Atsakymai į dažniausius klausimus apie celiulitą
Lygi, glotni ir daili kūno oda – kuri gi moteris apie tokią nesvajoja? Visgi genai, gyvenimo būdas ar kiti aspektai lemia, jog nemažai daliai moterų tenka stoti akistaton su įvairiomis odos problemomis. Viena labiausiai erzinančių, keliančių diskomfortą ir sugadinanti nemažai nervų ląstelių yra celiulitas. Tiesa, kone visi žinom, kaip jis atrodo, tačiau moterims kyla kur kas daugiau klausimų, susijusių su šiuo odos defektu. Atsakome į dažniausiai užduodamus.
Celiulitas: kas tai?
Nors ir žinome, kaip jis atrodo, tačiau reta moteris galėtų paaiškinti, kas yra celiulitas. O jis apibūdinamas kaip struktūriniai pokyčiai poodiniame riebaliniame sluoksnyje. Dažniausiai šiuos pasikeitimus galima pamatyti ant šlaunų bei sėdmenų odos, tačiau gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, kurioje yra riebalinis sluoksnis.
Vizualiai celiulitas labai panašus į apelsino žievelę, būtent todėl dažnai taip ir vadinamas. Iš pradžių jis gali būti nematomas, o pastebimas tik odą suėmus abiejų rankų pirštais. Tačiau šiam defektui progresuojant oda tampa nelygi, grublėta ir tai labai matosi, todėl daugelis moterų kompleksuoja, gėdijasi dėvėti atviresnius drabužius, maudymosi kostiumėlius. Nė nereikia sakyti, jog celiulitas neigiamai veikia gyvenimo kokybę bei labai svarbų moters ginklą – pasitikėjimą savimi.
Nuo ko atsiranda celiulitas?
Vieningos nuomonės, kodėl atsiranda celiulitas, nėra, tačiau dažniausios įvardijamos tokios priežastys kaip stresas, riebus maistas, fizinio aktyvumo stoka, dažnas alkoholinių gėrimų vartojimas, rūkymas, kraujotakos sutrikimai, paveldimumas, sutrikusi medžiagų apykaita, skydliaukės sutrikimai ir kitos.
Kai žinome nemažą dalį veiksnių, nuo ko susidaro celiulitas, galime pabandyti to išvengti, koreguodami tuos gyvenimo aspektus, kurie nuo mūsų priklauso.
Ar įmanoma atsikratyti celiulito?
Neabejotinai, visoms su celiulitu susidūrusioms moterims, šis klausimas tikrai kyla ir yra labai aktualus. Ar gydomas celiulitas praeina? Ar galima panaikinti celiulitą visiškai? Daugeliu atvejų taip. Jei parenkamos tinkamos priemonės, nuosekliai laikomasi gydymo plano, paprastai labai neįsisenėjusį celiulitą galima pašalinti. Ar celiulitas išgydomas konkrečiu atveju, priklauso nuo trijų labai svarbių aspektų: mitybos, fizinio aktyvumo ir papildomų priemonių (masažų, anticeliulitinių procedūrų ir kt.).
Tiesa, ne visos moterys turi laiko ir finansinių galimybių lankytis masažo salone, pas odos specialistus. Tad aktualu, kaip naikinti celiulitą greitai ir efektyviai tiesiog namuose. Taigi, pirmiausia subalansuokite savo mitybą – maitinkitės reguliariai, visavertiškai, gerkite daug vandens. Skirkite laiko judėjimui. Net jei nemėgstate sporto, puikiai tiks vaikščiojimas, važiavimas dviračiu.
Ar bėgimas padeda atsikratyti celiulito?
Bėgiojimas, kaip ir daugelis kitų sporto veiklų, yra puiki priemonė kovai su celiulitu. Sportuojant mažėja riebalinis sluoksnis, stiprėja raumenys, gerinama odos būklė. Tik moterims, klausiančioms, ar bėgimas mažina celiulitą, turime pabrėžti, jog norimam rezultatui pasiekti labai svarbus nuoseklumas, t. y. bėgioti reikia ne kartais, o reguliariai.
Ar sportas padeda atsikratyti celiulito?
Sportas yra vienas iš efektyviausių veiksnių, kovojant su celiulitu. Tad moterys, svarstančios, ar sportuojant dingsta celiulitas, gali pasirinkti norimą sporto šaką ir sėkmingai mažinti savo apelsino žievelę.
Puiku tai, kad celiulitui naikinti tinka bet kurios sporto šakos: bėgiojimas, treniruotės sporto salėje, šokiai, važiavimas dviračiu, lipimas laiptais, vaikščiojimas ir kt. Pasirinkite tai, kas Jums patinka, kad nebūtų priverstinis sportavimas, ir pirmyn!
Ar sportas naikins celiulitą, priklauso nuo reguliarumo. Jei sportuosite kartais, tuomet lūkesčiai, greičiausiai, nebus pateisinti, bet jei laikysitės reguliarumo principo, tai būsite sėkmingame kovos su celiulitu kelyje.
Ar padeda kremai nuo celiulito?
Apie anticeliulitinius kremus nuomonių vyrauja įvairių: vieni teigia, jog jie efektyvūs, kiti į tai žvelgia skeptiškai ir laikosi pozicijos, jog net geriausi, brangiausi kremai naudos duoda mažai. Iš tiesų, tai gerai parinktas kremas odai suteikia glotnumo, lygumo, tad jei celiulitas dar nėra labai matomas, tai jie bus veiksmingi – odos būklė gali pagerėti. Tačiau specialistai kur kas efektyvesnėmis priemonėmis įvardija masažus bei specialius šepečius kūnui.
Ar vyrai turi celiulitą?
Celiulitas – moterų problema, tačiau itin retais atvejais celiulitas pas vyrus irgi gali atsirasti. Tiesa, vyrų celiulitas paprastai atsiranda sąlygojamas tokių veiksnių kaip hormoninis nepakankamumas, tam tikros ligos, estrogenų terapija gydant vėžį, dar tai gali lemti hipogonadizmas. Jei ši odos problema stipriosios lyties atstovams atsiranda dėl vyriškų hormonų nepakankamumo, tuomet celiulitas vyrams progresuoja gana sparčiai.
Priemonės nuo celiulito
Efektyvios priemonės nuo celiulito ar kovojant su jau turimu celiulitu yra sveika mityba, fizinis aktyvumas ir papildomos įvairios priemonės, kurių galite rasti elektroninėje parduotuvėje: https://biomed.lt/lt/35-celiulito-mazinimas-naikinimas. Pastarosioms priskiriami masažai, specialūs kūno šepečiai, anticeliulitiniai kremai, odai skirti aliejai. Jei norite kova su celiulitu užsiimti namuose, galite įsigyti kokybiškų masažo prietaisų, skirtų būtent celiulitui gydyti. Jais namuose naudotis saugu ir paprasta.
Kokybiškų priemonių celiulitui mažinti galite įsigyti Biomed.lt asortimente – žinomų gamintojų profesionali produkcija leis mėgautis puikiu rezultatu ir puoselėti savo odą.