Svorio metimo mitai ir tikrovė

ŽMONĖS NEGALI ATSIKRATYTI RIEBALŲ DĖL SAVO GENETIKOS IR TURI SU TUO SUSITAIKYTI

Tiesa: Jūsų paveldimumas, be abejo, nulemia jūsų atletiškumą, greitį, lengvumą bei metodą, kuriuo naudodamiesi galite atsikratyti riebalų. Melas yra sakyti, kad kai kurie žmonės negali to padaryti, nes jų medžiagų apykaita yra labai lėta. Ne kiekvienas taps Mis Fitness. Tačiau nemanykite, kad genetikos žodis čia yra lemiamas. Suliesėti gali visi. Tik tai vieniems užtruks gerokai ilgiau nei kitiems. Kai kurie žmonės turi paveldėtą medžiagų apykaitą ir kūno tipą, kuriam būdingos didesnės riebalų atsargos. Šis kūno tipas vadinamas endomorfiniu. Endomorfų medžiagų apykaita gali būti lėtesnė, jie jautrūs angliavande­niams. Jie gali greitai atsikratyti riebalų, kai labai mažai valgo, net kai nesitreniruoja. Ir gali nutukti net tuomet, kai maitinasi mažai riebalų turinčiu maistu. Kitiems svorį reguliuoti yra lengviau, ir tai atrodo neteisinga. Bet toks yra gyvenimas. Tai paprasčiausiai rodo, kad turite sureguliuoti savo mitybą ir tinkamai treniruotis. Privalote treniruotis sunkiau nei kiti žmonės, būti atkaklesni už kitus. Jums galbūt reikia griežtesnės mitybos dietos. Tik ar esate pasiruošę daryti tai, ko Jums reikia?

mergina-sokoladiniai-ledai

Tiesiog pikta girdėti žmonių pasiteisinimus, kad jie negali būti liekni, nes paveldėjo „blogus” genus. (Richard Back yra pasakęs: „Įveikite savo ribas — jos jūsų”.) Nuostabu yra tai, ką žmogus gali pasiekti, kai jis turi aiškų, tvirtą tikslą ir yra pasiruošęs padaryti viską, kad jį pasiektų. Reikia įrodymų? Dauguma žmonių eina per gyvenimą tikėdamiesi, kad jie gali kažką pakeisti. Dievas man davė vieną koją, bet aš esu laimingas ir dėkingas, nors turiu daryti daugiau, nei galiu. Tik būdamas vaikas daug ko negalėjau. Dabar man nėra skirtumo — viena koja ar dvi. Viskas priklauso nuo minčių. Mano mintys visada sako man, kad aš galiu padaryti, taigi aš tik einu ir darau…” — taip sakė vienakojis Karlas Džosepas, kuris, beje, buvo… futbolo komandos kapitonas. Jis galėjo žaisti krepšinį. Jis mėtė ietį ir diską. Bet jis buvo gimęs su viena koja… Šis genetinis trūkumas jam netrukdė sutelkti dėmesį į kitus dalykus. Jis padarė geriausia, ką galėjo padaryti. Jam buvo daug sunkiau ir su savo menkes­nėmis galimybėmis jis negalėjo pasiekti to lygio, kurį pasiekia žmonės be tokių trūkumų. Būti geresniu už kitus nebuvo jo tikslas. Tai, ką jis darė, buvo geriausia, ką jis galėjo. Jis tapo čempionu savo lygmenyje. Jis ėjo ir žaidė.

MAŽAI ARBA VISAI NETURINTI ANGLIAVANDENIŲ MITYBOS PROGRAMA – GERIAUSIAS KELIAS RIEBALŲ DEGINIMO LINK

Apie jokias mitybos rekomendacijas nebuvo tiek diskutuojama ir dėstomos kontraversiškos nuomonės, kaip apie mažą ir didelį angliavandenių kiekį turinčią mitybos programą (angliavandenių dieta). Riebalai, kaip žinoma, susidaro, kai vienu kartu suvalgoma daugiau kalorijų, nei organizmas gali pasisavinti ir sudeginti. Žinoma, tiesa, kad kai kurie žonės numeta svorio, kai vartoja nedaug angliavandenių. Taip pat tiesa, kad beveik kiekvienas fitneso varžybų dalyvis vartoja mažai angliavandenių pasiruošimo varžyboms periodu. Nežiūrint šių faktų, labai mažai angliavandenių turinti mityba nėra galutinis sprendimas svorio mažinimo programoje. Beje, tokia mityba nėra sveika. Geriausia, kai ji taikoma tik trumpą laiką, siekiant specifinių tikslų (pavyzdžiui, ruošiantis varžyboms). Net jautriems angliavandeniams, atspariems insulinui, hipoglikemiškiems žmonėms, kurie teigiamai reaguoja į mažai angliavandenių ir daugiau baltymų/riebalų turinčią mitybą, čia yra per daug trūkumų:

1. Labai mažai angliavandenių turinčios mitybos programos itin sunku laikytis. Jei iš mitybos ilgam laikui išbraukiami pagrindiniai angliavandeniai, žmogus pasmerkia save savotiškam kritimui žemyn. Kuo mažiau angliavandenių paliekama, tuo didesnis antsvoris grįžta vėl pradėjus juos vartoti. Dėl to 95 proc. žmonių nesunkiai susigrąžina buvusį svorį.

2. Mažai angliavandenių turinčios mitybos programos dažnai yra nesubalansuotos. Trūksta įvairių maistinių medžiagų. Sveikiausia dieta yra ta, kurioje subalansuotas baltymų, riebalų ir angliavandenių santykis ir yra pakankamai įvairaus maisto. Nereikia akcentuoti kurio nors vieno produkto ar produktų grupės.

3. Mažai angliavandenių turinti dieta gali būti persotinta riebalais. Duonos ir blynų vartoti nereikėtų, bet pusryčiams alima valgyti kiaulieną, dešreles, sviestą, kiaušinius su tryniais. Riebalai nebūtinai tukina. Vartojant riebalus ir baltymus tikrai krenta svoris, bet visiškai neišmintinga yra valgyti daug sočiųjų riebalų. Kol vis dar diskutuojama, ar tokia dieta yra efektyvi, dauguma žmonių mieliau renkasi mitybos programą, kurioje mažai riebalų (iki 30 % visų ka­lorijų) ir pastarieji derinami su baltymais bei angliavandeniais.

4. Labai mažai angliavandenių turinti dieta sumažina jūsų energiją. Jaučiatės pavargę, irzlūs, treniruotės tampa kančia. Mažiau angliavandenių — mažiau energijos. Mažiau energijos — silpnos treniruotės. Silpnos treniruotės — blogi rezultatai. Taškas.

5. Svorio mažėjimas ribojant angliavandenius gali būti apgaulingas. Jūs tikrai numesite svorio, jei jų neval­gysite, bet… didelė prarastos masės da­lis bus raumenys ir vanduo. Pavyzdžiui, numesite 2,5 kg per savaitę. Skamba vi­liojančiai. Tačiau 1 kg iš jų bus vanduo,

1 kg — raumens audinio ir tik 0,5 kg sudarys riebalai. O juk nenorėjote prarasti svorio, troškote tik sudeginti riebalus! Daugelis žmonių atsikrato riebalų paprasčiausiai įtraukdami į savo dienotvarkę reguliarius mankštos pratimus ir šiek tiek pakoreguodami mitybą. Jie pradeda valgyti dažniau, kontroliuoja porcijų dydį, nevartoja sočiųjų riebalų, vengia cukraus ir panašiai. Mažai angliavande­nių turinti mityba gali paspartinti riebalų deginimą, bet pradedantiesiems reko­menduojama tik šiek tiek sumažinti suvartojamų angliavandenių kiekį ir įtraukti į racioną „gerųjų” riebalų. Visiškai atsisakyti angliavandenių nėra sveika. Paprastai itin ekstremalūs sprendimai retai būna išmintingi. Mityba yra kaip ir gyvenimas: čia saugiausia laikytis vidurio.

JEI MAITINATĖS TEISINGAI, JUMS NEREIKIA TRENIRUOČIŲ?

O taip! Ir… Jūs nesunkiai uždirbsite milijoną visai nieko nedirbdami! Turbūt teko girdėti panašų melą? Bandymas sudeginti riebalus be treniruočių, tai kaip bandymas sėdėti ant sulūžusios kėdės — jei nors vienos kojos nėra, kėdė griūva. Norėdami efektyviai deginti riebalus negalite pamiršti nė vieno iš keturių lemiamų kom­ponentų: aerobinių pratimų, subalansuotos mitybos, pasižyminčios nedideliu kalorijų deficitu, treniruočių su svoriais ir, be abejo, tikslo siekimo bei motyvacijos. Nepaisyti to gali tik itin gausiai gamtos apdovanoti žmonės, galintys pasigirti itin greita medžiagų apykaita. Šiaip jau ypač sunku atsikratyti riebalų be treniruočių. Visada geriau yra SUDEGINTI RIEBA­LUS, negu mėginti „numarinti juos badu”. Kad riebalai tirptų, būtinas kalorijų deficitas, kurio siekti galima dviem būdais. Vienas jų — sumažinti iš maisto gaunamų kalorijų kiekį, kitas — padidinti kalorijų sudeginimą treniruotėje. Šitas metodas yra puikus dar ir dėl to, kad didelis kalorijų deficitas gali sukelti raumenų masės sumažėjimą ir paskatinti badavimo reakciją (kai grįžta­masis efektas neišvengiamas). Ironiška, bet daug žmonių daro priešingai. Jie sumažina kalorijų kiekį iki badavimo lygio ir treniruojasi labai mažai arba visai nesitreniruoja (kaip kitaip, juk jėgų tai nebelieka). Tuomet sumažėja liesoji kūno masė ir atsiranda badavimo reakcija. Efektyviausias būdas yra valgyti daugiau (išlaikant mažą kaloringumą) ir treniruočių metu deginti riebalus. Neturite badauti. Privalote pasirinkti tinkamą maistą ir treniruotes paversti savo gyvenimo dalimi. Kodėl visi renkasi badavimą, kai gali pasiekti savo tikslų efektyviai treniruodamiesi? Galbūt jie tiki, kad valgymas daugiau maisto ir treniruotės „anuliuos” vienas kitą? O gal bijo sunkumų? Baimintis reikėtų tik per intensyvių aerobinių užsiėmimų, kadangi tuo atveju prarandama dalis raumens masės. O štai aerobikos pratimai, suderinti su jėgos treniruotėmis, — geriausias metodas, leidžiantis sukurti kalorijų deficitą ir sudeginti riebalus nesutrikdant medžiagų apykaitos. Taigi treniruokimės ir visuomet atminkime, kad:

1. Užsiėmimai (aerobiniai ir su svoriais) padidina metabolizmą, o griežta mityba jį sumažina.
2. Užsiėmimai sukuria kalorijų deficitą nebadaujant.
3. Užsiėmimai gerina sveikatą, o dieta gali būti žalinga.
4. Užsiėmimai, ypač su svoriais, padeda kūnui išlaikyti raumenis. Dietos be treniruočių rezultatas gali būti net iki 50 % liesos kūno masės praradimas.
5. Užsiėmimai padidina riebalus deginančių enzimų ir hormonų kiekį, o dieta padidina riebalus apsaugančių hormonų kiekį (organizmas mokosi kaupti maistines medžiagas, nes „nežino”, kada galės papildyti savo atsargas).
6. Užsiėmimai padidina ląstelių jautrumą insulinui, angliavandeniai paverčiami energija ir saugomi kaip glikogeno atsargos, o ne kaupiami kaip riebalai. Jei kas nors bandys parduoti Jums IDEALIĄ svorio mažinimo programą, kurioje nebus fizinių pratimų, paslėpkite savo piniginę ir bėkite… Net jei galite sulieknėti be treniruočių, turite sportuoti tausodami savo sveikatą, o ne tik dėl kosmetinių priežasčių…

ĮMANOMA NUMESTI 15 KG PER 30 DIENŲ?

Tokį šūkį turbūt irgi teko matyti. Ir jis gana viliojantis, tiesa? Bet ar tai įmanoma per tokį trumpą laiką? Atsakymas yra TAIP. Galite numesti 15 kg per 30 dienų ar net 4,5 kg per sa­vaitgalį. Tačiau iš tiesų privalote atsakyti į štai tokį klausimą: KAIP sudeginti 15 kg RIEBALŲ sveikai ir ilgam? Nepainiokite SVORIO praradimo su RIEBALŲ degini­mu!!! Jūsų kūną sudaro apie 70 % vandens, taigi prarasti svorį yra lengva. Bet kokia dieta, kuri dehidratuoja, sukurs greitą svorio praradimą. Norite numesti 4,5 kg per savaitgalį? Nustokite gerti vandenį! Žinoma, bus labai kvaila ir gana pavojinga, bet kaip tik tai ir vyksta, kai labai greitai prarandate svorį (tie­siog įvyksta dehidracija arba nutinka dar blogiau — prarandate ir dalį liesos kūno masės)! Amerikos Sporto Medici­nos koledžas (ACSM), viena didžiausių ir gerbiamiausių sveikatos, medicinos bei treniruočių organizacijų pasaulyje, yra sukūrusi orientacinę sveiko tempo riebalų deginimo metodiką. Pranešime „Tinkamos ir netinkamos riebalų degini­mo programos” rekomenduojama atsikratyti ne daugiau kaip 900 g kūno masės per savaitę. Šis metodas buvo pripažintas saugaus riebalų deginimo standartu. Bet žmonės yra nekantrūs, jie bando paspartinti procesą, praranda raumens masę, sulėtina medžiagų apykaitą ir… galų gale susigrąžina atgal visus riebalus. Svorio koregavimas nėra tai, ką galima būtų paskubinti. Jūs galite prarasti 15 kg per 30 dienų, bet Jūs NIEKADA neprarasite 15 kg RIEBALŲ per tokį laiką! Faktiškai nėra apribojimų, ką galite pasiekti ilgai bėgdami. Sutelkę valios jėgas — net neabejojame — ir save pa­čius nustebintumėte. Galite neturėti didelių riebalų deginimo ar sveikatos gerinimo tikslų, kuriuos tikrai norėtumėte įvykdyti, bet privalote būti kantrūs: saugus riebalų deginimas priklauso nuo individualių organizmo savybių.

Lieknėjimą skatinantys medikamentai, vaistai

STEROIDAI, AUGIMO HORMONAI IR RIEBALŲ DEGINIMO VAISTAI PADĖS SUDEGINTI „UŽSISPYRU­SIUS” RIEBALUS IR SUGRĄŽINS JAUNYSTĘ?

Daugumai žmonių, kurie yra nusivylę savo rezultatais, nepateisinančiais įdėtų pastangų ir geriausių ketinimų, kūną pagražinti padedantys vaistai ar hormonai yra kaip panacėja ar „stebuklingas vaistas”. Dramatiškų, greitų rezultatų galima pasiekti vartojant svorio mažinimui skirtus vaistus, steroidus, termogenikus, augimo hormonus ir kitokius cheminius preparatus. Steroidų yra jau seniai. Yra vaistų nutukusiems. Vėliau atsirado nelegali prekyba — ypač internetu — žmogaus augimo hormonais, testosteronu (visa tai vadinama žadančiais sėkmę jaunystės eliksyrais ir pakaitine hormonų terapija). Ši prekyba buvo skirta tiems, kurie desperatiškai bandė susigrąžinti jaunatvišką išvaizdą ir gyvybingumą. Tačiau gera išvaizda dar nieko nereiškia. Vaistų vartojimas (iš pat pradžių galbūt neapgalvotas) neduos nieko gero, tik padės „prieiti liepto galą”…

Nepaisant to, kad kalbame apie nelegalius streoidus ir „išvaizdos gerintojus”, receptus nutukimo vaistams, hormonų terapiją, ar net riebalų deginimo vaistus, tokius kaip efedrinas, realiai niekas negelbėja. Gamintojai ir pardavėjai toliau užsidirba didelius pinigus. Niekas nekreipia dėmesio į šių papildų trumpalaikį poveikį ir sukeliamus šalutinius reiškinius… Paimkime, pavyzdžiui, svorio mažinimo vaistus. Kas atsitiks, kai farmacijos įmonės sukurs saugų ir efektyvų vaistą nuo nutukimo? NUTUKIMO PROBLEMA VIS DAR LIKS, O ĮMONĖS TAPS… TURTINGESNĖS! Pagalvokite apie tai. Keletu ekstremalių atvejų, kai kažkieno sveikatai iškyla reali grėsmė ir nėra laiko delsimui, vaistų privalumai akivaizdžiai nusveria riziką. Tačiau netgi šiais atvejais turite pripažinti, kad tai tėra trumpalaikė pagalba. Galvoti, jog kažkokie vaistai turės ilgalaikį poveikį, yra klaidinga. Mes gyvename organizuotoje aplinkoje, kur niekas nevyksta be priežasčių. Kiekvienam įvykiui yra priežastis. Atsitiktinumų nėra. Kūnas nenutuks ir nesuliesės atsitiktinai. Tai — pasekmės, kurios, be abejo, turi priežastis. Jei žinote, kas nulėmė jūsų antsvorį, galite ilgam pašalinti šią problemą.

Pagrindinės kūno riebalų kaupimosi priežastys yra nejudrumas, neteisinga mityba, dažnai ir negatyvi nuomonė apie save. Vaistų vartojimas tik padės atsirasti pasekmėms (liesumui), tačiau antsvoris visada sėkmingai sugrįš, jei nebus pašalintos priežastys. Mintis, kad kai kurie žmonės gimė tam, jog būtų stori, yra ABSURDIŠKA. PRAŽŪTINGA tikėti, kad kažkokia tabletė ilgam nutrauks nutukimo epidemiją. Galite niekada neatrodyti kaip misteris ar mis Olimpija, bet VISADA galite pagerinti savo išvaizdą ir sveikatą. KAIP? Būkite šimtu procentų atsakingi už savo veiksmus, nusiteikite pozityviai ir tikslo siekite ne tik ateinančią dieną, bet ir visą savo gyvenimą. Niekas to nepadarys už Jus. Teks šiek tiek pakeisti savo gyvenimo būdą.

Galite bandyti išvengti sunkaus darbo, ieškoti trumpų kelių, bet galiausiai vis tiek pralaimėsite. Bandykite ignoruoti įstatymus, jei norite, bet atminkite, kad įstatymų ignoravimas nesuteikia teisės jų nesilaikyti.

Sveikata duota viena visam gyvenimui, sportiškas kūnas nenukris iš dangaus ir tuo labiau jo NIEKADA nesukurs laboratorijoje. Galvojantys kitaip džiaugtis trumpalaikiais pasiekimais, tačiau pakenks savo sveikatai. Kol jie nepakeis savo gyvenimo būdo, tol gyveni­mas juos vers sunkiai mokytis. Galbūt ateis diena, kai medicina ir sportas susitelks ir pabandys sustabdyti mąstymo klaidas, pradės mokyti žmo­nes, kaip pakeisti gyvenimo būdą ir mintis, užuot „penėję” receptais ir ste­buklingais vaistais. Tam, kad sulieknėtumėte išties ilgam laikui, privalote surasti priežastis, dėl kurių susikaupė riebalų perteklius. Tai gali būti netinkama mityba, neaktyvumas, nesveikas gyvenimo būdas, negatyvios mintys ir elgesys. Tik tada, kai pašalinsite pagrindines priežastis, sulauksite pageidaujamų rezultatų.

Universalaus, visais atvejais efektyvaus ar nereikalaujančio nemedikamentinių priemonių vaisto antsvoriui šalinti ar nutukimui gydyti iki šio nėra atrasta. Šiuo tikslu gali būti vartojama daugybė nereceptinių (kartais, nepaisant intensyvios jų reklamos, nepakankamai veiksmingų) vaistų ir keletas receptinių preparatų, tiesiogiai arba netiesiogiai mažinančių kūno svorį. Pagrindiniai Lietuvoje registruoti ir praktikoje taikomi receptiniai preparatai yra riebalų pasisavinimą iš žarnyno slopinantis preparatas orlistatas (Xenical) ir apetitą slopinantis preparatas sibutraminas (Reductil). Taip pat kai kuriais atvejais skiriama fluoksetino (mažina impulsyvų valgymą, gydo depresiją, bulimiją), metformino (diabetą gydantis vaistas, skiriamas ir nutukusiesiems) ir kitų medikamentų. Receptinių vaistų skiria tik gydytojas, įvertinęs paciento būklę ir prognozuojamą vaistų veiksmingumą siekiant terapinių tikslų.

GALITE NUMESTI SVORIO TRENIRUODAMIESI TIK KELIAS MINUTES KIEKVIENĄ DIENĄ. VIENA TRENIRUOTĖ PER SAVAITĘ – FITNESO ATRADIMAS?

Visada turite stengtis išnaudoti kiekvieną savo gyvenimo minutę. Tuo labiau — kiek­vieną sporto salėje praleistą minutę. Klaidinga ieškoti geresnių rezultatų „slaptose” treniruočių programose, trumpesnių kelių, stebuklingų vaistų, kurie pakeis Jus praktiškai per naktį, neįdėjus jokių pastangų. Mes jau žinome, kokia mažytė riba yra tarp treniruočių raumens auginimui ir persitreniravimo. Esame perspėti nepersistengti, kad neprarastume jėgos ir raumens augimo. Suprantame, kad aerobinių pratimų perteklius naikina jau sukauptą raumens masę. Daug žmonių persitreniruoja. Gal netgi dauguma. Tie­sa, riba yra ne tik tarp optimalaus krūvio ir persitreniravimo, bet ir tarp optimalios bei per lengvos treniruotės. Minimalisti­nis požiūris „mažiau yra daugiau” stipriai veikia tingius žmones, nes atspindi jų požiūrį.

Reklamos skelbia: „Ei, drauguži, tu praleidai tiek daug laiko sporto salėje, tai išsekino tavo jėgas! Įsigyk šią stebuklingą treniruočių programą ir treniruodamasis vieną kartą per savaitę po keletą minučių tu padvigubinsi savo rezultatus!”

Viliojantis pasiūlymas, tiesa? Tačiau tiesa yra kiek kitokia. Trumpesnės ir retesnės treniruotės tinka tik tam tikru periodu, kai bandote apsisaugoti nuo persitreniravimo, norite optimizuoti hormoninę organizmo reakciją į krūvį. Minimalizmas, kurį siūlo marketingo skyrius — visai „iš kitos operos”. Vos tik išbandę, tuoj pat suprasite skirtumą. Nors šiuo atveju geriau pasimokyti iš svetimų klaidų, nei rizikuoti savo sveikata ir fizine forma. Manau, kad 8 minučių treniruotė ryte yra absurdas (tačiau šauni marketinginė idėja). Kas toliau? Trijų minučių treniruotė? Masyvūs raumenys per penkias minutes? Palaukite, susimąstykite! Geriau eikite į sporto salę, treniruokitės 45-60 minučių, 4-5 dienas per savaitę, ir siekite savo pageidaujamų rezultatų! Jūsų kūnas tikrai yra pasiruošęs treniruotis — tai toks puikus mechanizmas, kuris buvo sukurtas tam, jog būtų naudojamas dažnai ir energingai. Jei pamatysite „programą”, kurioje rekomenduojama sportuoti „dešimt mi­nučių per dieną”, ar „vieną arba du kartus per savaitę” ir žadama, kad taip tapsite kultūrizmo ar fitneso modeliu, pasistenkite nusisukti ir daugiau net nepažvelgti ton pusėn. Jei patikėsite tokia programa, galiausiai nusivilsite rezultatais ir nieko negalėsite kaltinti dėl iššvaistyto laiko ir pinigų. Kaltas bus tik Jūsų naivumas. Galite pagerinti savo sveikatą net nedaug treniruodamiesi. Net vaikščiojimas į darbą ar po kabinetą, lapų rinkimas kieme turi savo privalumų. Bet normalios treniruotės atneš daug daugiau naudos. Treniruotės sveikatai pagerinti ir treniruotės rieba­lams sudeginti NĖRA TAS PATS. Kad atsirastų pastebimų pakitimų kūno sudėjime, turėsite treniruotis žymiai dažniau ir intensyviau. Galite pastebėti treniruočių efektą (raumenų sutvirtejimą ir jėgos atsiradimą) netgi treniruodamiesi du kartus per savaitę — tai tiesa, bet jei norite suliesėti arba užsiauginti raumenis, pamirškite tai. Jei tai būtų tiesa, visi fitneso čempionai taip elgtųsi. Deja, rezultatai visada bus tiesiogiai proporcingi įdėtam darbui. Paprasta matematika…

Mitas: “Populiariosios” dietos padeda ilgam atsikratyti antsvorio “Atsikratykite antsvorio greitai – mes jums patarsime kaip”, arba: “Išbandykite mažai angliavandenių turinčią dietą, baltymų dietą, žaliosios arbatos dietą, kopūstų dietą”, arba: “Gerkite kokteilį ir numeskite 10 svarų per 10 dienų…”

Faktas: Populiariosios, “ypatingosios” dietos nėra geriausias būdas numesti antsvorį ir išlaikyti normalų kūno svorį. Šitokie patarimai ir skatinimai dažniausiai žada, kad numesite daug svorio per labai trumpą laiką – tereikia atsisakyti tam tikrų maisto produktų, ir antsvorio kaip nebūta. Nors, laikydamiesi šių dietų, jūs iš tiesų galite numesti svorio, tačiau jos gali būti labai žalingos jūsų sveikatai, kadangi, atsisakius tam tikrų maisto produktų, organizmas negauna visų reikalingų maisto medžiagų. Populiariosios dietos paprastai pateikia labai griežtą vartotinų produktų sąrašą, o kai kurios iš jų net visai “uždraudžia” kokios nors rūšies maistą. Tad nenuostabu, kad žmonės labai greitai pavargsta nuo tokio vienpusiško maitinimosi ir vėl priauga svorio.

Tyrimais įrodyta, kad per savaitę numesti po maždaug po 227 – 907 gramus, teisingai maitinantis ir sportuojant, yra geriausias būdas atsikratyti nereikalingo svorio ir daugiau jo nebepriaugti. Tobulindami savo mitybos ir judėjimo įpročius, jūs susikursite sveiką gyvenimo stilių ir galėsite kontroliuoti savo kūno svorį. Kartu jūs sumažinsite riziką susirgti širdies ligomis, aukštu kraujospūdžiu ir diabetu.