Levas Chazanas

Levas Chazanas – garsiosios Chazano dietos autorius. Pateikiame keletą minčių apie šį Latvijoje gyvenantį ir dirbantį 63 metų dietologą.

Chazanas yra iš tikrųjų tas žmogus, kuris gali Jums pasakyti kaip numesti svorio. Jo antroji žmona yra 23 metais jaunesnė.

Pateikiame Chazano pasisakymus ir mintis:

Apie idealų žmogaus svorį: Ūgis minus šimtas. Bet tai – tik orientacinis skaičius.

Tiesa viena: jeigu numetei svorio, o baigęs laikytis dietos vėl priaugai, vadinasi, nieko per tuos lieknėjimo mėnesius neišmokai. Nauja dieta ar kitas dietologas – nepadės. Tiesiog privalai keisti gyvenimo būdą, nes yra dalykų, kuriuos tau gali tekti daryti visą gyvenimą.

Atrodytų, sulieknėti – lengviau nebūna: valgyk mažiau, ir viskas. Bet tas „mažiau“ kiekvienam yra skirtingas dydis.

Griežtai laikausi pozicijos, kad lieknėjimo periodu reikalinga profesionali priežiūra. Ir visiškai nesvarbu, ar tai bus šeimos gydytojas, ar endokrinologas. Lieknėti savarankiškai – tiesiog neprotinga.

Lieknėjimo rezultatai gali būti fantastiški (mano praktikoje buvo atvejis, kai lietuvis numetė šimtą septyniolika kilogramų), bet vis tiek dirbti su savimi turėsi visą laiką.

Kai sveri pusantro šimto, kai sunku tiesiog pasilenkti, kai sutuoktinis žingsniuoja keliasdešimt metrų priekyje, nes gėdijasi eiti greta tavęs, tada tu ir gydytojo pasiryžęs klausyti, ir visus nurodymus vykdyti… O nukrinta kelios dešimtys kilogramų ir žmogus atsipalaiduoja, „stogas ima važiuoti“ nuo dėmesio… Tai – daugumos mano pacientų bėda.

Mano paskirtų dietų pavyksta laikytis šešiems iš dešimties žmonių.

kalnai-slenis-zmogus

Yra žmonių, kurie labai skeptiškai vertina Chazaną, galbūt tai tie keturi iš dešimties.