Kaip žinoti, ar trūksta vitaminų?

Rudenėjant organizmas ruošiasi kovoti su neigiamais aplinkos faktoriais, ypač su šalčiu, drėgme, vėjais ir įvairiomis infekcinėmis ligomis, todėl reikia pasirūpinti stiprinti savo kūną. Visi žinome, jog svarbiausia užkarda peršalimo ir kitoms ligoms, kurias sukelia vitaminų stoka, yra tinkama mityba. Tačiau neretai mitybos racioną tenka papildyti maisto papildais iš vaistinės. Jei pajutote žemiau išvardytus simptomus, nedelskite, vaistininkas patars, kokius maisto papildus geriausia pasirinkti.

•  Jei jaučiatės mieguistas, jautrus, susilpnėjo dėmesys ir atmintis, jei esate jautrus visoms įmanomoms peršalimo ligoms.

•  Jei greitai pavargsta akys ir susilpnėjęs naktinis matymas, jei oda sausa ir pleiskanota, beria pūlingais spuogais, atsiranda „miežis“.

•  Jei sleldėja lūpos, sluoksniuojasi nagai, o plaukai lūžinėja ir slenka, lėtai gyja žaizdelės odoje, jei pastebite, kad plaunantis dantis kraujuoja dantenos –  galite būti tikri, jums trūksta vitaminų.

•  Padidėjęs polinkis sirgti infekcinėms ligoms galimas dėl vitamino A, pantoteno rūgšties deficito. Pagalvokite, ar pakankamai valgote žuvies, kepenų, sviesto, žaliųjų lapinių salotų, geltonų daržovių, mielių, ar vartojate alaus mielių.

•  Jei šalia peršalimo ligų dar kankina ir lūpų pūslelinės virusas, vartokite vitaminą C su bioflavonoidais, gerkite preparatus su laktobakterijomis ir acidofilais. Vitaminu E aliejaus pagrindu tepkite tiesiai ant išbertos vietos.

•  Jei atsirado pernelyg daug pleiskanų – trūksta vitaminų B12, F, B6, seleno. Valgykite daugiau kepenų, jautienos, kiaulienos, kiaušinių, pieno, paukštienos, graikiškų riešutų, sūrio, žuvies, brokolių, svogūnų, tuno.

•  Jei plaukai labai slenka – jums trūksta biotino, inozito, chloro, B vitaminų komplekso, vitamino C, folio rūgšties. Jų galite gauti valgydami daugiau kepenų, grūdų, citrusinių vaisių, alaus mielių.

•  Jei kamuoja nuovargis, jums grečiusiai trūksta angliavandenių ir baltymų, cinko, vitamino A, B komplekso, geležies, jodo, vitaminų C, D. Praturtinkite savo mitybą daržovėmis, grūdais, sėlenomis, saulėgrąžomis, moliūgo sėklomis, žuvų taukais. Pasistenkite kuo daugiau laiko praleisti lauke, pasimėgaukite saulės šviesa.

•  Jei oda tapo sausa ir pleiskanojanti, trūksta vitaminų A ir E, pantoteno rūgšties, biotino. Šiuo atveju labai naudingos alaus mielės ir daiginti kviečių grūdai.