Iškrovos diena – nebūtinai badas

Ilsėjotės viešbutyje, kur Jums buvo „viskas įskaičiuota”? Tai turbūt pajutote, kad pridėti keli kilogramai ir nenumaldomas apetitas – nemaloniausi atostogų įspūdžiai. Norint juos nuslopinti ir veidrodyje grožėtis tik sveiku gražiu įdegiu, teks priminti organizmui, kas tokia iškrovos diena.

Verta žinoti, kad iškrovos dienos būtinos ne tik svorio palaikymui, bet ir bendram organizmo apsivalymui. Tačiau iškrovos diena nebūtinai reiškia, kad visą parą turite marinti save badu. Yra daug produktų, kuriuos tą dieną galima sėkmingai valgyti ir sulaukti norimo efekto. Apie juos ir papasakosime, bet pradžiai bendra informacija.

Visų pirma, iškrovos diena neturėtų būti dažniau nei kartą į savaitę. Antra, tokiomis dienomis gerkite kuo daugiau skysčių – gryno negazuoto vandens arba žaliosios arbatos. Per dieną reikia išgerti mažiausiai 2 litrus. Tai dienai nesuplanuokite kokių nors rimtų, daug jėgų reikalaujančių darbų.

aviete-uoga-vanduo-iskrovos-diena

Ir dar – ribojant mitybą kepenyse ima kauptis tulžis. Todėl iškrovos dienos rytą ant tuščio skrandžio išgerkite šaukštelį augalinio aliejaus arba nuoviro iš tulžį varančių žolelių.

NEGALIMA!

Iškrovos dienos draudžiamos besilaukiančioms ar maitinančioms krūtimi moterims, ligos metu ar net lengvai negaluojant, sergant cukriniu diabetu ir chroniškomis kepenų ir inkstų ligomis.

Kaip išsikraunam?
Taigi, kokios gali būti iškrovos dienos?

Baltymų diena
Leidžiama valgyti neriebius mėsos ir žuvies produktus, būtinai virtus arba garintus. Baltymai gali būti ir augalinės kilmės – pavyzdžiui, pupelės. Svarbiausia, kad visa tai būtų gaminama be riebalų, aliejaus, sviesto ir pan. Prie mėsos galima suvalgyti pomidorą, agurką ar kopūstų, taip pat be prieskonių ir padažų. Privalumai: tokią iškrovos dieną nesijausite alkanas, valgyti galima kas 4-5 valandos.

Varškės diena
Tokiai dienai apsirūpinkite liesa varške (ne daugiau kaip 600 g), pienu, grietine (iki 100 g). Varškė sumaišykite su grietine ir padalinkite į 5 lygias dalis. Šią „košę” suvartokite dienos bėgyje užsigerdami pienu. Gerkite mineralinį vandenį. Privalumai: tokios iškrovos dienos pastiprina kaulus ir nagus.

Morkų diena
Per smulkią tarką sutarkuokite šviežią morką, sumaišykite tai su medumi, pusės citrinos sultimis. Tokias salotas valgykite pusryčiams, pietums ir vakarienei. „Morkų diena”nerekomenduojama dažniau, kaip kartą per mėnesį.

Obuolių diena
Dienos bėgyje per tris kartus galima suvalgyti 1,5 kg obuolių – nesmulkintų arba sutarkuotų per smulkią tarką. Skysčių galima gerti tiek, kiek norisi.

Bananų diena
Nusipirkite 1 kg bananų ir „tempkite” su juo visą dieną.

Salotų diena
Tokia iškrovos diena tiks tiems, kas mėgsta įvairovę. Pirkite bet kokius vaisius ir daržoves ir darykite iš jų kokias tik norite salotas. Laikykitės tik kelių sąlygų: užtaisui galima naudoti tik augalinį aliejų ir citrinų sultis. Be to per dieną suvalgomų vaisių ir daržovių svoris neturi viršyti 1,5 kg.
Tokios iškrovos dienos privalumai: ji ne monotoniška, o taip pat reguliarus „išsikrovimas” vaisiais ir daržovėmis – puiki hipertoninės ligos, aterosklerozės, podagros, chroniško poliartrito, artrozės, inkstų ligų profilaktika.

Bulvių diena
Tikrų lietuvių iškrovos diena. 5 kartus per dieną galima valgyti po 300 gramų virtų bulvių su neriebia grietine arba augaliniu aliejumi.Privalumai: tokią dieną nebadausite, o ją kartodami reguliariai saugosite save nuo širdies ligų, kraujotakos sutrikimų, inkstų ligų.

Agurkų diena
Reikės 1,5 kg šviežių agurkų ir 5 kiaušinių. Porcija: 300 g agurkų ir vienas virtas kiaušinis.

Arbūzų diena
Tai viena iš skaniausių iškrovos dienų. Nusipirkite arbūzą, sveriantį 4-5 kg ir valgykite jį visą dieną. Labai gerai valo organizmą. Tokios iškrovos dienos naudingos kepenims ir inkstams.

Sriubos diena
Išsivirkite 1,5-2 litrus daržovių sriubos be mėsos, be sultinio kubelių ir panašios chemijos. Tik daržovės ir druska (ypač naudingi kopūstai). Valgykite tokią sriubą be duonos per visą dieną. Privalumai: sriuba – sotus maistas, todėl nuo alkio pilvo nesusuks.

Grikių diena
Visą dieną valgome tik grikius, bet ne daugiau kaip 1,5 kg košės per dieną. Grikiai turtingi baltymais, geležimi ir kitomis naudingomis medžiagomis. Tokios dienos naudingos odai, slopina alergines organizmo reakcijas, o ir alkis „neprasimuša”, nes grikiai – labai sotūs.

Kefyro diena
Viena iš „žiauriausių” iškrovos dienų – 1,5-2 litrai kefyro ir kiek tik norisi vandens. Štai ir visas meniu.

Alkana diena
Tokią dieną ištverti gali ne visi: 24 valandas jokio maisto, tik vanduo. Daug vandens. Bet tokios „iškrovos” gali laikytis tik visiškai sveiki, turintys stiprų organizmą žmonės. Priešingu atveju, neišvengsite problemų, kai pavyzdžiui, paūmės sena opa. Todėl iš pradžių geriau pasikonsultuokite su gydytoju.

Po iškrovos dienos
Sekančią dieną maitinkitės protingai – neapkraukite skrandžio sunkiu maistu, ypač nakčiai.

Straipsnis iš: www.manodieta.lt