Kavos kapsulės: privalumai ir trūkumai

Nors kapsuliniai kavos aparatai susilaukia daug dėmesio visame pasaulyje, kapsulių naudojimas kavos ruošimui yra vertinamas pakankamai prieštaringai. Tad jeigu ir Jums sunku nuspręsti, ar būtent toks kavos aparatas turėtų atsidurti Jūsų namuose, turėtumėte iš arčiau susipažinti su kavos kapsulių privalumais ir trūkumais.

Privalumai

Galima sutaupyti laiko. Tai bene vienas pagrindinių ir svarbiausių privalumų, kuriuos gali užtikrinti kapsuliniai kavos aparatai (pavyzdžiui, https://pigu.lt/lt/buitine-technika-elektronika/virtuves-iranga/kavos-aparatai). Naudojant kapsules, vos per kelias minutes galima paruošti pačius įvairiausius gėrimus – jei tokia kava būtų ruošiama rankiniu būdu, gamybos procesas pailgėtų bent keliais kartais. Šis privalumas ypač aktualus tuomet, kai aparatu naudojatės ne vienas.

Gausi skonių įvairovė. Kad ir kokia būtų Jūsų mėgstamiausia kava, galite būti praktiškai tikri, jog lengvai surasite tokio paties skonio kapsules. Tad be jokių papildomų priemonių ar specialių įrenginių, turėdami vieną kavos aparatą, galėsite išbandyti daugybę skirtingų gėrimų – tai ypač patinka tiems, kurie šiuo klausimu mėgsta eksperimentuoti.

Labai paprastas gamybos procesas. Skirtingoms kavos rūšims ne tik nereikia papildomų prietaisų – tam taip pat nereikalingi jokie įgūdžiai! Jums užteks išsirinkti patinkančio skonio kapsulę, įdėti ją į kavos aparatą ir įjungti šį prietaisą, o toliau visą darbą aparatas atliks pats – Jums beliks tik pasimėgauti! Šiuos ir kitus kavos aparatus gera kaina galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Gėrimas ilgai išlieka šviežias. Atidarytas maltos kavos pakelis kur kas greičiau praras savo šviežumą ir aromatą nei kavos gėrimas, esantis kapsulėje su ypatingai ilga galiojimo trukme. Visgi, jei lyginsime kapsulės šviežumą su ką tik sumalta kava, šis privalumas nebeteks prasmės, todėl šis aspektas labiau priklausys nuo Jūsų asmeninių lūkesčių.

Paprasta priežiūra. Kapsuliniai kavos aparatai dažniausiai yra pakankamai kompaktiški, o visos valymo reikalaujančios detalės – lengvai prieinamos, todėl norėdami palaikyti tvarką kambaryje, tikrai ilgai neužtruksite. Daugeliui tai skamba kaip labai ženklus privalumas!

Trūkumai

Kai kurios kapsulės tinka tik konkrečiam modeliui ar prekiniam ženklui. Nors kavos kapsulių pasirinkimas atrodo pakankamai didelis, iš tiesų kai kurios iš jų yra pritaikytos tik tam tikriems kavos aparatams. Tad jeigu norisi šio trūkumo nepastebėti, pirmiausia rekomenduojama apžiūrėti kapsulių asortimentą, o tuomet pagal jas išsirinkti labiausiai patinkantį aparatą.

Didesnė kavos puodelio kaina. Iš kavos kapsulių gaminama kava yra brangesnė nei įprasti maltos kavos gėrimai, tačiau pigesnė nei kavinėse siūlomi variantai, tad ar kainą galima vadinti trūkumu, priklauso nuo to, kaip ir kur dažniausiai mėgaujatės šiuo gėrimu. Visgi, kad ir kaip bebūtų, toks sprendimas namuose tikrai bus įperkamas – ypač tuomet, jei dažniau paieškosite akcijų ar specialių pasiūlymų.

Šiek tiek kitoks įprastos kavos skonis. Jei labiausiai mėgstate paprastą, juodą aromatingą kavą, turėtumėte greitai pastebėti skirtumus tarp jos ir kapsulinių gėrimų. Žinoma, tai nereiškia, jog ji nėra verta dėmesio, tačiau pripažinkime – ką tik sumaltai, pačių paruoštai kavai prilygti iš tiesų sudėtinga.

Kas vienam didelis trūkumas, kitam gali būti ženklus privalumas – būtent dėl to sprendimas priklausys tik nuo Jūsų asmeninių poreikių. Tačiau įvertinę visus šiuos trūkumus ir privalumus, turėtumėte lengviau nuspręsti, ar kapsuliniai kavos aparatai yra būtent tai, ko ieškojote, ar jums jums labiau tiktų kitas kavos aparatų tipas (pavyzdžiui, https://pigu.lt/lt/buitine-technika-elektronika/virtuves-iranga/kavos-aparatai).