Liemens apimtis ir sveikata: kaip matuoti ir kodėl tai turi reikšmės?

Kiekvienas žmogus turėtų rūpintis savo liemens (pilvo) apimtimi. Vienas iš geriausių būdų sužinoti, ar Jūsų kūno formos neatitinka proporcijų – pasidomėti savo liemens apimtimi. Rekomenduojama matuotis iš ryto arba bent jau ne iš karto po valgio, kuomet liemuo išsipučia dėl priimto maisto.

matavimo metras

Jūsų liemens apimtis turėtų būti lygi pusei jūsų ūgio. Pavyzdžiui, jeigu jūsų ūgis yra vienas metras aštuoniasdešimt centimetrų (180 cm), tai optimali liemens apimtis ties bamba turėtų būti apie devyniasdešimt centimetrų (90 cm).

Kituose šaltiniuose yra nurodoma, kuomet liemens apimtis yra ideali, didelė ar labai didelė:

Moterims:

Idealiai: mažiau nei 80 cm
Didžiausia: 80 cm iki 88 cm
Labai didelis: daugiau nei 88 cm

Vyrams:

Idealiai: mažiau nei 94 cm
Didžiausia: 94 cm iki 102 cm
Labai didelis: daugiau nei 102 cm

 

liemens apimtis

Paprasčiau turbūt būtų skaičiuoti pirmuoju variantu, kada liemens apimtis turėtų būti lygi pusei Jūsų kūno ūgio.

Kitas, ne ką prastesnis, patarimas apie rekomenduotiną kūno svorį: Jūsų kūno ūgis minus 100 cm. Pavyzdžiui jeigu jūsų ūgis yra vienas metras aštuoniasdešimt centimetrų (180 cm) tai optimalus svoris yra apie 80 kg.

Žinoma, tai yra tik skaičiavimai, tačiau kurie visgi būna labai arti tiesos. Jeigu norėtumėte sužinoti tiksliai sau tinkamiausią svorį ir kūno proporcijas, turėtumėte atlikti kūno kompozicijos diagnostiką.

Populiariausias ar moksliškiausias būdas paskaičiuoti ar Jūsų kūno formos atitinka rekomenduojamas kūno proporcijas yra Kūno Masės Indekso skaičiavimas. KMI skaičiuoklę rasite dešinėje svetainės puslapio dalyje, kiek žemiau. Įveskite savo ūgį bei svorį ir sužinosite ar Jūsų kūno proporcijos atitinka optimalias, ar jums šiek tiek trūksta svorio, ar turite viršsvorio.

Jei Jūsų svoris ir kūno proporcijos yra optimalios, paskaičiavus pagal liemens ir ūgio santykį, ūgio ir svorio, KMI – tuomet gyvenkite, kaip ir gyvenote, – Jūs esate gimę po laiminga žvaigžde arba Jūsų gyvenimo būdas yra optimalus, ir Jums nereikėtų keisti nei žvaigždės, nei gyvenimo būdo. Galbūt tik, jei yra ar atsiranda noras, galėtumėte kilstelėti save į jogos, taiči ar meditacijos aukštumas.

Jei jaučiate ar apskaičiavote, kad kūno svoris yra per mažas, tuomet skaitykite, kaip priaugti svorio.

Jei turite per daug svorio, tuomet daugelis “Sveika dieta” svetainės straipsnių yra apie tai, kaip numesti svorio. Tik reikia atrasti, nuo ko pradėti, ir koks turėtų būti pirmas ar sekantis žingsnis – sportas, ar sveika mityba, ar dieta, ar galbūt terapija.