Kam ta rytinė mankšta?

Iš ankstyvo ryto skambant žadintuvui sunku net pagalvoti, jog reikia keltis, mat organizmas dar neprabudęs, jau nekalbant apie tai, jog laukia ilga darbo diena. Tačiau rytas gali būti ir viena geriausių dienos pradžių. Nuotaiką sau pakelsime ir pražvalėsime padarę rytinę mankštą.

Jei manote, kad ryte nėra jėgų ir nuotaikos užsiimti mankšta, atminkite, kad ji tam ir skirta, kad praskaidrintų jūsų dieną ir aprūpintų organizmą energija. Fiziniai pratimai pagreitina kraujotaką, raumenys, raiščiai ir sausgyslės aprūpinamos maisto medžiagomis, padidėja bendras organizmo tonusas.

Rytinei mankštai visuomet galima surasti laiko, nes iš tiesų savo teiginiu, kad nerasite laiko pasimankštinti 5 minutes, tiesiog slepiate savo tingulį.

Kiekviena mankšta turi prasidėti apšilimu (2–3 min.). Jo metu suaktyvinami visi organizmo gyvybiniai procesai ir kūnas paruošiamas fizinei veiklai. Jei rytinės mankštos tikslas – pabudinti organizmą, tai mankštai užteks ir apšilimo.

•  Pirmiausia leiskite organizmui prabusti. Neskubėdami atsikelkite iš lovos, nusiprauskite. Mankštą galite pradėti po 10–15 min.

•  Mankštą pradėkite nuo lengvų tempimo pratimų raumenims ir sausgyslėms. Jūsų užduotis – aprūpinti raumenis krauju. Tai padės pakelti jų tonusą ir apsaugos nuo patempimų.

•  Apgalvokite, ko konkrečiai tikitės iš rytinės mankštos. Variantų yra gana daug. Paprastai mankšta – tai būdas prabusti ir įgauti žvalumo.

•  Rytinė mankšta turi būti atliekama ramiai ir lėtai.

Tempimo ir gimnastikos pratimai

•  Stovėdami suglaustomis kojomis pasilenkite į priekį. Stenkitės delnais paliesti grindis, lenkdami krūtinę prie kelių.

•  Sėdėdami ant grindų lenkite krūtinę prie kelių.

•  Stenkitės padaryti tiltelį.

•  Stovėdami plačiai išskėskite kojas. Lenkdami vieną koją perkelkite kūno svorį ant jos, kitą – ištieskite. Po to perkelkite kūno svorį ant kitos kojos.

•  Gulėdami ant pilvo, sulenkite kojas per kelius ir pakėlę viršutinę kūno dalį rankomis suimkite pėdas. Tokioje padėtyje tarsi laiveliu pasisiūbuokite keletą sekundžių.

•  Gulėdami ant nugaros, sulenkite kojas per kelius. Neatkeldami pėdų nuo grindų lenkite kelius grindų link į vieną šoną, po to į kitą.

Nepamirškite, jog rytinės mankštos tikslas – pakelti organizmo tonusą ir pagerinti nuotaiką. Vadinasi, jūsų labiau mėgstami pratimai duos didesnį efektą bei naudą.

Ir dar. Pasaulyje tikri rytinės mankštos gerbėjai yra kinai. Jų namuose galima rasti specialiai įrengtus kambarius, kuriuose prieš pusryčius visa šeima mankštinasi.