Autogeninės treniruotės stebuklai

Darbai, šeimos rūpesčiai, stresas sukelia įtampą, kuri dažnai būna kalta dėl nemigos. Todėl ir kyla klausimas, kaip išlikti darbingam ir emociškai stabiliam, kai poilsiui galima skirti vos 10-15 minučių? Pasirodo, jog šiuo atveju gali padėti autogeninė treniruotė.

Autogenine treniruote yra vadinama speciali atsipalaidavimo technika, kuri atliekama remiantis savitaiga. O atsipalaidavimas, kaip žinia, mažina įtampą, stresą, netgi skausmą, padeda suvaldyti mintis, pagerina dėmesio koncentraciją, sumažina nuovargį ir padidina darbingumą.

Norint išmokti greitai atsipalaiduoti, prireiks pratybų. Treniruočių metu išmokstama valingai atsipalaiduoti, o reguliariai praktikuojant atkuriami fiziologiniai ir psichologiniai organizmo resursai, pagerėja fizinė ir psichinė sveikata.

Užsiėmimų, kurie trunka vos 5–15 minučių, metu reikia patogiai atsisėsti arba atsigulti visiškai atpalaidavus raumenis. Mintyse yra koncentruojamas dėmesys į treniruotę vedančio asmens sakomus žodžius ir bandoma kuo aiškiau įsivaizduoti tai, kas sakoma. Raumenų atpalaidavimas sukelia sunkumo ir šilumos pojūtį, gerina kraujotaką. Taip pat atsipalaidavus sumažėja kraujospūdis, sulėtėja kvėpavimas ir širdies ritmas. O atsipalaidavęs žmogus aiškiau mąsto, geriau ir greičiau perpranta informaciją, geriau valdo emocijas.

Atsipalaidavimo treniruotės taip pat padeda išvengti protinio išsekimo, prisideda gydant su stresu susijusias ligas (hipertenzija, opaligė ir kt.), mažina nerimą ir baimes. Autogeninė treniruotė dažniausiai taikoma gydant lengvo ir vidutinio sunkumo depresijas.

Šie pratimai gali būti naudojami konkrečiam tikslui pasiekti (pvz., gydant įvairias baimes, depresijas). Po tokios treniruotės paprastai žmogus jaučiasi žvalus, pailsėjęs ir darbingas. Autogeninė treniruotė yra puikus pasirinkimas visada skubančiam ir labai užsiėmusiam žmogui, kuris negali skirti daug laiko kitoms poilsio formoms.