Smegenų veikla ir maistas: ką valgyti kai mokaisi?

Sveika ir subalansuota mityba svarbi kiekvienam asmeniui. Nepaisant amžiaus, kasdienės veiklos ar gyvenimo būdo – norint jaustis gerai privalome atitinkamai maitintis. Visgi, visi produktai turim tam tikrą poveikį organizmui. Pavyzdžiui, perdirbtas maistas bei įvairūs cukrūs gali sukelti gliukozės šuolius, ko pasekoje, po staigaus energijos pliūpsnio, staiga užsinorėsime prigult ir pailsėt. Tuo tarpu daržovės bei sveikieji baltymai gali turėti atvirkštinį poveikį. Kokie produktai yra palankiausi mūsų smegenų darbui? Ką pravartu valgyti vaikui besiruošiančiam egzaminams? Štai keletas itin naudingų produktų, “užkursiančių” smegenis dirbti greitai ir produktyviai.

mokinys mokosi

Angliavandeniai. Ką verta apie juos žinoti?

Nors didelis angliavandenių kiekis gali sukelti minėtus gliukozės šuolius kraujyje, visiškai apribojus angliavandenius žmogus stokos energijos. Čia svarbu pasirinkti sveikuosius angliavandenius, darančius teigiamą įtaką mūsų organizmui. Kitaip jie dar vadinami lėtieji, t.y. lėtai virškinami angliavandeniai, kurie nesukelia gliukozės šuolio, bet yra virškinami iš lėto, dėl ko neapsunkina ir suteikia energijos ilgam. Gerieji angliavandeniai yra pilno grūdo produktai, rudieji ryžiai, ankštiniai augalai. Mokinantis vertėtų vengti tokių angliavandenių kaip kepiniai iš baltų miltų, saldinti gėrimai, baltieji ryžiai, balta duona. Toks maistas tik sukels tingulį ir prislopins ūpą gilinti žinias.

Vaisiai – vietoj cukraus

Žinoma, gliukozė yra vienas iš efektyviausių smegenų veiklą skatinančių ir greitos energijos suteikiančių medžiagų. Daug mokantis ir protiškai dirbant dažnas stokoja laiko pavalgyti laiku ir apgalvotą maistą, tad renkasi įvairių cukrų pripildytus produktus, kurie iššaukia trumpą energijos pliūpsnį. Tačiau perdirbtus, daug cukraus turinčius maisto produktus ir gėrimus reikėtų keisti į kuo natūralesnes alternatyvas, tokias kaip vaisiai ar uogos, nes pastarieji neiššauks tokio milžiniško gliukozės šuolio, bet suteiks džiaugsmo ne ką mažiau už kaloringą batonėlį. 

Žuvis – smegenų veiklai gerinti

Galima drąsiai teigti jog žuvis – sveikiausias maistas žmogui. Dėl žuvyje esančio Omega-3 šis maisto produktas užima svarbiausią vaidmenį smegenų sveikatai. Omega-3 patenka tiesiai į mūsų smegenis ir padeda joms normaliai funkcionuoti bei efektyviai veikti, pagerina pažinimo bei mąstymo gebėjimus. Žuvyje taip pat gausu kitų vertingų maistinių medžiagų, aukštos kokybės baltymų, jodo, įvairių vitaminų ir mineralų.

Tai tik keletas praktinių mitybos patarimų, kurie vaikui gali padėti mokytis efektyviau ir jaustis geriau. Svarbiausia – įvairi ir subalansuota mityba ir perdirbtų maisto gaminių bei cukrų ribojimas.

Visgi, jeigu mokinys vis tiek susiduria su sunkumais ruošiantis egzaminams ar kitiems atsiskaitymams, vien subalansuotos ir sveikos mitybos gali neužtekti. Dabar šiuolaikinės technologijos leidžia rinktis įvairias bei svarbiausia – inovatyvias papildomo mokymosi platformas, kurios gali padėti vaikui pagilinti žinias tam tikrose disciplinose. Jose galima rasti kokybiškas įvairių sričių korepetitorių paslaugas. Pavyzdžiui, jeigu vaikas susiduria su sunkumais mokydamasis chemiją, jam praversti galėtų chemijos korepetitorius.