Vandens vartojimas ir svorio reguliavimas
Turbūt niekas nedrįstų ginčytis dėl neabejotinos vandens naudos mūsų sveikatai. Be vandens išgyventume neilgai, nes jis dalyvauja visuose mūsų organizmo procesuose. Vanduo, kaip vienas svarbiausių ingredientų, minimas ir įvairiose dietose. Tiesa, ši informacija gana prieštaringa.
Šiame straipsnyje pateiksime rytietišką požiūrį į vandens vartojimą ir naudą atsikratant svorio. Tai nėra dieta, greičiau kasdieniai įpročiai, kurie palaipsniui ir nejučia padės netekti keleto papildomų kilogramų ir pagerinti savijautą.
◊ Pirmas darbas atsikėlus ryte – išgerti vieną stiklinę vandens ir iš karto nieko nevalgyti. Iš ryto išgėrę stiklinę vandens pabudinsite visą virškinimo traktą, tonizuosite skrandį. Jeigu dėl įvairių priežasčių šitą ritualą padaryti sunku, vandenį paskaninkite citrina ar apelsinu, sumažinkite vandens kiekį. Taip sustiprinsite savo imuninę sistemą ir išvengsite daugybės ligų. Vanduo su citrina skatina ir vidaus organų darbą. Tai, žinoma, teigiamai paveikia dienos nuotaiką ir bendrą savijautą. Be to, citrinose, būna daug vitamino C, kuris sugeba išlyginti smulkias raukšleles ir apsaugoti nuo naujų atsiradimo, padeda pašalinti iš organizmo toksines medžiagas ir šlakus. Po šio mažo ritualo nevalgyti reiktų bent valandą. Idealu, jeigu nevalgysite pusantros valandos. Jeigu galite, pusryčius pabandykite neštis į darbą.
◊ Paprastai dienos metu, maždaug pusvalandį prieš valgį išgerkite stiklinę vandens. Tai skystina kraują ir palengvina maistingų medžiagų transportavimą po visą kūną. Vanduo taip pat didina virškinimo sulčių sekreciją ir sumažina tulžies klampumą.
◊ Niekada negerkite vandens iš karto po valgio. Gerti valgio metu arba užgerti iš karto po pietų – seni ir netinkami vaikystės įpročiai. Vanduo atskiedžia mūsų virškinimo sistemos fermentus, pašalina naudingas medžiagas, skirtas maistui virškinti, mažina virškinimo fermentų koncentraciją skrandyje, o tai lėtina ir sunkina virškinimą. Rezultatas – tinkamai neapdorotas maistas nepraeina virškinimo skrandyje etapo, patenka į žemiau esančius virškinimo sistemos skyrius, kur maistas pradeda pūti, rūgti bei jame dauginasi bakterijos, o tiesiai iš žarnyno medžiagos pakliūva į kraują bei nuodija organizmą.
◊ Po valgio vandenį reikėtų gerti praėjus ne mažiau kaip pusvalandžiui, geriausia, dar ilgiau. Per tą laiką mūsų skrandis jau bus nudirbęs didįjį darbą. Pavalgius, po kurio laiko sumažėja vandens kiekis kraujyje, dėl maisto medžiagų pernešimo po visą kūną. Vandens stiklinė po to, kai valgėte, padės atkurti vandens trūkumą kraujyje.
◊ Rekomenduotina išgerti vieną stiklinę vandens prieš einant miegoti, kad organizmas galėtų naktį tęsti apsivalymo ir maistinių medžiagų įsisavinimo procesus. Naktį vyksta pagrindinis organizmo valymasis nuo toksinų, mes išgariname daug vandens – iškvėpuojame ir išprakaituojame, todėl patartina tas vandens atsargas papildyti. Jei šlapimo pūslė yra silpnesnė, galima vandens išgerti vieną valandą prieš miegą, kad dar prieš miegą būtų pašalintas skysčių perteklius. Be šito, išgėrus vandens, galima suvalgyti kelis grūdelius rupios nevalytos jūros druskos, tuomet neteks keltis naktį.
◊ Dienos metu troškuliui malšinti gerkite tik vandenį. Stenkitės tai daryti reguliariai. Visada turėkite gertuvę su vandeniu. Jums bus lengviau padidinti dienos vandens normą, jei vanduo bus šalia. Tad turėkite vandens ne tik savo rankinėje, automobilyje, bet ir darbo vietoje. Rytuose vandens sąvoka netapatinama su gaiviaisiais gėrimais, sultimis, kava ir arbata. Visi šie produktai turi skonį ir organizmo priimami kaip maistas. Jei norite gerti – gerkite tik vandenį, malšinkite savo troškulį. Jei norite valgyti – valgykite, malšindami savo alkį.
◊ Vandens trūkumas, arba dehidracija šiandien galbūt labiausiai paplitusi, tačiau vis dar nėra plačiai aptarinėjama, sveikatos problema. Alkoholis, kava, arbata ir saldūs gėrimai tapo pagrindinė priemonė troškulio malšinimui. Tai ypatingai populiaru tarp jaunosios kartos žmonių. Tuo tarpu pagrindinis šių gėrimų poveikis – vandens pašalinimas. Kasdieninis pakankamas vandens gėrimas yra labai svarbus užkertant kelią ligoms ir senėjimo proceso sulėtinimui. Kiekvienas, kuris nori likti sveikas, turėtų išgerti 6-8 vandens stiklines kasdien. Taip ląstelės, kurios sudaro mūsų kūną, gauna savo vandens dienos dalį, būtiną jų normaliam maistinių medžiagų įsisavinimui, metabolizmui ir atliekų šalinimui.
◊ Šios paprastos rekomendacijos padės jums išvengti vienos iš didžiausių problemų organizmo veikloje ir numesti svorio. Vandens gėrimas tinkamu metu ir pakankamas jo kiekis turėtų būti sudėtinė gydymo kurso dalis.
Įsidėmėtina, kad vandens pusiausvyros organizme atkūrimas turėtų būti vykdomas palaipsniui. To reikia norint išvengti rimtos žalos sveikatai. Žmonės dehidruotu organizmu, t. y. tie, kurie jau seniai suvartoja vandens mažiau nei mažiausiai leistinas lygis, labai imlūs ligoms. Kai organizmas netekęs vandens, ląstelės negali normaliai veikti. Jos savotiškai ,,aptingsta“, tad sunaudoja mažiau energijos ir kalorijų, todėl daug lengviau priaugti svorio.
Taip pat žinotina, kad dehidratacijos sąlygomis inkstai siekia išlaikyti brangų vandenį. Esant tokiai situacijai, daugeliui žmonių atsiranda potraukis sūriems produktams, nes druska leidžia organizmui išlaikyti vandenį. Tuo pačiu metu, inkstų dydis sumažėja ir prafiltruoja mažiau vandens. Šlapimas tampa labiau koncentruotas ir jo apimtis mažėja. Įsidėmėkite, kad jei dehidracija pasiekė tokį lygį, gerti du tris litrus vandens iš karto – būtų neprotinga. Tarkitės su gydytoju, jis patars kaip atkurti vandens balansą.
Sėkmės