Kaip numesti svorio. 6 patarimai

Kiekvienas žino, kad norint sulieknėti reikia mažiau valgyti ir daugiau mankštinkis. Skamba gana paprastai, bet realiame gyvenime mums sunku prisiversti taip elgtis. Jums padės keletas gudrių dietologo patarimų.

Gerkite daug vandens arba kitų kalorijų neturinčių gėrimų
Kartais troškulį painiojame su alkiu. Tad jei staiga pasijusite alkani, galite pabandyti išgerti šalto vandens stiklinę. Taip kuriam laikui nuvysite alkį. Jei nemėgstate paprasto vandens, pabandykite jį pagardinti šlakeliu šviežiai spaustomis citrusinių vaisių sultimis.
Pagalvokite ką galėtumėte įtraukti į savo mitybos racioną vietoj to, kad kažką iš jo pašalintumėte
darzoves_lekstejeGera pradžia būtų į savo dienos mitybos racioną įtraukti rekomenduojamas 5-9 porcijas daržovių ir vaisių.
Skamba labai daug, tačiau tai yra labai vertinga, nes Jūsų organizmas gauna daugiau skaidulų, o Jūs jaučiatės patenkinti kad nereikia riboti maisto kiekio. Kadangi jausitės sotesnis, galiausiai skrandyje liks mažiau vietos riebiam, kaloringam maistui.
Daržoves ir vaisius valgykite tiesiog kai užsinorite kažko užkąsti, juk visai nebūtina laukti kol ateis pietų metas ir galėsite pasipjaustyti pomidorą.

Pagalvokite ar tikrai esate alkanas
Kai tik pajaučiate alkį, bandykite ieškoti fizinių alkio ženklų. Alkis – tai signalas, kuriuo Jūsų organizmas praneša Jums apie tai, kad kūnui reikia kuro (maisto atsargų, kurias gavęs, Jūs toliau galėtumėt normaliai funkcionuoti). Kai potraukis valgiui būna ne iš alkio (pvz. kai akys pamato ką nors skanaus), tai valgymas tokio alkio nenumalšina. Greitai norėsis valgyti vėl ir vėl.
Po valgio turite jaustis geriau – ne prisikimšęs, išsipūtęs ar pavargęs. Jūsų skrandis yra maždaug kumščio dydžio, taigi, vieno valgymo metu, skrandžiui užtenka tiek maisto, kiek maždaug telpa į Jūsų saują.
Jei stengsitės valgyti visuomet vienodo dydžio porcijas, palaipsniui Jums susireguliuos alkio ir sotumo supratimas.

Būk išrankus vakariniams užkandžiams
Beprasmis valgymas dažniausiai prasideda vakarais, kai galiausiai grįžtate po darbų ar mokslų ir mėgaujatės poilsiu. Sėdėjimas prie televizoriaus su pakuote bulvių traškučių ar keksiukų yra valgymo amnezijos pavyzdys, kai Jūs beprasmiškai valgote, nes valgymas būna ne iš alkio, o daugiau iš įpročio.
Arba vakarais uždarykite virtuvės duris, kad nesigundytumėte, arba rinkitės mažiau kalorijų turinčius užkandžius, pavyzdžiui sausainėlius rinkitės tokius, kuriuose yra iki 100 kalorijų, ledus rinkitės neriebius ir tik pusę porcijos. Prie šių mažai kalorijų turinčių užkandžių galite atsigerti arbatos be cukraus ar tiesiog vandens.

Mėgaukitės maistu kurį mėgstate
Mėgavimasis mėgstamu maistu atneša antsvorio problemų, kadangi Jūs jo tiesiog persivalgote. Nes kai labai skanu, tai tiesiog negalite sustoti.
Vietoj to, kad visai atsisakytumėte mėgstamo maisto, geriau pabandykite tapkite skūpiu pirkėju. Tai reiškia, kad galite pirkti mažesnį kiekį sveriamų sausainėlių, vietoj visos dėžutės sausainių. Galite pirkti sveriamos dešros riekę, vietoj visos dešros gabalo.
Mėgaukitės maistu kurį mėgstate, tik jauskite saiką.
Neikite į parduotuvę alkani, nes prisipirksite visko ko nori akys, o vėliau tikrai tiek nesuvalgysite, o dar blogiau – stengsitės išragauti visus savo pirkinius.
Kai einate apsipirkti, pirkite tik vienai dienai maisto, nes kai prisiperkate savaitei į priekį – dažnai atsitinka taip, kai kuriuos produktus tenka valgyti vien tik dėl to, kad jų galiojimas jau tuoj baigsis ir bus gaila juos išmesti.

Valgio pateikimo gudrybės
Kai dedatės valgį, rinkitės kuo mažesnę lėkštę. Prisikraukite ją pilną, kad apgautumėte akis, juk paskui sakysite, kad suvalgėte pilną lėkštę maisto, nors ten buvo tik salotoms skirta lėkštelė.
Kai serviruojate papjaustytus produktus, stenkitės paskleisti juos kuo plačiau po lėkštę, kad atrodytų kuo daugiau.
Pjaustydami produktus pvz. dešrą, sūrį, bananą ar kt. pjaustykite kuo plonesnėmis riekelėmis – tada jų atrodys daug daugiau.
Kai lieka maisto nevalgykite jo vien todėl kad liko ir gaila išmest. Pagalvokite, kad suvalgyti tuos likučius yra daug lengviau, nei maždaug tokį riebalų kiekį paskui numesti nuo šlaunų.

Kai einate į svečius
Laukia draugės gimtadienis, vakarėlis, ar šiaip kažkokia šventė, kurios metu bus vaišėmis nukrautas stalas? Apsidrauskite nuo persivalgymo apsirengdami kuo labiau aptemptus drabužius, netgi tokius, kurie verčia įtraukti pilvuką. Tokia apranga Jums neleis persivalgyti. Juk nenorėsite, kad vakarui įpusėjus prairtų sijono užtrauktukas, ar ištrūktų kelnių saga.