Patarimai sportuojančioms: kaip prižiūrėti plaukus?

Puikiai žinote, kad sportuojant ir aktyviai gyvenant organizmas išnaudoja didesnį kiekį energijos, todėl ypatingai svarbu rūpintis sveikata, kad pritrūkus reikiamų medžiagų išvengtumėte įvairių negalavimų. Tam, kad jaustumėtės gerai ir atrodytumėte puikiai, reikia rūpintis ne tik savo kūnu, bet ir plaukais. Sportuojant jūsų plaukai reikalauja daugiau priežiūros, todėl skirkite tam pakankamai dėmesio. Turbūt ne kartą teko girdėti pasakymą, kad moters plaukai yra jos vizitinė kortelė. Išties, juk sveikai atrodantys, žvilgantys, kupini gyvumo ir švarūs plaukai pabrėžia kiekvienos moters asmenybę. Aktyvaus gyvenimo metu ne tik kūnas, bet ir plaukai patiria kitokį krūvį, todėl sportuojančioms moterims ypatingai svarbu rūpintis jų būkle ir išvaizda. Kaip išsaugoti sveikus plaukus? Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

mergina sportas plaukai

Plaukų trinkimas po treniruotės 

Sportuojant kiekvieną dieną tenka kasdien plauti ir plaukus. Juk prakaituoja ne tik kūnas, bet ir galvos oda, o tai padaro plaukus nešvarius. Be abejonės, dažnas plaukų trinkimas ir džiovinimas juos nualina, tačiau tiek po treniruotės, tiek po apsilankymo baseine nepatingėkite išplauti galvos odos, nes susidarę nešvarumai gali sukelti didesnių nemalonumų, tokių kaip niežėjimas, pleiskanos ar spuogeliai. Kad nedirgintumėte galvos odos, geriau pasirinkti kasdieniam naudojimui skirtus šampūnus.

Rinkitės profesionalias priemones

Sportuojančios moterys neretai pastebi, kad plaukai tampa šiurkštūs, pradeda lūžinėti, skilinėti galiukai. Tad tokiu atveju ypač reikalinga naudoti atkuriamąsias priemones. Šiuolaikinis kokybiškų plaukų priemonių asortimentas leidžia atrasti tai, ko reikia profesionaliai priežiūrai. Svarbu pasirinkti tinkamus plaukų tipui produktus, kurie maitins jūsų plaukus ir padės palaikyti sveiką jų išvaizdą. 

Džiovinimas fenu – kenksmingas? 

Be abejonės, dažnas plaukų džiovinimas naudojant feną nualina ir sausina plaukus, ypatingai nukenčia jų galiukai. Kita vertus, po treniruočių dažniausiai tenka skubėti, todėl be plaukų džiovintuvo sunku apsieiti. Padėti plaukams galite naudodamos apsaugančias nuo karščio priemones. Venkite staigių temperatūros pokyčių – po džiovinimo fenu neskubėkite eiti į lauką, o žiemos sezonu būtinai dėvėkite kepurę. Tai padės apsaugoti plaukus. 

Kai tik turite galimybę, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai, naudokite plaukų kaukes, palepinkite balzamu, pamaitinkite plaukų galus geros kokybės aliejuku. Meilė sau ir atitinkamas rūpestis leis džiaugtis gera savijauta ir stulbinančiu įvaizdžiu!