Eksperimentai įrodo, kad truputis medaus tikrai sustiprina organizmą

Papildžius mitybą trupučiuku medaus, bus patenkintas ne tik noras pasmaližiauti. Medus padidins vadinamųjų antioksidantų kiekį organizme. Tai patvirtina naujausi tyrimai.

Jau daug šimtmečių žinoma, kad medus turi labai vertingų savybių, sakė Kalifornijos Deiviso universiteto daktarė Heidrun B. Gros (Heidrun B. Gross), kurios senelė sunegalavusi visuomet gydydavosi medumi. O dabar jos anūkė su grupe mokslininkų eksperimentais patvirtino tai, ką jos senelė žinojo iš savo tėvų ir senelių. Be to, dar ir nustatė, kodėl medus toks veiksmingas.

honey-medus-saukstas-indelis

„Medus yra ne tik saldiklis, – aiškina H.B. Gros. – Jame esama fenolių, kurie turi antioksidacinių savybių“. Antioksidantai slopina laisvuosius radikalus, kurie susidaro medžiagų apykaitos metu ir kenkia arterijoms bei DNR, o tai skatina vėžio ir kitas ligas.

Žinoma, galima gerti vitaminus su papildais, kuriuose taip pat yra tų antioksidantų. Bet H.B. Gros linkusi „ieškoti ne atskirų junginių, o maisto, kuris ir taip yra mūsų mitybos dalis“.

Tyrusi 25 sveikus suaugusius žmones, ji su kolegomis įrodė, kad medus didina antioksidantų kiekį organizme. Kiekvienam bandyme dalyvavusiam asmeniui 29 dienas kasdien buvo duodama po 4 valgomuosius šaukštus grikių medaus.

Išbandytas dviejų rūšių medus, kuriame antioksidantų buvo nevienodai. Eksperimentą pradedant ir pabaigus imtas savanorių bandomųjų kraujas. Abiejų rūšių medaus ragavusių asmenų kraujyje po mėnesio fenolių kiekis buvo padidėjęs.

Pateikusi duomenis JAV chemikų draugijos konferencijoje Anaheime, Kalifornijoje, ji priminė, kad ir anksčiau buvo įrodyta, jog jau ir viena dozė didina antioksidantų koncentraciją. Tačiau jos vadovaujama grupė įrodė, kaip veikia kasdienis medaus vartojimas per ilgesnį laiką.

Kadangi eksperimentuota su sveikais žmonėmis, dar reikėtų atskirai tirti, kaip medus veikia ligotus. Bet asmenims, kurie nori didinti fenolių kiekį savo organizme, jau dabar dr. H.B.Gros pataria kasdien savo mitybą papildyti 2-4 šaukštais medaus. Daugiau fenolių – stipresnė organizmo gynyba nuo visokių negandų.

Beje, ji nepataria vietoj medaus gerti kitus saldiklius – pavyzdžiui, dirbtinį medų. Šis neveikia kaip tikras medus, ir tai bandymais patvirtino daktarė H.B.Gros.