Kada reikia vartoti maisto papildus?

Ar esate vartoję maisto papildų? O gal vartojate juos dabar? Tik ar susimąstėte, kokiais atvejais maisto papildus reikia vartoti? Štai jums atsakymai, kuriais reikėtų pasivadovauti prieš vaistinėje  įsigyjant reikalingų maisto papildų.

•  Kai reikia greitai papildyti organizmui būtinų biologiškai aktyvių medžiagų deficitą  – aminorūgščių, polinesočiųjų riebalinių rūgščių, vitaminų, makro ir mikroelementų, ląstelienos ir pan.

•  Kai laikomasi dietos, siekiant numesti nereikalingą svorį. Tokiu atveju vartojami maisto papildai su tam tikrais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis, kurie sumažina tradicinio maisto raciono kaloringumą.

•  Kai reikia patenkinti sergančio žmogaus vitaminų ir mikroelementų fiziologinius poreikius, tokiu būdu palengvinant ir patologinio ligos proceso pažeistus organizmo metabolinius saitus.

•  Kai yra nusilpęs organizmo tonusas. Tokiais atvejais plačiai vartojami augalinės kilmės maisto papildai, sukurti ženšenio, eleuterokoko ir pan. medžiagų  pagrindu.

•  Kai sergama lėtinėmis medžiagų apykaitos sutrikimo sukeltomis ligomis. Tokiais atvejais vartojami maisto papildai su polinesočiosiomis riebalų rūgštimis, lsteliena, kurie pasižymi dislipideminiu poveikiu ir yra naudingi vartoti sergant ateroskleroze ir išemine širdies liga.

•  Kai susiduriama su tam tikromis organizmo būklėmis (pvz., apsinuodijus), siekiant iš organizmo skubiai pašalinti toksines medžiagas. Tokiais atvejais vartojami maisto papildai su vaistinių augalų komponentais, kurie skatina šlapimo išsiskyrimą ir laisvina vidurius.

•  Kai reikia atstatyti nusiplusią imuninę sistemą. Imunomoduliuojančiu poveikiu pasižymi visa eilė maisto papildų, kurie savo sudėtyje turi vitaminų, mineralinių medžiagų, vaistinių augalų ekstraktų ir pan.

•  Kai reikia atstatyti pažeistą žarnyno mikroflorą. Tokiais atvejais vartojami maisto papildai, kuriuose yra natūralių žmogaus žarnyno bakterijų (bifidobakterijų, laktobakterijų), kurios sustabdo patogeninių bakterijų dauginimąsi.

•  Kai fiziologinėse ribose reikia sureguliuoti tam tikras organizmo funkcijas. Pvz., maisto papildai, kuriuose yra kofeino, gali stabilizuoti arterinį kraujo spaudimą sergant hipotonija (žemo kraujospūdžio liga), taip pat pasižymi psichostimuliuojamuoju poveikiu ir didina darbingumą. Maisto papilduose esantys antioksidantai aprūpina įvairių organų  ir jų sistemų normalų funkcionavimą ir taip pagerina sergančių žmonių gyvenimo kokybę.

Galiausiai maisto papildai vartojami pagerinti mitybos statusą, sustiprinti sveikatą ir profilaktiškai užkirsti kelią įvairių ligų pasireiškimui.