Maisto papildai: kaip sustiprinti imunitetą?

Atėjo peršalimo ligų sezonas. Oras vis labiau vėsta, todėl didesnę laiko dalį praleidžiame patalpose ne tik su savo draugais ir artimaisiais, bet ir virusais. Todėl dažniau ir sergame. Na, o jei dar nejaučiate peršalimo ligų simptomų, pats laikas susirasti tinkamą apsaugą organizmui. Stiprinti imunitetą galima ne tik sveika mityba, bet ir maisto papildų pagalba. Ne vienas esame girdėję apie ežiuolės teigiamą poveikį imuninei sistemai. Tačiau galima išsirinkti ir kitų maisto papildų.

Vitaminas C. Jis yra labai svarbus žmogaus organizmui. Vitaminas C dalyvauja medžiagų apykaitoje, būtinas kaulinio audinio ir dantų vystymuisi, skatina žaizdų gijimą ir, žinoma, stiprina organizmo apsaugines sistemas. Peršalus ar jaučiant pirmuosius nemalonius peršalimo simptomus – taip pat rekomenduojamas šis vitaminas. Tokiu būdu jūs greičiau pasveiksite ir ligos eiga bus netokia sunki.

Cinkas. Tai mikroelementas, svarbi žmogaus organizmo sudėtinė dalis. Be to cinkas geba blokuoti rinovirusų (būtent jie dažniausiai sukelia peršalimus) dauginimąsi. Gydytojai rekomenduoja cinko preparatus pradėti vartoti vos tik pajutus pirmuosius peršalimo simptomus. Vaistinėse galima įsigyti sudėtinių preparatų, į kurių sudėtį įeina cinkas, vitaminas C ir ežiuolė.

Probiotikai. Tai naudingos bakterijos, padedančios pienui virsti jogurtu ar pan. Daugiau nei 70 proc. žmogaus imuninių ląstelių, gaminančių antikūnius, gyvena žarnyne. Jų laikymas paruoštyje padės palengvinti ar išvengti peršalimo bei gripo simptomų. Būtent tai gali padaryti probiotikai. Šie preparatai rekomenduojami ir norint apsaugoti vaikus nuo viršutinių kvėpavimo takų ligų.

Ryklių kepenų aliejus. Mokslininkai ištyrė, jog ryklių kepenų aliejuje yra specifinių medžiagų, kurios dar randamos žmogaus kaulų čiulpuose bei motinos piene. Kaulų čiulpai dalyvauja baltųjų kraujo ląstelių – leukocitų – gamyboje. Tai yra ir viena svarbiausių imuninės sistemos dalių. Taigi, preparatus su ryklių kepenų aliejumi rekomenduojama pradėti vartoti dar ankstyvą rudenį tam, kad organizmas suspėtų sustiprinti apsaugines funkcijas.

Vaistingieji augalai. Žmogaus imuninę sistemą gali sustiprinti ir įvairūs augalai. Šiuolaikinė medicina jų žino ne vieną.

Peršalimo ir gripo eiga gali palengvinti ženšenis, eleuterokokas (nerekomenduojama karščiojant, esant aukštam kraujospūdžiui). Sloguojant ar kostint padės šeivamedžio žiedų arbata, česnako kapsulės. Puikiai tinka ir šaltalankio sultys ar džiovintų uogų arbata.