti graikiniai riešutai
2,5 v. š. Medaus
2 dideli arba 3 maži obuoliai
0.5 l pieno arba kefyro
*Valgį visai dienai suvalgyti per 5-6 kartus.
*Galima valgyti atskirai, galima sumaišyti, tik obuoliai su varške nesiderina. Galima netgi gerti pieną su medumi.

Per visą dieną tarp valgymų leidžiama išgerti iki 2 l skysčių, per varškiadieni iki 3 l: kavos ir arbatos be priedų, mineralinio gazuoto ir negazuoto vandens. Leidžiama kramtyti becukrę gumą, rūkyti.

Sudarydami savaitės maitinimosi grafiką, pirmiausia pasirinkite varškės dieną, nes po jos kitą dieną būtina pusryčiams valgyti kiaušinius, pietums – žuvį, vakarienei – baltą mišrainę. Po to grafikas toliau dėliojamas pakaitomis derinant produktus.

Meniu pvz:
I sumuštinis su mėsa+žuvis+balta mišrainė
II sumuštinis su sūriu +mėsa+raudona mišrainė
III kaip I
IV kaip II
V varškiadienis
VI kaip I tik ryte kiaušiniai
VII kaip II

2 ETAPAS

Nuo 2-ojo lieknėjimo etapo prieš miegą po vieną kapsulę geriami bet kokios rūšies multivitaminai su mikroelementais, taip pat rekomenduojama 10-12 masažo procedūrų per mėnesį (“Šarko”, LPG arba povandeninis).

Du kartus per savaitę vietoje vakarienei skirtų mišrainių valgomi 4 nesaldūs sausainiai, 50 g varškės sūrelio be glaisto, 3 arbat. šaukšteliai razinų ir 250 ml kefyro arba pieno. Būtina sąlyga – šios vakarienės negali būti valgomos nei varškiadienio išvakarėse, nei iš karto po jo.

Per pietus mažėja geriamų sulčių kiekis, geriame tik 90 ml, tačiau prisideda vaisiai arba uogos pasirinktinai iš šių variantų: 1 apelsinas, 2 mandarinai, pusė greipfruto, 1 obuolys arba kriaušė, 80 g vynuogių, 100 g uogų be kauliukų (pvz. braškės), arba 130 g – su kauliukais (vyšnios, slyvos, etc.).

3 ETAPO MENIU….

I -sumuštinis su mėsa; žuvis su salotom + 250ml sulčių ( arba 90ml sulčių +obuoliukas ar koks kitas vaisius); balta mišr.+kefyras+duona
II- sumušt. su sūriu; mėsa su salotom +250ml sulčių (arba 90ml sulčių +obuoliukas ar koks kitas vaisius); raudona mišr. +kefyras+duona
III -sumuštinis su mėsa; 250g mėsos sultinys+70g žuvies+75ml normelė žalių daržovių + 250ml sulčių (arba 90ml sulčių +obuoliukas ar koks kitas vaisius); surelio 50gr.,+sausainiukai+razinos+gėrimas be cukraus
IV -sumušt. su sūriu; mėsa su darž. Ir 250ml sultimis ( arba 90ml sulčių +obuoliukas ar koks kitas vaisius); raudona mišr. su kefyru ir duona
V- Varskiadienis
VI- kiaušiniai be duonos; žuvis su salotom + 250ml sulčių (arba 90ml sulčių +obuoliukas ar koks kitas vaisius); balta mišr. su kefyru ir duona
VII -sumušt. su sūriu; 250g daržovių sriuba/ sultinys+70g mėsos+75ml normelė ryžių ar grikių + 250ml sulčių (arba 90ml sulčių +obuoliukas ar koks kitas vaisius) ; varškės sūrelio 50gr. su sausainiukais ir razinomis+gėrimas be cukraus

Del sultinių paruošimo, visoms kas 3 etape
KAIP VIRTI 3 ETAPO MAISTINGĄJĮ SULTINĮ
III etapas
Pirmasis – tai trečiojo etapo meniu pokyčiai, kai mažėja pietums valgomos mėsos, žuvies ir daržovių kiekis ir įvedamos sriubos. Tiesa, tai vyksta ne kasdien, o tik du kartus per savaitę.
Taigi trečiajame etape du kartus per savaitę galėsiu suvalgyti po 250 ml sriubos: vieną kartą – mėsos sultinio, kitąkart – daržovių sriubos.
Šiems patiekalams yra keliami tam tikri reikalavimai: mėsos sultinio negalima gaminti iš koncentratų, parduodamų kubeliais ar pakeliuose. L. Chazano teigimu, juose gausu įvairių cheminių priedų, o lieknėjantys žmonės juk rūpinasi tuo, ką deda į burną, ir valgo sveiką maistą.
Gydytojas rekomendavo sultinį gaminti iš veršienos ar vištienos, leido gardinti jį įvairiais prieskoniais bei žalumynais.
O štai daržovių sriuba gaminama be mėsos. Jų asortimentas neribojamas – tai gali būti ir kopūstai, morkos, salierai, žirneliai, burokėliai ir t.t. Būtinai į šią sriubą L. Chazanas liepė dėti bulvių, o kol daržovės verda, atlikti tam tikrą procedūrą su svogūnais.
“Turi į keptuvę įsipilti šlakelį aliejaus ir įsidėti gabalėlį sviesto. Tada dėti nedidelį svogūnų kiekį ir pakepinti juos tiek, kiek nori. Po to riebalus nupili, svogūnus sudedi į puodą su daržovėmis ir kiši į orkaitę kokioms penkiolikai minučių, kad skystis prisitrauktų skonio ir kvapų…” – dalijo nurodymus L. Chazanas.
Kai pabandžiau įsivaizduoti, kiek laiko sugaišiu pjaustydama daržoves ir laikydamasi visų būtinų sriubos ruošimo procedūrų ir visa tai – verdant į vieną stiklinę telpantį kiekį, pasidarė negera. O paskui pamąsčiau, kad daržovių mišinius galima pirkti šaldytus, o žaidimas su svogūnais vargu, ar labai svarbus lieknėjimui ir sveikatai. Žodžiu, kaip nors susitvarkysiu!
Ir tai – dar ne viskas, nes tomis dienomis, kai valgysiu sriubas, keičiasi ir antrojo pietums valgomo patiekalo turinys bei kiekis: pietūs, kai valgomas mėsos sultinys, atrodo štai taip: 250 ml sultinio, mėsos arba žuvies svoris mažinamas iki 65-70 g, iki 5 valg. šaukštų mažėja ir garnyras – šviežios daržovės. Be to, būtina išgerti dar ir stiklinę šviežiai spaustų ar “šimtaprocentinių” sulčių iš pakelių, arba galima rinktis pusę stiklinės sulčių ir atitinkamą svorį vaisių. Jų normas jau buvau aprašiusi ankstesniuose dienoraščiuose.
Na, o tada, kai valgysiu 250 ml daržovių sriubos, antrojo pietų patiekalo svoris turi būti toks pat – t. y. 65-70 g, o 5 valg. šaukštus šviežių daržovių garnyrui reikia pakeisti tokiu pat kiekiu virtų ryžių arba grikių. Plius – sultys, arba sultys ir vaisiai.
Po to reikia dar išsirinkti savaitės dienas, kada šie pokyčiai pietų metu ir bus įgyvendinami. L. Chazanas daržovių sriubos valgymą rekomenduoja rinktis savaitgalio dienomis, nes jos ruošimas reikalauja daugiau laiko ir pastangų. Be to, sriubos neturėtų “atsidurti” prieš ir po varškiadienio.
Dar L. Chazanas klausė, ar aš norėčiau kruopas valgyti kartu su žuvies ar mėsos patiekalu. Aišku, kad su mėsa. Todėl peržvelgę į mano mitybos grafiką, kartu nusprendėme, kad sultinius valgysiu pietums trečiadieniais, o daržovių sriubas – sekmadieniais.
Taigi, trečią arba ketvirtą dieną po varškiadienio gydytojas siūlo papildomai išsikrauti ir maitintis bet kokiu laiku pagal vieną iš penkių siūlomų variantų:
1) kefyro diena, kai per visą dieną leidžiama išgerti tik 5 stiklines kefyro; 2) mėsos diena – 250 g virtos mėsos ir 0,5 l vaisių sulčių; 3) daržovių diena- 200 g šviežių pomidorų, 200 g agurkų, 150 g baltagūžio kopūsto, 100 g morkų, 50 g ridikėlių, 50 g salotų lapų arba rūgštynių, 65-70 g grietinės, pagardui – bet kokie žalumynai. Plius – 0,5 l daržovių sulčių; 4) duonos diena – 250 g bet kokios duonos ir 0,5 l pieno arba kefyro 5) vaisių-uogų diena – 0,9-1 kg bet kokių vaisių, uogų be kauliukų, 0,5 l pieno arba vaisių sulčių
________________

4 ETAPAS

Išbuvus III etape 1 mėn. reikia daryti papildomas iškrovas, galimi keli variantai:
*Galima jas daryti trečią ar ketvirtą dieną po varškės dienos (pagal Chazaną).
*Galima kas savaitę kaitalioti iškrovos meniu, arba visada daryti tą pačią.
*Ir būtinai nepamiršti išgerti iki 1,5l skysčių: arbatos (tik nevaisines), mineralinio, kavos ( nedaugiau 2-3 puoduku)
1. Kefyro diena – 5 stiklines
2. Mėsos diena: 250 gr. virtos mėsos, +0,5 ltr. vaisių sulčių;
3. Daržovių diena: 200 gr. pomidorų; 200 gr. agurkų; 150 gr. kopūstų; 100 gr. morkų; 50 gr. salotų arba rugštynių; 50 gr. ridikėlių arba ropių; 70 gr. grietinės + žalumynai; 0,5 st. daržovių sulčių.
4. Duonos diena – 250 gr. bet kokios duonos + 0,5 l. pieno arba kefyro.
5. Vaisių, uogų diena – 900 gr. Vaisių, uogų be kauliukų +0,5 litro pieno arba vaisių sulčių.

STABILIZACIJA

Stabilizaciją kiekviena asmeniškai gauna atsixazaninusi kartu su xazanikem 1 mėnesį. Atsichazanimas vyksta 1 mėnesį,
moteris matuoja juosmeniKLAUSIMAI

1. Man pablogėjo sveikta, ką daryt?

ATSAKYMAS : jei kam prasidėtų ne kas su sveikata: ar aptirpimai ar galvos svaigimas:
1. mažiau žavėtis kava su kofeinu, senuose forumuose buvo parašyta, kad jos daug gerti negalima. Senbuvės minėjo, kad tada ir svoris prasčiau krenta…
2. reguliariai kas pora valandų gerti skysčius, natūralų mineralinį, arbata be cukraus.
3. jei nesituštinate kelias dienas, gerkite laisvinamuosius, bet ir vėl neperlenkit lazdos, tai gali būti nedžn. kaip kartą į savaitę.
o šiaip viduriai kieteja nuo to, kad skysčių per mažai vartojate.
4. iš raciono neišmetinėkite produktų, kurie nurodyti, nes Chazanas endokrinologas, vadinasi viskas paskaičiuota, kaip suaktyvinti medžiagų apykaitą, o ne šiaip sau…. čia ne vien dėmesys i kalorijas….
5. vartokit visus riebalus, kurie nurodyti, nes jie tam ir yra, kad svoris sveikai kristų, plaukai neslinktų, veidai nesiraukšletų, viduriai nekietetų.
jei viska taip darysim, tai sveikata nešlubuos…. taip kad nenorėkit per menesi numesti visko, kas augo ilgai ilgai…. o jei norit kitaip, tada ši dieta ne jums…
6. gerkite ne mažiau 1,5+meniu skysčius. Kai atsiranda galvos svaigimas, troškulys – labai veiksmingai padeda Birutes negazuotas mineralinis vanduo.
7. negriešinkite alkoholiu.

2. Man nustojo krisati svoris?

ATSAKYMAS: ką daryti, kai svoris ilgesnį laiką (1 mėnesį) nustoja kritęs
Dėl svorio ilgalaikio sustojimo, tai L.Chazanas pataria keliom dienom sukeisti pietus su vakariene arba vandenio diena pasidaryt, jei ir tai nepadėtų, tada varškiadienį perkelt i kitą savaitės dieną.

3.Man užkietėjo viduriai?

ATSAKYMAS: dėl vidurių užkietėjimo problemos, ją reikia spręsti iš karto, kitaip nelieknėsime
*šiaip jei wc problemos neužleidi, nelauki, kol savaime išsispręs ir jos nesprendi vien laisvinamaisiais, tai ši bėda baigiasi maždaug po poros savaičių.
*wc problemos iškyla visada pakeitus mityba, ne vien pradėjus laikytis dietos, nes susijudina toksinai ir šlakai… na, o turint viršsvorį, jų tikrai nemažai organizme būna…

4. O kaip su krauju?

ATSAKYMAS: dėl kraujo ir šlapimo tyrimų

XAZANAS liepė atsivežti kraujo ir šlapimo tyrimus. Sakė, kad numetus tiek svorio, būtina pasidaryti tokius tyrimus.
*Jei xazano dietos pradedate laikytis žiemą, pavasarą, prieš tai pasidarykite kraujo ir šlapimo tyrimus, kad pradėję laikytis dietos, nenualintumėte savo organizmo.
*Jei tyrimai geri, tai vitaminus pradėti vartoti nuo 40 dietos dienos.
*Jei tyrimai su pakitimais, dietos laikytis galima tik medikams leidus ir poli-vitaminus su mineralais vartoti nuo 1 dietos dienos.
*jei prieš pradedamos dietintis turėjote sveikatos problemų, tai būtinai pasitarkite su medikais, kad nepablogėtų.
*Kalcį pradedame vartoti iš karto, nes tai padeda efektyviau mesti kg.