Ar įmanoma numesti 15kg svorio per 30 dienų?

Tokį šūkį turbūt irgi teko matyti. Ir jis gana viliojantis, tiesa? Bet ar tai įmanoma įgyvendinti per tokį trumpą laiką? Atsakymas yra TAIP. Galite numesti 15 kg svorio per 30 dienų ar net 4,5 kg per sa­vaitgalį. Tačiau iš tiesų privalote atsakyti į štai tokį klausimą: KAIP sudeginti 15 kg RIEBALŲ sveikai ir ilgam? Nepainiokite SVORIO praradimo su RIEBALŲ degini­mu!

Jūsų kūną sudaro apie 70 % vandens, taigi prarasti svorį yra lengva. Bet kokia dieta, kuri dehidratuoja, sukurs greitą svorio praradimą. Norite numesti 4,5 kg per savaitgalį? Nustokite gerti vandenį! Žinoma, bus labai kvaila ir gana pavojinga, bet kaip tik tai ir vyksta, kai labai greitai prarandate svorį (tie­siog įvyksta dehidracija arba nutinka dar blogiau — prarandate ir dalį liesos kūno masės)!

moteris bega juraAmerikos Sporto Medici­nos koledžas (ACSM), viena didžiausių ir gerbiamiausių sveikatos, medicinos bei treniruočių organizacijų pasaulyje, yra sukūrusi orientacinę sveiko tempo riebalų deginimo metodiką. Pranešime „Tinkamos ir netinkamos riebalų degini­mo programos” rekomenduojama atsikratyti ne daugiau kaip 900 g kūno masės per savaitę. Šis metodas buvo pripažintas saugaus riebalų deginimo standartu. Bet žmonės yra nekantrūs, jie bando paspartinti procesą, praranda raumens masę, sulėtina medžiagų apykaitą ir… galų gale susigrąžina atgal visus riebalus.

Geriausias būdas netekti riebalų visam laikui, neprarandant kūno raumenų masės, yra svorio netekti lėtai ir palaipsniui. Dėmesį sutelkiant į sportinius pratimus, o ne smarkiai mažinant maisto produktų kaloringumą. Jei žmogus yra iš tiesų labai “didelis”, tuomet riebalų praradimas gali būti ir didesnis nei 9oog ar 1kg per savaitę, tačiau tai daugiau išimtis. Paprastai tai įvyksta tik tada, kai žmogus turi numesti ne vieną dešimtį kilogramų.

Taigi, saugus riebalų deginimas priklauso nuo individualių organizmo savybių. Tai priklauso nuo kiekvieno individualaus kūno. Kaip turėtume reaguoti, jei prarandame daugiau kaip 1 kg per savaitę? Jei turite labai daug svorio, tada prarasti ir 2 kilogramus per savaitę yra saugu bei yra priimtina svorio koregavimo proceso pradžioje. Reikia tik įsitikinti, kad tai nėra vanduo ar raumenų masė, kurią praranda mūsų kūnas.

Kuo lėčiau jūs mesite svorį, tuo lengviau bus atsisveikinti su riebalais visam laikui. Tad geriau netekti tik 0,5 kilogramo grynų riebalų per savaitę, nei prarasti vieną kilogramą, kurio pusė būtų riebalai, kita pusė – raumenys.

Turbūt darosi aišku, kad norėti prarasti svorio greičiau, yra ne visai protinga, nes iš tiesų greitai galima prarasti tik vandenį ir raumenis. Ir atsiranda beveik šimtaprocentinė tikimybė, kad visas svoris, kurį ką tik praradote, neužilgo sugrįš atgal. Ir gerai dar, jei ne su visu kaupu. Kūnas pasistengs pasirūpinti atsargomis, kad ateityje nereikėtų patirti panašaus ar didesnio streso. Kas žino, ką tas protas dar sumąstys, – visai valgyti man neduos?

Daugumai žmonių, kurie praranda daugiau nei kilogramą per savaitę, yra signalas, kad iš tikrųjų reikia valgyti daugiau! Tai sunku suvokti ir priimti, bet jei prarandate daugiau nei rekomenduojama, panašu, kad jūs su riebalais taip pat prarandate ir raumenis.

Sveikas ir racionalus svorio koregavimas nėra tai, ką galima būtų paskubinti. Jūs galite prarasti 15 kg per 30 dienų, bet Jūs NIEKADA neprarasite 15 kg RIEBALŲ per tokį laiką!

Faktiškai nėra apribojimų, ką galite pasiekti sportuodami, atlikdami aerobikos pratimus ar ilgai bėgdami. Sutelkę visas valios pastangas ir jėgas — net neabejokite — net ir save pa­čius galite nustebinti!

Galite neturėti didelių riebalų deginimo ar sveikatos gerinimo tikslų, kuriuos tikrai norėtumėte įgyvendinti, bet jei jau nusprendėte numesti svorio, – būti kantrūs. Ir niekada nepainiokite riebalų deginimo su svorio praradimu! DEGINKITE RIEBALUS!