Maistas vietoj vaistų

Sergant visai nebūtina saujomis ryti tabletes. Dažnai galima sau padėti vartojant kai kuriuos maisto produktus. Taip išvengsite ne tik pašalinio vaistinių preparatų poveikio, bet ir padėsite savo organizmui sveikti. Tad kokius produktus reikėtų pasirinkti?

Širdžiai. Valgykite daugiau ankštinių daržovių. Pupelės, žirniai, soja šalina iš organizmo cholesterolio perteklių. Norint išvengti dujų susidarymo, dietologai rekomenduoja ankštinių daržovių patiekalus valgyti su česnaku. Tokiu atveju naudingi ir burokėliai. Juose gausu mineralų, kurie efektingai kovoja su širdies ir kraujagyslių ligomis ir naudingi sergant hipertenzija. Nepraleiskite progos suvalgyti nors skiltelę česnako. Juose esantis alicinas gerina kapiliarinę kraujotaką ir apsaugo nuo insulto. Nepakenks ir truputis juodojo šokolado. Kuo juodesnis šokoladas, tuo daugiau jame medžiagų, kurios apsaugo kraujagysles nuo aterosklerozės.

Skrandžiui. Avižų nuoviras sureguliuoja žarnyno darbą, stabilizuoja sergančių skrandžio opa, gastritu, kolitu, apsinuodijusių būklę. Avižų kisielius naudingas esant mažam skrandžio sulčių rūgštingumui, lėtam virškinimui. Avižos naudingos ir sergant diabetu, nes jos mažina cukraus kiekį kraujyje. Jogurtas – taip pat tinkamas maistas. Pieno bakterijos gerina virškinimą sureguliuoja žarnyno mikroflorą. Taip pat pasistenkite dažniau valgyti ruduosius ryžius. Priešingai nei baltieji, jie išsaugo visas naudingas medžiagas ir pirmiausia, angliavandenius, kurie gerina viso virškinamojo trakto darbą.

Kaulams. Visoms, vyresnėms nei 40 metų moterims, rekomenduojama valgyti menkės kepenėlių. Jos turtingos vitamino D, be kurio kauluose neišlieka kalcis. Ypatingai rekomenduojama menkės kepenėles valgyti žiemą ir rudenį, kai saulės šviesos stygius neleidžia pačiam organizmui gaminti šį vitaminą.

Ilgam gyvenimui. Daugiau vartokite jūros kopūstų. Jūros dumbliuose yra daug chlorofilo, kuris pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, vitamino C ir karotinoidų, kurie trukdo ląstelėms supiktybėti. Skaninkite patiekalus linų sėmenų aliejumi. Vienas šaukštas šviežio sėmenų aliejaus per dieną gali turėti įtakos naviko formavimuisi.