Į biurus užsukęs treneris nuo kėdžių kėlė ir programuotojus

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2014 m. kovo 31 d., Vilnius

Į biurus užsukęs treneris nuo kėdžių kėlė ir programuotojus

Mankšta biure? „Būtina, jei norite jaustis žvalūs ir energingi visą dieną“, – sako asmeninis treneris, projekto „1GO sėkmės biuras“ ekspertas Bronius Burneika, darbo dieną mankštintis kvietęs Vilniaus biurų darbuotojus. Sveika gyvensena ir mityba lietuviai domisi aktyviai, tačiau vis dar retas susimąsto apie būtinybę mankštintis, rūpintis tuo, ką valgo, ne tik laisvalaikiu, bet ir darbe.

Demesys_sveikai_mitybai_ir_judejimui_padeda_ir_darbe

„Sėdimas darbas susijęs su per mažo aktyvumo keliamomis bėdomis – akių, kaklo, nugaros skausmais, migrena. Mažai judant pradeda trūkti energijos, natūralu, kad darosi sunku dirbti, – pastebi B. Burneika. – Judėjimas, rūpinimasis mityba, poilsio pertraukėlės – būtinos, kad dirbti sektųsi lengviau ir greičiau“.

Kovo pradžioje įmonės „Arimex“ užsakymu rinkos tyrimų bendrovės „Norstat“ vykdyta 1GO darbuotojų apklausa atskleidė, kad net 81 proc. apklaustųjų darbo metu pertraukėles daro tik jei turi laisvo laiko ar jų nedaro visai. Dirbantiems aktyvų protinį darbą specialistai rekomenduoja pailsėti bent po penkias minutes kas 1,5–2 val. Be to, net 36 proc. apklausos dalyvių nurodė, kad darbe dažniausiai užkandžiauja bandelėmis ir saldumynais.

Nors mankšta bei rūpinimasis sveika mityba dažniausiai siejami su laiku prieš ar po darbo, šalies įžymybių figūra ir sveika gyvensena besirūpinantis treneris B. Burneika pabrėžia, kad judėjimas – ypač svarbus ne tik siekiantiems sulieknėti, bet, visų pirma, norintiems būti sveikiems, jaustis gerai ir nepritrūkti energijos visą dieną.

Aplankytų biurų, kuriuose pasakota apie sveiką gyvenseną darbe ir judėjimo svarbą, darbuotojai prisipažino, kad, nors dažnas dirbdamas susiduria su snauduliu ar vangumu, užuot darę pertraukėles, mankštinęsi, jie griebiasi įprastesnių, tačiau ne tokių sveikų priemonių, pavyzdžiui, kavos.

„Ne paslaptis, kad programuotojai yra uždaresni žmonės. Mūsų darbas – sėdimas, intensyvus protinis. Kadangi visos mintys sukasi tik apie programavimą, tai ir pertraukėlės darbo metu dažniausiai naudojamos pasitarimams su kolegomis sprendžiant klientams kilusias problemas. Prisipažinsiu, apie sveiką mitybą retai pagalvojame – išalkę užkandžiaujame ir šokoladiniais batonėliais“, – pasakojo noriai su B. Burneika besimankštinusio biuro „ZET technologijos“ programuotojas Justinas.

Kreditų biuro „Creditinfo“ darbuotojai, mankštinęsi su „1GO sėkmės biuro“ ekspertu Bronium Burneika, skiria nemažai dėmesio sportui. Įmonės kolektyvas turi tradiciją bent kelis kartus per metus kartu išbandyti naują sporto šaką. „Vis dėlto dėl aktyvaus gyvenimo tempo nesusimąstome, kad sau padėti darbe galime mankštindamiesi ar sveikiau maitindamiesi. Iš tiesų, juk efektyviam darbui visų pirma reikia geros savijautos“, – svarstė įmonės darbuotojas Aleksas.

Siekiant paskatinti visuomenę rūpintis sveika gyvensena darbe, bendradarbiaujant su treneriu Bronium Burneika, dietologe Kristina Jasmontiene ir psichologu Marium Daugelavičium parengta „1GO sėkmės biuro“ programa. Ją kviečiami parsisiųsti visi, besidomintys sveika gyvensena ir jos įtaka darbingumui: http://riesutai.lt/media/1GO_sekmesbiuras.pdf. „1GO sėkmės biuro“ ekspertai ragina visuomenę rūpintis savimi – sekti programos patarimais, padėsiančiais darbe jaustis geriau ir lengviau siekti rezultatų. Į programą įtraukti sveikos mitybos, mankštos patarimai, taip pat psichologo patarimai, kaip kovoti su stresu, dirbti efektyviau.

 

Daugiau informacijos:

Jurga Sakalauskaitė

Rinkodaros vadovė

UAB „Arimex“

Tel.: +370 5 2601777

El. p.jurga@arimex.lt