Puikus rytas be pagirių

Tikriausiai ne vienam iš mūsų yra tekę patirti, ką reiškia puikiai jaustis linksmoje šventėje ar vakarėlyje ir tiesiog leipti dėl prastos savijautos kitą rytą po visų linksmybių. Žinoma, taip jaučiasi ne visi, nes kiekvienas organizmas yra labai individualus. Kita vertus, jei jūsų tėvas arba senelis sunkiai pakelia pagirias, didelė tikimybė, kad ir jūsų laukia tokia pati lemtis. Tačiau žinant kai kurias gudrybes, galima labai palengvinti pagirių laikotarpį.

Kitą dieną

Kadangi alkoholis veikia daugelį organų, tad kitą rytą visas organizmas būna tarsi vienas didelė nesveikata. Dažniausia pasitaikantys simptomai yra bendras silpnumas, galvos skausmas, padidėjęs jautrumas šviesai ir garsui, akių paraudimas, raumenų skausmai, troškulys. Dėl padidėjusio simpatinės nervų sistemos tonuso padidėja arterinis kraujo spaudimas, širdies susitraukimų dažnis, pila prakaitas. Dirgina ir galvos svaigimas, pablogėjusi nuotaika, sutrikęs miegas.

Pirmiausia pagirių sunkumas priklauso nuo suvartoto alkoholio kiekio. Pagirios būna lengvesnės, jei vartodamas alkoholio žmogus valgo, taip pat geria nemažai skysčių, nemaišo alkoholinių gėrimų. Kai kurių rūšių gėrimuose yra palyginti daug nuodingų priemaišų, sunkinančių pagirias.

Alkoholio skilimo produktai pašalinami pro inkstus, o tam sunaudojama daug organizmo vandens. Taigi svarbiausia priežastis, dėl kurios žmogus blogai jaučiasi, yra dehidratacija. Netekus daug vandens, kamuoja bendras silpnumas ir galvos skausmai. Be to, skylant alkoholiui, organizme kaupiasi vienas skilimo produktų – acetaldehidas. Jei organizme šios medžiagos susikaupia labai daug, pagirios būna sunkios.

Pagalba sau

Žinoma, geriausia būtų nevartoti alkoholio ir kitą dieną po vaišių atsikelti sveikam. Tačiau jeigu nutiko taip, kad iš vakaro padauginote, vadinasi, iš jūsų organizmo pasišalino nemažai vitaminų, ypač vitamino B1, taip mineralinių medžiagų – kalio, natrio. Taigi pirmiausia reikia padėti organizmui atgauti šias medžiagas, t. y. pakankamai gerti skysčių.

Galima vartoti ir specialių preparatų su vitaminais C, B6, B1, folio rūgštimi, cinku ir magniu, kurių sudėtyje esančios medžiagos padeda kepenims  neutralizuoti alkoholio likučius. Vitaminai, cinkas, magnis papildo organizmą medžiagomis, kurių netenkama vartojant alkoholio, taip pat padeda įveikti kitus nemalonius pagirių simptomus: mažėja pykinimas ir burnos sausumas, slopinamas vėmimas, mažinamas dirglumas, jautrumas, gerėja bendra savijauta, atsiranda apetitas.