Sveika mityba – 6 produktai pirkinių krepšelyje

Nuo pusryčių iki vakarienės (įskaitant užkandžius) visa jūsų dienos mityba gali būti sveika ir naudinga širdies veiklai. Dietos neturėtų būti nuobodžios arba „aklos“. Kai vaikštinėsite maisto parduotuvėje, atkreipkite dėmesį į keletą maisto produktų, ir jei šiais maisto produktais praturtinsite savo mitybą, liksite patenkinti ir Jūs, ir pamaloninsite savo širdutę.

braskes krepselisAvižiniai dribsniai
Pradėkite savo dieną su dubenėliu garuose virtų avižinių dribsnių, kurie yra praturtinti omega-3 riebalų rūgštimis, folatais (vitaminais, gyvybiškai svarbių nervų funkcijai), kaliu. Šis, skaidulomis praturtintas „superproduktas“, gali sumažinti blogojo cholesterolio kiekį ir užkirsti kelią arterijų sienelių kalkėjimui.
Rinkitės grubaus malimo arba skaldytus dribsnius, kurie turi daugiau skaidulų, pagardinkite patiekalą bananu ar kitu mėgstamu vaisiu.

Lašiša
Ypatingai turtinga omega-3 riebalų rūgštimis, lašiša gali efektyviai normalizuoti kraujo spaudimą ir išlaikyti optimalų kraujo krešėjimo lygmenį. Lašiša, valgoma dukart per savaitę, vienu trečdaliu sumažina riziką patirti širdies smūgį.
„Lašišoje yra karotinoidų astaksantino, kuris yra stiprus antioksidantas“-teigia kardiologai. Bet būkite užtikrinti, kad renkatės laukinę lašišą, o ne užaugintą didžiuliuose ūkiuose, kuri gali būti „prikimšta“ insekticidų, pesticidų ar sunkiųjų metalų.
Nemėgstate lašišos? Kitos riebios žuvys kaip skumbrė, tunas, silkė ar sardinė jūsų širdžiai suteiks panašią naudą.

Avokadas
Pridėkite šiek tiek avokado į sumuštinį ar špinatų salotas, kad padidintumėtė širdžiai naudingų riebalų kiekį. Turtingas mononesočiaisiais riebalais avokadas padeda sumažinti blogojo cholesterolio kiekį, tuo pačiu metu didindamas gerojo cholesterolio kiekį jūsų kūne.
Avokadai yra nuostabūs! Jie leidžia absorbuoti karotenoidus – ypač beta-karoteną ir likopeną, kurie yra būtini sveikai širdžiai.

Alyvuogių aliejus
Praturtintas mononesočiaisiais riebalais alyvuogių aliejus mažina blogojo cholesterolio kiekį ir tikimybę susirgti širdies ligomis.
Rezultatai iš Septynių Šalių Studijų, kurie tyrė širdies ir kraujagyslių ligų dažnį visame pasaulyje, parodė, jog žmonės Kretoje turi polinkį į mažą cholesterolio kiekį, kadangi jų dieta remiasi širdžiai sveikais riebalais, randamais alyvuogių aliejuje.
Ieškokite aukščiausios kokybės aliejaus – jis yra mažiausiai perdirbta s- ir naudokite jį vietoj sviesto, gamindami savo patiekalus.

Riešutai
Žemės riešutai- omega-3 riebalų šaltinis- kartu su migdolais ir makadamijų riešutais yra praturtinti polinesočiaisiais riebalais bei skaidulomis. O taip pat kaip ir alyvuogių aliejus, riešutai yra puikus sveikų riebalų šaltinis širdžiai.

Uogos
Mėlynės, avietės, braškės – bet kurios jūsų mėgiamiausios uogos – yra praturtintos medžiagomis, kurios sumažina tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis arba vėžiu.
Gervuogės ir mėlynės yra yptingai naudingos, tačiau visos uogos atlieka didžiulę paslaugą visai kraujotakos sistemai.