Sportuoti pradėkite nuo pasivaikščiojimų

Sportas – ne vien „vaistai“ nuo viršsvorio ar sveikatos sutrikimų, kuriuos sukelia nejudrumas. Taisyklingai, su malonumu sportuojant, pasikeičia gyvenimo būdas, o veidas pradeda švytėti. Treneris Valdas Kavaliauskas atsako į klausimą, kodėl verta sportuoti.

mergina vaiksto saulelydis jura– Nuo ko pradėti neprisiverčiantiems sportuoti?

Vaikščiojimas – jau būtų pirmas žingsnis aktyvaus gyvenimo link. Atraskite per dieną bent valandą. Galima rinktis bet kurią aktyvumo formą – bėgimą, plaukimą, važiavimą dviračiu, aerobiką ar t.t.

– Kas organizme pasikeičia pradėjus sportuoti?

Pakalbėkime, pavyzdžiui, apie širdį. Kuo ji stipresnė, tuo geriau atlieka savo darbą: dirba „ekonomiškiau“, nereikia susitraukti daug kartų, su vienu paspaudimu ji išstumia daugiau kraujo. Kadangi kraujas išnešioja deguonį, tai tuo pačiu ir raumenys bei smegenys jo gauna daugiau. Skirtumas tarp treniruoto ir netreniruoto žmogaus širdies yra beveik 2 kg (5,5 kg – 3,2 kg).  Nutukusių, nesportuojančių širdies raumuo daug mažesnis ir silpnesnis.

– Kokią sporto formą rinktis apkūnesniems?

Geriausia – baseiną. Vandenyje tavęs „niekas nemato“, todėl nepatenkintieji savo kūnu jaučia mažesnį diskomfortą. Plaukiojant išjudinamos beveik visos raumenų grupės. Be to, mažiau apkraunami sąnariai.

– Ką patartumėte dirbantiems sėdimą darbą?

Siūlyčiau irgi pradėti nuo įvairių mankštų vandenyje. Ypač jei žmogus nėra anksčiau sportavęs. Kartą ar du per savaitę galima nueiti į pirtį. Pirčių privengti reikėtų turintiems viršsvorį, padidėjusį kraujo spaudimą, o liekniems po pirties svarbu gauti pakankamai skysčių. Geriausia gerti mineralinį vandenį, taip bus atstatyti prarasti mikroelementai.

– Koks fizinio aktyvumo būdas tinkamiausias moksleiviams?

Moksleiviai galėtų rinktis judrius žaidimus, grupines treniruotes sporto klubuose. Juose judama mažiau apkraunant kaulus ir raiščius. Komandinio sporto bendram organizmo fizinio aktyvumo palaikymui visiškai pakanka. Judėti jaunimui patartina 3 – 5 kartus per savaitę po 60 – 90 min.