Kaip sustiprinti imunitetą

Imuninė sistema, – tai mūsų nematomi šarvai, apsaugantys mus nuo ligas sukeliančių mikroorganizmų. Bet kartais imuninės sistemos kareivėliams nepavyksta mūsų apsaugoti, ir priešai – bakterijos, virusai įsiveržia į organizmą, okupuoja ir sėkmingai jį susargdina.

apelsino skilteles sultys stiklinePanašu, kad stresas, neoptimalus gyvenimo būdas taip pat išbalansuoja šios sistemos ar su ja susijusių sistemų matavimo „prietaisus“, kuriems gali pradėti atrodyti, kad reikia daugiau valgyti, reikia vis didesnių saldaus ar riebaus maisto porcijų. Su vis didesniu psichologiniu, emociniu ir fiziniu krūviu bandoma susitvarkyti ar įveikti jį vis didesniais maisto kiekiais, suvartojamais dažnai sėdint priešais televizoriaus ar kompiuterio ekraną.

Ar galima įsikišti į šį procesą ir imuninę sistemą padaryti atsparesne ir stipresne? Ką daryti, kad ji nebūtų lengvai įveikiama ir išbalansuojama? Gal reikia pagerinti savo mitybą? Gal vartoti tam tikrus vitaminus ar vaistažolių preparatus? Pakeisti gyvenimo būdą? Kaip sukurti beveik tobula imuninį atsaką?

Sustiprinti savo imunitetą yra viliojanti idėja, tačiau tai iš vienos pusės sudėtinga užduotis, bet iš kitos – paprasta. Imuninė sistema būtent yra sistema, o ne vienas organas. Kad ji gerai veiktų, reikalingas tarpusavio balansas ir harmonija.

Pagrindinis šių dienų žmogaus uždavinys – imuniteto stiprinimas, nes stipri imuninė sistema padės išlaikyti ir neprarasti optimalių kūno formų, geros nuotaikos ir aštraus proto. Štai Jums keletas patarimų, kaip sustiprinti imunitetą.

1. Patartina vartoti mažiau cukraus. Rinktis maistą, kuriame yra mažiau cukraus.

2. Sumažinti arba visiškai atsisakyti alkoholio. Tam, kad sumažintumėte neigiamą alkoholio ir cukraus poveikį, pasak mokslininkų, ne tik turėtumėte riboti jų vartojimą, bet ir kaip galima dažniau vartoti neskaldytų grūdų duonos, avižinių dribsnių, vaisių ir daržovių.

3. Nerūkyti.

4. Reguliariai sportuoti.

5. Palaikyti sveiką kūno svorį.

6. Kontroliuoti kraujo spaudimą.

7. Tinkamas poilsis. Po sunkios darbo dienos ar buities rūpesčių būtinas tinkamas poilsis. Geriausiai tam tinka tikras miegas, be įvairių trikdžių. Net pusvalandžio ar valandos papildomas miegas gali sustiprinti jūsų imunitetą. Darbe, jei tik įmanoma, būtinai kas dvi, tris valandas darykite trumpas pertraukėles. Per dideli informacijos kiekiai – viena lėtinio streso priežasčių.

8. Vartoti kuo daugiau antioksidantų turinčio maisto. Gydytojai rekomenduoja vartoti kuo daugiau antioksidantų turinčio maisto. Remiantis neseniai atliktais moksliniais tyrimais, imunitetą teigiamai veikia cukinijos, brokoliai, kopūstai. Antioksidantų gausu daugelyje uogų ir vaisių, taip pat jų yra kavoje bei žaliojoje arbatoje.