Dietos ir sveikata – ne visada dera

Visi norime būti gražūs, ir liekni. Ypač tai aktualu merginoms ir moterims – jos gi yra Dailiosios lyties atstovės. Norai ir ketinimai  tai parodyti ir teigti savo kūnu yra natūralu ir pagirtina. Problema turbūt yra tai, kad yra kuriamas kūno standartas

Turbūt nėra idealaus maitinimosi būdo. O jeigu ir būtų, tai turbūt tiek, kiek ir yra žmonių. Ir mūsų dieta tiek priartėja prie idealaus modelio, kiek mes turime sveiką kūną ir gerai jaučiamės.

Kiekviena dieta yra skirta svoriui numesti. Ir visų dietų kūrėjų tikslai yra geri. Tačiau galima suprasti, kad daugelis ar visos iš jų turi šalutinį poveikį.

lieknas_juosmuo_rulete

Jeigu pasirinkote dietą “mažiau kalorijų – lieknesnis kūnas”, tuomet Jūsų dienos maisto racione beveik neišvengiamai bus per mažai organizmui reikalingų proteinų ir vitaminų.

Dietinimasis sukelia kūnui įspūdį (o tiksliau taip ir yra), kad pradeda trūkti maistinių medžiagų, kad gręsia pavojus – tad jis pradeda saugoti ir sandėliuoti riebalus “juodai dienai”. Taip, kad jei norite sukaupti šiek tiek riebalų, tam tikrose, paprastai labiausiai nepageidaujamose kūno vietose – staiga ir šiek tiek smarkiau apribokite įprastą savo kūnui maisto kiekį.

Dieta, dažnai tai reiškia mažiau valgyti. O iš kur tuomet orgsnizmui gauti maisto? Tuomet kad turėti energijos, vietoj įprastai gaunamo maisto iš šalies, organizmui reikia pradėti “valgyti” savo kūne sukauptas atsargas. Tačiau ne kiekviena dieta yra tokia išmani, kad nurodytų kūnui, kurias vietas reikėtų šiek tiek apvalgyti, o kurias palikti gražiai neliestas.

Po dietinimosi periodo dažnai seka arba geras ir sotus pavalgymas ar pastovus šaldytuvo durelių darinėjimas ir laipsniškas jo turinio tuštinimas.

Dieta Jus padaro maisto vergu.

Nutraukus dieta, dažnai jaučiame kaltę, žemą savivertę ir neviltį – nepasiektas tikslas.

Užsiimant dieta dažnai užkietėja viduriai. Žarnyne kaupiasi toksinai ir kancerogenai ir išbūna ten ilgiau. Vaisių ir daržovių vartojimas šiuo atžvilgiu virškinimo sistemai ir žarnyno darbui turi teigiamą ir naudingą poveikį.

Dietos metu organizmas pripranta gyventi suvatodamas mažiau maisto, tad kuomet ir jeigu grįžtame prie normalaus ar ankstesnio maitinimosi būdo, maisto kiekis tampa per didelis. Svoris gali pradėti didėti net labiau, negu iki dietos pradžios.

Dieta nemoko Jūsų maitintis sveikai,

Sveikas maitinimasis, tai nereiškia, kad Jūs turite būti alkanas.