Skanus derinys grakščiai figūrai

Jei nori tinkamai maitintis, nepakanka prikrauti šaldytuvą sveikatai naudingų produktų.  Reikia mokėti juos dar ir suderinti. Tai  daryti būtina tam, kad organizmas galėtų greitai ir su mažiausiais nuostoliais įsisavinti gyvybiškai svarbias maisto medžiagas.

Nepatartina valgyti rūgščių vaisių (visi citrusiniai, slyvos, pomidorai) kartu su krakmolingais produktais (kviečiai, moliūgais, aguročiai, šakniavaisiai). Rūgštys naikina medžiagas, kurios virškina krakmolą.

Taip pat nerekomenduojama derinti baltymų su baltymais. Pavyzdžiui, neverta dėti ant stalo mėsos su kiaušiniais, pieno su riešutais, sūrio ir mėsos. Skirtingų rūšių baltymų virškinimui išsiskiria skirtingo rūgštingumo skrandžio sultys, todėl vienas komponentų bus suvirškintas nekokybiškai.

Tačiau yra produktų, tiesiog sukurtų vienas kitam.

* Šparaginės pupelės ir kukurūzai puikiai tinka raumenų masei auginti. Pupelės turi daug augalinių baltymų,  kurie, kaip žinome, yra raumenų statybinė medžiaga. Jų auginimo procesui paspartinti padės kukurūzai, nes jie valo organizmą ir šalina iš jo riebalus. Jeigu norite numesti svorio, valgykite kukurūzų košę, virtą vandenyje.

* Mėsa su daržovėmis ir žalumynais. Taikydami šį derinį nuo stalo pakilsite nejausdami sunkumo. Mėsą (ypač kiaulieną)  organizmas įsisavina lėtai. Norėdami išvengti rūgimo proceso, valgykite mėsą su daržovėmis ir žalumynais. Šie produktai padeda geriau suvirškinti baltymus ir gerina žarnyno peristaltiką. Pirkite tik atvėsintą mėsą. Kepkite ją grilyje, ruoškite ant garų arba išvirkite.

Žalioji arbata su citrina yra antioksidantas. Citrinos griežinėlis, įdėtas į žaliąją arbatą, padidins joje esančių antioksidantų efektyvumą. Tačiau į žaliąją arbatą nederėtų dėti cukraus – tai prastas derinys.

Jogurtas su obuoliu tinka organizmui valyti.  Iškrovos diena su jogurtu ir obuoliu – puikus pasirinkimas tiems, kas nori greitai pakoreguoti figūrą. Jeigu nemėgstate jogurto, jį galite pakeisti kefyru arba rūgpieniu.

Lašiša su spagečiais tiks pietums. Lašišoje esančios Omega 3 riebiosios rūgštys kartu su spagečiais (sudėtingais angliavandeniais) priduos energijos ir padės susikoncentruoti. Spagečius rinkitės iš kietų grūdų miltų.

Rauginti kopūstai ir kmynai gerina žarnyno darbą. Kopūstų ląsteliena valo organizmą, o kmynų eteriniai aliejai  stiprina šį poveikį. Raugintus kopūstus geriausia valgyti vakarienei.

Dešrelės su garstyčiomis. Užsinorėjote „nesveiko“ maisto? Dietologai dešrelių nerekomenduoja, bet jeigu labai norite, valgykite jas su garstyčiomis. Pirmenybę teikite dešrelėms su natūraliu apvalkalu.

Bulvės su varške – baltymų šaltinis. Bulvės ir varškė, atsidūrę vienoje lėkštėje, noriau atiduos organizmui baltymus, kurie pagerins medžiagų apykaitą. Geriausiai tinka su lupenomis virtos bulvės. O jeigu mėgstate keptas, geriau kepkite jas orkaitėje, o ne keptuvėje su riebalais.

Mangai su migdolais ypač tiks peršalus. Mangai turi vitamino C, o migdolai – vitamino E šaltinis. Vartojami kartu šie produktai stiprina imunitetą.Jeigu nemėgstate mango, valgykite braškes.

Na, o jei norite numesti svorio, valgykite moliūgą. Jis nekaloringas ir padeda šalinti iš organizmo skysčius. Be to, moliūguose yra daug vitaminų ir mikroelementų. Keptas su medumi, ji padės saldumynų mėgėjams atsisakyti saldumynų. Jei negali apsieti be mėsos, troškink moliūgą su veršiena – taip mėsą greičiau įsisavinama.