Dažnai kava yra minima tarp maisto produktų, apie kuriuos sklando prieštaringos nuomonės. Vieni tvirtina – kava kenkia žmogaus organizmui, kiti teigia – kavą gerti, ypač ne per dideliais kiekiais, yra naudinga. Šiame straipsnyje pažiūrėkime į kavą iš teigiamos pusės. Kokią …

Kava – nauja panacėja? Skaityti daugiau ›

Amerikoje atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, dažnai vartojantys šiuos gėrimus, yra labiau linkę smurtauti, elgtis agresyviau. Specialistai perspėja, kad energetiniuose gėrimuose esančios medžiagos organizmui gali sukelti šoką. Energetinių gėrimų sudėtis nėra griežtai standartizuota ir alergiškiems žmonėms gali būti pavojinga. Gliukozė, …

Energetiniai gėrimai Skaityti daugiau ›

Kartais po sunkių darbų norisi stverti šaukštą į rankas ir, sočiai pavalgius ir vėl pajutus energijos antplūdį, imtis lengvesnių darbų ar tiesiog aktyviai pailsėti – pasivaikščioti, pasportuoti, pakeliauti ir pan. Tačiau ne visada tai pavyksta – tos lauktos energijos taip …

Mitybos mitai Skaityti daugiau ›

Susipažinkite su gamtine medžiaga – kofeinu. Iš kur ši medžiaga gaunama, nuo kada žinoma mūsų istorijoje ir kokia yra laikoma saugi, suaugusio žmogaus kofeino suvartojimo paros norma. Kofeinas (kartais vadinama trimetilksantinas) – legali narkotinė medžiaga, psichoanaleptikas, alkaloidas. Gaunamas iš kavamedžio …

Kofeinas Skaityti daugiau ›

Retai kuris įsisvaizduoja rytą be akis atveriančios kavos puodelio, ar pasisėdėjimą su draugu be pikantiškus pašnekesius pagardinančios kavutės. Puikus stimulas dienos ar pokalbio pradžiai. Kad kava stimuliuoja, mūsų protėviai žinojo nuo senų senovės. Dar devintajame amžiuje kava mėgavosi etiopai. Penkioliktame …

Kava. Sveika ar ne? Skaityti daugiau ›