Detoksikacinė dieta ir švarus maitinimasis

Po savaitgalinių ar kelių savaičių prasto maisto ir per didelio išgerto alkoholio kiekio, kai kurie žmonės jaučia sąžinės graužatį ir primygtinį potraukį imtis apribojančios dietos, tuo būdu stengdamiesi ištaisyti savo mitybos nuodėmes. Siekdami atsikratyti prasto maisto vartojimo pasekmių, kai kurie žmonės griebiasi organizmo valymo dietų. Detoksikacija taip pat žada greitą svorio kritimą, nes iš kūno pasišalinus toksinams, metabolizmas turėtų vykti pilnu greičiu.

Vyno ir picos, alaus ir cepelinų dietos, švelniai tariant, ne smarkiai prisideda prie gero Jūsų kūno funkcionavimo, bet detoksikacinės dietos greičiausiai gali ir netapti panacėja, kurios tikitės.
Daugelio detoksikacinių dietų pagrindas – tai maisto produktų, turinčių labai mažai kalorijų, ir tam tikrų maisto grupių apribojimo valgant, derinys. Pagrindinis dėmesys gali būti skiriamas – kai kurių citrusinių vaisių sulčių, citrinų arba greipfrutų; kažko aštraus, kaip juodieji pipirai; ir daug žalių daržovių, vartojimui. Problema yra tame, kad daugelis šių dietų yra skirtos naudoti tik neilgam laikui, ir maisto raciono požiūriu yra nepakankamos. Rezultatas gali būti galvos svaigimas, pykinimas, dirglumas ar net elektrolitinis disbalansas. Svorio praradimas gali būti minimalus ir trumpalaikis, ir visų pirma tai yra kūno skysčių netektis. Turėkite omenyje, kad ši dieta iš tikrųjų natūraliai lėtina medžiagų apykaitą, todėl gali būti sunkiau numesti svorį ateityje.
Jei tikrai norite išsivalyti nuo praeities „ydų“, galbūt  būtų protingiau ir pigiau laikytis švarios mitybos principų. Pasirinkti ir laikytis dietos, kuri orientuota į daug skaidulų turinčių maisto produktų, neskaldytų grūdų, liesų baltymų, daug vaisių ir daržovių vartojimą. Daugumai suaugusiųjų žmonių rekomenduojama valgyti 6-9 porcijas per dieną ir gerti daug vandens. Aišku švariai valgant vengiama cukraus, angliavandenių ir dirbtinių saldiklių. Taip pat turėtume nevartoti ar vartoti labai mažai alkoholio ir perdirbtų maisto produktų, ypač maisto produktų, kuriuose yra didelis natrio kiekis.
Kadangi jūsų kepenys, inkstai ir žarnynas yra skirti toksinus pašalinti natūraliai, leiskime savo kūnui atlikti savo darbą, maitindami jį geru ir švariu maistu. Stenkitės valgyti iki kol jūs jausitės beveik sotūs, kad sumažintumėte bendrą jūsų suvartojamo maisto kiekį. Ir gerkite daug vandens, miegokite ir mankštinkitės. Tai yra geriausias režimas savo metabolizmą ir kūną vėl pastatyti į vėžes!