Trumpalaikis monodietos poveikis

Monodieta tai yra tokia dieta, kurios pagrindas yra vienas produktas, pavyzdžiui,tiktai ryžiai, greipfrutai, obuoliai, grikiai. Kaip ir bet kuri dieta, monodieta trumpam laikui gali būti veiksminga, pavyksta atsikratyti kažkiek nereikalingo svorio, tačiau nustojus jos laikytis ilgainiui svoris sugrįžta. Šios dietos poveikis dažnai yra trumpalaikis.

Monodietos ilgai  laikytis negalima, nes ilgalaikė monodieta gali gerokai pakenkti sveikatai. Kadangi dažniausiai nepasižymime kantrybe ir rezultato norime čia ir dabar, monodietos laikomasi ilgiau, o tiksliau, kas kiek ištveria. Pirmas monodietos laikymosi kartas yra lengviausias ir ištveriama pakankamai ilgai, bet jeigu ši dieta kartojama, ilgainiui vis trumpiau pavyksta ištverti.

Laikantis šios dietos, kaip, beje, ir bet kurios kitos, organizmui pradeda stigti maistinių medžiagų, kadangi valgomas vienodas maistas. Tai prieštarauja pagrindinei mitybos taisyklei, kuri byloja, kad mitybos racionas turi būti įvairus. Kadangi monodietos metu valgomas ne tik vienodas maistas, bet jo kiekis yra labai apribotas pradeda stigti energijos, kalorijų.

Organizmas sulėtina medžiagų apykaitą, o kai sulėtėja medžiagų apykaita, svoris dar krenta, bet gerokai lėčiau, nes organizmas prisitaiko ir stengiasi taupyti energiją.

Laikantis dietos trokštama numesti riebalų, kad jų būtų gerokai mažiau. Tačiau riebalų sluoksnis nesumažėja, nes pagrindinis organizmo energijos šaltinis yra gliukozė, o kai jos stinga, organizmas gliukozės neima iš riebalų, nes riebalai negali virsti gliukoze. Tada jis ardo raumenų masę – raumenis iki baltymų, pastaruosius į amino rūgštis iš kurių organizmas gali pasigaminti energijos. Tad mažėja raumenų masė, o riebalų kiekis lieka toks pats. Po dietos, pradėjus maitintis kitaip, raumenys sunkiau atsistato, bet riebalų masė dar labiau padidėja, kadangi medžiagų apykaita yra sulėtėjusi.

Taigi, kaip išlaikyti dailią figūrą? Pirmiausia neturėtume stengtis būti kuo liesesni, o būti normalaus kūno sudėjimo ir sveiki. Normalūs mitybos įpročiai yra tas būdas, kuris palaiko normalų kūno svorį, t.y., jeigu jaučiamės alkani – pavalgome, o kai jaučiamės sotūs – nustojame valgyti. Taip pat labai svarbu normalus fizinis aktyvumas ir geras poilsis, nes pakankamai neišsimiegant didėja apetitas.