Kuo skiriasi žalios arbatos ir kavos poveikis

Daugelis rytais, dienos metu ir vakarais geriame kavą ar arbatą. Vieni mėgstame stipresnę kiti silpnesnę kavą, vieni labiau mėgstame tirpią kiti užplikomą, treti malame kavos pupeles patys ir pačios. Dar vieni mėgstame įvairius priedus į kavą, ir kava tampa capucino, latte ar tiesiog americano ar espresso. Arbatos taip pat yra įvairiausių rūšių, ir vieni renkamės juodą, kiti žalią, treti raudoną arbatą. Vieni geriame arbatą pakeliuose, kiti plikome ją keletą kartų, treti stiprų arbatos nuovirą skiedžiame karštu ar verdančiu vandeniu. Galimybių pasirinkti yra daugybė.

Ar kada nors atkreipėte dėmesį kaip veikia kava ir arbata? Kokie yra kavos ir arbatos poveikio skirtumai?kavos arbatos puodukai

Negaliu pasakyti apie visas ar kiekvieną arbatos ar kavos rūšį, bet kurį tai laiką, gėrus beveik tik žalią arbatą ir kitu metu geriant beveik tik kavą, išryškėjo tam tikri kavos ir žalios arbatos poveikio mąstymui, dėmesio koncentracijai ir darbingumui skirtumai.

Prisimenu, kažkada, kai reikėdavo atlikti sudėtingesnį projektą ir dirbti iki išnaktų, tai buvo aišku, – pagrindine pagalbininke tapdavo kava. Tai turbūt niekam nėra naujiena.

Buvo gyvenime laikotarpis, kada namuose, kavinėse ir arbatinėse ragaudavau įvairių rūšių žalias arbatas. Gurkšnojant žalią arbatą, palaipsniui šviesėdavo mintys ir kildavo tiek daug įvairių, naujų idėjų, tiesiog žalios arbatos gėrimas tapo naujų idėjų generatoriumi.

Vėliau į gyvenimą įžengė karšto vandens gėrimo periodas.Švaru ir jokio ultra poveikio. Palaipsniui, lyg skaidriame karšto vandens paviršiuje, pradėjo ryškėti pagrindiniai ar esminiai arbatos ir kavos poveikio skirtumai.

Kava „ištraukia“ žmogų į dabartinį laiką, į „čia ir dabar“, ne visai į tikrą čia ir dabar apie kurį rašoma įvariose dvasininio tobulėjimo knygose, bet žmogus tampa pakankamai aktyvus ir gali atlikti įvarias užduotis, kurios yra čia ir dabar. Žmogus tampa koncentruotu į tikslą, gali atlikti darbą iki pabaigos, jei ne, tai dar vienas kavos puodukas, tikrai padeda tai atlikti iar įgyvendinti.

Kaip dėl žalios arbatos? Ji pasirodo „ištraukia“ žmogų į ateitį. Kyla idėjos, mintys. Žmogaus žvilgsnis tampa nukreiptu į priekį, mintys yra ateityje. Kūryba.

Dabar prisiminiau ir turbūt reikėtų iš dalies prisiminti alkoholio poveikį. Tai praeitis, nostalgiški paverkšlenimai apie „gerus laikus“, fix idėjos (nerealios idėjos), kurios kelia juoką ar neviltį ryte pabudus. Kur mano drąsa, kur tie “geri laikai“, aplinkui niekas nepasikeitė, ir viskas ar beveik viskas (tik galvą skauda) tas pats.

Tad, ieškant naujų idėjų, yra naudingas vienas, kitas žalios arbatos puodukas. Jei jau turime idėjų ir jas reikia įgyvendinti – kavos puodukas taps geru pagalbininku, ypač, jei darbo krūvis yra didesnis už galimybes, ir norime ar siekiame pasiskolinti “energijos iš ateities“.

Labai geras dalykas pabūti, pagyventi ant “karšto vandens dietos“, ta prasme pagyventi pakeičiant „energetinius“ gėrimus, šiuo atveju kavą ir arbatą, karšto vandens gėrimu. Tai padeda pamatyti arbatos ir kavos poveikio skirtumus, kaip elgiasi žmogus, esantis kavos ar žalios arbatos įtakos žonose ir geriau pažinti savo kūną ir Save.

Tai straipsnio autoriaus asmeninė patirtis, Jūs galbūt turite ir kitokių minčių, pasidalinkite su svetainės lankytojais!
foto