Medvilnės kamuoliukų dieta

medvilnes kamuoliukai

Galbūt dar negirdėjote apie vieną keistoką svorio metimo būdą. Turbūt žodis keistoka geriausiai apibrėžtų šią dietą. Įsivaizduokite medvilninius kamuoliukus, kurie yra pamirkomi apelsinų sultyse ir „pasigardžiuojant“ valgomi. Tai skamba kvailokai ir pavojingai! Sakytume, tai daugiau dėmesio alkį malšinanti dieta.

Aišku vatos prikimšus savo skrandį gal ir jausime sotumą pojūtį. Bet medvilnės kamuoliukų valgymas turbūt mažiausiai gali sukelti kokių tai virškinamojo trakto sutrikimų. Maistas gi ne tik masė, nusėdusi mūsų pilvuke. Svarbiausia yra maisto kokybė: maistinė, energetinė maisto produktų sudėtis. Su medvilniniais kamuoliukais negautume vitaminų, mineralų, baltymų ar riebalų, reikalingų mūsų kūnui išgyventi. Tai būtų panašu į skrandžio tampymą ar manymą, kad mūsų organizmas yra koks tai medvilnės perdirbimo fabrikas. Gal tai ir fabrikas, bet skirtas perdirbti kiek kitas medžiagas.

O kaip, jeigu tie paskaninti medvilnės gumuliukai užstrigs ir liks kur tai skrandžio ar žarnyno vingiuose?

 Lauri Wright, PhD, registruota dietologė ir Visuomenės sveikatos koledžo USF docentė sako: „- Nėra jokių greitų būdų išspręsti problemas. Deja, kai jūs naudojate ekstremalios mitybos būdus, pirma, ką jūs prarandate yra skysčiai. Jūs netenkate tik vandens svorio. Po to jūs prarandate raumenis. Riebalai bus paskutinis dalykas, kurio neteksime. Bet tai yra svarbiausias dalykas, kurio žmonės nori atsikratyti. Tačiau naudojantis ekstremalių dietų paslaugomis, riebalai būna paskutinis dalykas, kuriuo galima atsikratyti.“ Bet ar beliks Kam jų beatsikratyti, po panašių eksperimentų.
Trumpalaikės ar ilgalaikės komplikacijos – niekas nežino, ko galima tikėtis ateityje. Tad tiesiog neverta net bandyti.