Sveikas gyvenimo būdas

Sveikas gyvenimo būdas – kas tai, ir ar įmanomas šiandienos sąlygomis? O gal sveikas ir natūralus gyvenimo būdas yra tik turtingųjų privilegija? Kokia sveiko gyvenimo būdo nauda organizmui, įtaka gyvenimo trukmei? Daug įvairiausių klausimų iškyla, pamąsčius šia tema.

Ar būtinai žmogus propaguojantis sveiką gyvenimo būdą bus visiškai sveikas? Trumpas atsakymas – ne. Žmogus gyveninantis sveikai, nebūtinai toks bus, ir tai priklausys ne nuo jo vieno pastangų.

vaikas-tevelis-begioja

Pavyzdžiui, Jūs propaguojate sveiką gyvenimo būdą, maitinatės sveikai ir nuolatos domitės sveika mityba, tačiau vis vien nesate sveikas. Tai gali nutikti dėl išorinių faktorių, pavyzdžiui: užterštas oras; perkate pieną parduotuvėje, kurie prisotinti įvairių cheminių priemaišų; perkama liesa kalakutienos filė turguje, iš tikrųjų yra hormonų prisotinta importuota iš kitų šalių, o ne užauginta Lietuvoje kaip skelbiasi pardavėjas. Apskritai daugelis prekybininkų dabar pradėjo žaisti ant maisto rašydami „Be E“ arba SVEIKAS.

Žinoma tai, kad sveikai nusprendęs gyventi žmogus atsisakys taip vadinamų maisto šiukšlių bus tiktai į naudą, tačiau šiandienos salygomis visiškai sveikai gyventi deja neįmanoma.

Be maisto, kita sveiko gyvenimo būdo dalis yra aktyvumas, tai yra sportas. Bent keletą kartų į savaitę žmogus turi užsiimti jam mėgiamu sportu, atsipalaiduoti. Sportas tai nebūtinai sporto klubas, tai gali būti šokių pamokos, joga, krepšinis ar futbolas.

Vienas didžiausių sveiką gyvenimo būdą praktikuojančių žmonių pliusų, yra tai, kad jiems niekada nereikia sukti galvos kokia dieta geriausia, jaudintis dėl priaugto kilogramo ir panašiai. Sveikas maitinimasis, sveikas judėjimas anksčiau ar vėliau subalansuoja kūno svorį ir paverčia jį optimaliu.

Galiausiai, žmogui labai svarbu jo vidinė, psichologinė ar dvasinė būsena. Žmogaus psichologija labai stipriai susijusi su jo sveikata, ne veltui sakoma, kad sveikame kūne gyvena sveika siela. Sveikos emocijos ir mintys tai taip pat sveiko gyvenimo būdo sudedamoji dalis, galbūt net svarbiausia. Būtent nuo minties ir sprendimo – GYVENSIU SVEIKAI prasideda kelionė į Sveikuolių pasaulį.

Skelbta bendra Pažymėti: ,