Maisto produktai grožiui

Visame pasaulyje klesti jaunystės ir grožio kultas. Tad visai natūralu, kad norisi juo sekti ir būti kiek įmanoma patrauklesniam. O tai įmanoma tik sveikai maitinantis ir tinkamai prižiūrint odą, saikingai sportojant. Taigi, ar žinote, kokie tie tinkami produktai, kuriais būtina papildyti savo mitybos racioną? Juos tinkamai vartojant ne tik pamaloninsite savo skrandį, bet ir džiaugsitės gražia figūra, skaisčia oda ir gera savijauta.

Avokadai turi daug aliejaus ir B grupės vitaminų, kurie maitina odą. Niacinas (vitaminas B3) yra ypač svarbus. Jis ramina suerzintą, paraudusią, dėmėtą odą. Vienas avokadas turi 3,8 mg niacino, t.y. 27 proc. kasdieninio poreikio.

Mangai 80 proc. užtikrina kasdienį vitamino A, kuris palaiko ir atnaujina odos ląsteles, poreikį. Kaip antioksidantas jis taip pat kovoja su neigiamu laisvųjų radikalų, skatinančių odos senėjimą, veikimu.

Migdolai – vitamino E, kuris drėkina sausą odą ir stabdo pirmalaikį veido audinio senėjimą, šaltinis.

Varškės sūrio produktai svarbūs ne tik kaulams, bet ir veido odos būklei. Bet odai yra svarbesnis ne kalcis, o selenas.

Austrės – tai ne tik žinomi afrodiziakai, jie puikus cinko šaltinis, todėl gali padėti kovoti su akne.

Keptos bulvės. Viena neskusta kepta bulvė užtikrina 75 proc. kasdieninio vario poreikio. Varis kartu su vitaminu C ir cinku svarbus elastino gamybai.

Grybai turi daug riboflavino. Jis svarbus odos atsinaujinimui, gyjant žaizdoms po nudegimo ar chirurginių procedūrų.

Kviečiai yra geras biotino šaltinis. Biotino stoka gali sukelti dermatitą.

Burokai yra folatų ir natūralių raudonųjų pigmentų, kurie gali kovoti su vėžiu, šaltinis.

Cinamonas padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir cholesterolio kiekį.

Granatų sultys mažina kraujospūdį ir turi daug antioksidantų.

Moliūgų sėklos didelio jose esančio magnio kiekio dėka mažina ankstyvos mirties riziką.
Sardinės turi daug omega-3 riebalų rūgščių ir kalcio, taip pat geležies, magnio, fosforo, kalio, cinko, vario ir mangano ir B grupės vitaminų.

Šaldytos šilauogės (bruknės, mėlynės) turi labai daug naudingųjų medžiagų. Nors šaltis gali sumažinti kai kurių maistingųjų medžiagų poveikį, šaldytas uogas galima valgyti ištisus metus. Jos ne tik gerina atmintį, stiprina regėjimą (mėlynės), bet ir yra puikus priedas desertiniams patiekalams.

Konservuotas moliūgas – mažai kalorijų turinti daržovė, turinti daug vitamino A. Labai tinka norintiesiems sulieknėti.

Kartą pabandę šių maisto produktų, nenumeskite jų į šalį. Pasirinkite tuos, kurie jums labiausiai tinka ir patinka. Mat grožio rezultatai bus matomi tik po kurio laiko vartojant šiuos produktus.