Maisto papildai akims

Daugelis yra įsitikinę, kad vyresnio amžiaus žmonės mato prasčiau ir kad tai yra neišvengiama. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau girdime, kad ši problema aktuali ir vaikams, ir didelei darbingo amžiaus visuomenės daliai,  šiuo metu patiriančiai  įtampą ir nemažai stresinių situacijų.

Jaunimas dažniausiai mano, kad jeigu dar mato kompiuterio ekraną ir kas jame vyskta – tai su akimis viskas gerai, o jeigu kiek prasčiau matomas vaizdas – tiesiog arčiau pritraukia monitorių. Tačiau ilgai žiūrint iš arti akys tiesiog prisitaiko prie šio atstumo. Tuo metu, kai akių vidiniai raumenys turėtų atsipalaiduoti, jie yra įsitempę, kas labai vargina akis. Vien todėl yra reikalingas darbo ir poilsio režimas, kad nebūtų ištisas valandas žiūrima iš arti: skaitoma, rašoma, dirbama kompiuteriu.  Be to, regėjimą galima pastiprinti tam tikrais maisto papildais, sukurtais mėlynių ekstrakto pagrindu.

Akis ne tik senatvėje galima pastiprinti vartojant preparatų, kurie palaiko tinklainės funkciją, apsaugo tinklainės geltonąją dėmę nuo UVA spindulių poveikio, turi tam tikrų stiprių antioksidacinių savybių ir stiprina kraujagyslių sieneles, gerina  tinklainės ir regimojo nervo kraujotaką. Ir jeigu jau pasireiškia  pradiniai akių ligų susirgimų požymiai, tiesiog jie vystosi daug lėčiau.

Labai gerai, jei akis stiprinančių preparatų sudėtyje yra šviežių mėlynių uogų ekstrakto, kuris pasižymi ir priešuždegiminiu, tinklainę saugančiu poveikiu, ir turi tokių savybių, kurios pagerina regėjimą. Akims mėlynės labai naudingos,  todėl ypač vasarą reikėtų  jų valgyti daugiau. Mėlynės dėl savo unikalių savybių padeda užtikrinti gerą regėjimą tamsoje, todėl ne veltui Antrojo pasaulinio karo metu britų lakūnams prieš skrydį duodavo mėlynių. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad mėlynės stiprina regėjimą ir regėjimo aštrumą, nes šiose uogose yra labai daug antioksidantų ir kitų naudingų medžiagų. Taigi, akims stiprinti patartina vartoti preparatų su šviežių mėlynių ekstraktu, o šiltuoju metų laiku galima pamėginti ir iš mėlynių išvestų ir sukultūrintų šilauogių, kurios savo išvaizda primena mėlynes, bet yra gerokai didesnės.

Maisto papildai su šviežių mėlynių ekstraktu  rekomenduojami vartoti tais atvejais, kada vyresnio amžiaus žmonės serga amžine tinklainės geltonosios dėmės degeneracija ir kai tas sutrikimas yra tokios formos, kurios negalima gydyti kitokiais gydymo metodais arba tiesiog bandoma sustabdyti ligos progresavimą. Tokiu būdu preparatų, skirtų akims su pakankama veikliosios medžiagos paros doze, yra rekomenduojama vartoti pacientams, norint kuo ilgiau išlaikyti tinklainės geltonosios dėmės funkciją. Todėl patariama dažniau vartoti maisto papildų akims, nes jie gerina regėjimą, stiprina akių funkciją, mažina  akių nuovargį.