Kaip įveikti pilvo pūtimą?

Šis negalavimas, apie kurį nemalonu kalbėti, yra pilvo putimas, kuris medicinoje vadinamas meteorizmu. Pilvą pučia dėl žarnyne vykstančio rūgimo ar puvimo procesų, kurių  metu žarnyne pasigamina per daug dujų, kurios pačios nepasišalina iš žarnyno. Pilvą gali pūsti ir moterims prieš menstruacijas arba jų metu, tačiau tai greitai praeina savaime.

Jeigu dėl savo negalavimų kreipėtės į gydytoją, tačiau  tyrimų metu jis nieko rimto jūsų žarnyne neaptiko ir nepaskyrė atitinkamo gydymo, reikėtų bandyti patiems sau padėti.

Pirmiausia privalote daugiau judėti. Pagelbėti gali mankšta, arba galite  kasdien nueiti po keletą kilometrų.

Nuo vidurių pūtimo gali padėti pelyno, ramunėlių ir kmynų arbata. 1 arbatinį šaukštelį šio mišinio užplikykite puodeliu verdančio vandens ir palaikykite kelias minutes, kol pritrauks. Gerkite po puodelį šios arbatos prieš valgį.

Ilgesnį laiką kenčiant nuo meteorizmo, reikėtų atsisakyti  kopūstų, ankštinių augalų, slyvų. Patariama gerti daugiau kefyro, rūgpienio, valgyti neriebaus jogurto. Valgydami mėsą, stenkitės apsiriboti liesa mėsa. Galite paįvairinti savo racioną citrusiniais vaisiais.

Taip pat galire išbandyti tokį gėrimą: 1 valgomąjį šaukštą anyžiaus sėklų įberkitei į puodelį pieno, užvirkite, nukoškite ir išgerkite dar šiltą.

Kas nemėgsta pieno, gali išbandyti ir kitą receptą. Užvirinus ketvirtį butelio sauso baltojo vyno, įberkite 2 valgomuosius šaukštus krapų sėklų, dar kartą užvirinkite, atvėsinkite ir perkoškite. Kai tik pajusite, jog pučia pilvą, išgerkite nedidelį kiekį šio gėrimo.

Taip pat meteorizmo simptomus palegvins pipirmėtės, kmynų ar šalavijų arbatos.