Jei naktį nesimiega dėl alkio

Tikriausiai visi esame patyrę, ką reiškia, kai atsigulęs miegoti negali užmigti dėl neramiai gurgiančio pilvo. Taip yra dėl to, kad miegoti nueiname praktiškai tuščiu skrandžiu. Siūlome keletą išbandytų būdų kaip smarkiai neapsunkinant skrandžio pamaloninti jį prieš miegą.  Tiesiog suvalgykite ką nors skanaus, kas padės užmigti.

Pavyzdžiui, prieš miegą suvalgykite bananą. Šiltų kraštų vaisiuje yra ne tik serotonino ir melatonino, bet ir magnio, kuris atpalaiduoja raumenis.

Pasidarykite ramunėlių arbatos. Ramunėlės turi silpną migdomąjį poveikį ir veikia kaip natūrali kūno ir sielos atpalaidavimo priemonė.

Išgerkite šilto pieno, kurio sudėtyje yra triptofano – aminorūgšties, turinčios raminamųjų savybių, bei kalcio, padedančio pasisavinti triptofaną. Šiltą pieną ar žolelių arbatą pagardinkite šaukšteliu medaus. Cukrus dideliais kiekiais stimuliuoja nervų sistemą, o maži gliukozės kiekiai slopina.

Jei prieš miegą labai norisi valgyti, pasidarykite avižų košės, kuri yra puikus melatonino šaltinis. Galite prie košės pridėti 2 arbatinius šaukštelius linų  sėmenų, kurie praturtinti omega-3 riebalų rūgštimis, kurios pakelia nuotaiką.

Suvalgykite kelis migdolų riešutus. Jų sudėtyje yra triptofano bei raumenis atpalaiduojančio magnio. Be to, šie riešutai naudingi širdies darbui.

Naktipiečiai sugalvoti ne šiaip sau. Tad pasinaudokite šiais patarimais, kurie palengvins patį užmigimo procesą. Skanaus!