Mankšta inkstams ir ne tik

Pastaruoju metu netgi gydytojai pritaria specialiai gimnastikai  vidaus organų darbui pagerinti.  Atliekant tokius pratimus didesnio efekto galima pasiekti  įsivaizduojant, kad organai yra jauni ir sveiki. Pabandykite pagerinti savo sveikatą atlikdami paprastą mankštą, kuri pirmiausia rekomenduojama gydant pielonefritą, lėtinį hepatitą, vidurių užkietėjimą, hemorojų. Be to, mankšta  turės teigiamą poveikį stuburui, didindama jo paslankumą ir lankstumą, taip pat sustiprins pilvo raumenis.

•    Atsigulkite ant grindų ant nugaros ir ištieskite rankas palei kūną delnais į grindis. Nugarą prispauskite prie grindų ir iškvėpkite. Tada pradėkite pratimą.

•    Įkvėpdami iš lėto, tolygiai,  neįsitempę pakelkite kojas tiesiu kampu.

•    Po to pradėkite kelti dubenį. Tuo metu pilvo raumenys traukiasi.

•    Baigdami judesį kojas šiek tiek sulenkite per kelius, kad keliais siektumėte kaktą. Kitaip tariant, jūs turite permesti kojas per galvą ir kojų pirštų galais pasiekti grindis virš galvos. Šioje pozoje iškvėpkite.

•    Šioje padėtyje pradėkite giliai kvėpuoti – taip sustiprinsite vidaus organų masažą.

•    Stenkitės laikytis nejudėdami, po to atpalaiduokite kojas ir pajuskite jų svorį.

•    Toliau sukoncentruokite dėmesį į pilvo ertmės vidaus organus ir įsivaizduokite, tarsi gaubiate juos kažkuo minkštu.

•    Ištieskite kojas per kelius. Tuo metu slinkite kojų pirštais toliau grindimis virš galvos, o smakrą įremkite į jungo duobutę.

Pratimo metu kėpuoti reikia ramiai, iš lėto, be perstojo, o trukmė ilginama palaipsniui. Atlikdami pratimą stebėkite, kad galva nepakiltų nuo grindų, kojas keltumėte ir nuleistumėte iš lėto,  palaipsniui. Stenkitės kiek įmanoma atpalaiduoti raumenis, o pratime dalyvaujančių raumenų turi būti kuo mažiau. Neištieskite kojų pirštų, kad nesudarytumėte bereikalingos įtampos.

Šių pratimų negalima atlikti esant išvaržai, stuburo diskų problemoms, sergant hipertenzija ar ateroskleroze. Tiems, kurių stuburas nepakankamai judrus, patartina pratimą atlikinėti itin atsargiai, judesių techniką įsisavinti palaipsniui, be didelių pastangų.