Maisto papildai: kas padeda prisiminti?

Neverta labai nerimauti, jei kažką netyčia pamirštame, jei neatsimename žmogaus vardo, pamirštame kokį nors daiktą pasiimti. Užmaršumas paprastai būna trumpalaikis, o pagalvoję tuojau pat prisimename, kur pasidėjome vieną ar kitą daiktą. Atmintis gali sutrikti dėl išgyvenamo streso, nuovargio ar per didelio užimtumo. Ji gali pablogėti įvairaus amžiaus žmonėms, bet tokie atminties sutrikimai dažniausiai yra laikini. Kas kita vyresnio amžiaus žmonių atminties sutrikimai, jie dažnai progresuoja, todėl pagrįstai baiminamasi dėl artimo žmogaus užmaršumo, kuris kartais gali tapti sparčiai silpnėjančios atminties sutrikimo pradžia.

Sulaukę 60 – 65 metų amžiaus  atminties ir įsiminimo sutrikimus pradeda jausti maždaug vienas iš dešimties žmonių, o sulaukęs 80 metų atminties negalavimus pajunta praktiškai kas penktas žmogus. Manoma, kad ne tik medikamentai, bet ir kryžiažodžių bei kitų galvosūkių sprendimas, eilėraščių mokymasis atmintinai gali šiek tiek sustiprinti atmintį. Kalbant apie atminties gerinimo procesus, reikšmės turi augalinės kilmės maisto papildai. Pagal Ajurvedos medicinos sistemą, kuriai daugiau nei penki tūkstančiai metų, ginkmedžio preparatai, reguliariai juos vartojant, sėkmingai gali gerinti ne tik galvos smegenų kraujotaką, bet ir kraujotaką vidaus organuose, galūnėse, ypač kojose. Gerėjant kraujotakai, maisto papildai su ginkmedžiu ne tik palengvina įsiminimo procesus ir pačią atmintį, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms yra labai efektyvūs ir rekomenduotini tuomet, vos tik pajuntami atminties sutrikimai.

Atmintį pastebimai gerina ne tik maisto papildai su ginkmedžio ekstraktu, kuris  plečia kraujagysles, gerina kraujotaką, atmintį, didina dėmesio koncentraciją, slopina trombocitų sulipimą, mažina kraujo klampumą, bet ir kitos svarbios medžiagos: vitaminai C, E, selenas, B grupės vitaminai, magnis. Vitaminai C, E ir  selenas pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, stiprina ginkmedžio ekstrakto poveikį bei  gerina smegenų veiklą.  Magnis dalyvauja nervų ir raumenų veikloje, aktyvina organizmo ląstelių fermentines sistemas, normalizuoja kraujo spaudimą. B grupės vitaminai dalyvauja medžiagų apykaitoje, gerina nervų sistemos veiklą. Tokius maisto papildus rekomenduojama vartoti tais atvejais, kai žmogus pradeda skųstis arba namiškiai pastebi, kad jis neprisimena to, ką daro esamu laiku, pavyzdžiui, įjungia dujinę viryklę ir  pamiršta ją išjungti, pamiršta, kad kažkur ėjo, kažką darė ir sustojęs bando prisiminti, pamiršta vardus.