Patarimai vyrams.. ir žinotina moterims

Straipsnis vyrams, tačiau jei apie tai žinos ir moterys nuo to bus tik lengviau abiems pusėms. Taip pat straipsnelio mintys nuo trečios pastraipos, kur kalbama apie streso poveikį vyro gyvenime, sėkmingai gali būti pritaikomos tiek vyrų, tiek moterų gyvenime. Vieni ir kiti gimėme toje pačioje planetoje, vaikštome tomis pačiomis gatvėmis, dirbame panašius darbus ir pergyvename panašias stresines situacijas – tik streso poveikio rezultatai vyrams ir moterims yra gal kiek kitokie.

vyras kalnai dangusTad, vyrai, ką valgyti, kad išlaikyti vyriškumą, būti geros savijautos ir kad lovos reikalai eitų kaip iš pypkės? Seksualinė vyrų potencija priklauso nuo kai kurių maisto produktuose esančių medžiagų. Patys reikalingiausi yra B ir E grupės vitaminai, kurių daug yra riešutuose, salieruose, petražolėse, špinatuose, svogūnuose, česnakuose, saulėgrąžose, moliūgų sėklose, ankštinėse daržovėse, rupioje duonoje, kiaušiniuose, sūryje, žuvyje. Prieš meilės žaidimus reikėtų vengti riebaus maisto, nes cholesterolis apsunkina kraujo apytaką. Taip pat nereikėtų gerti šampano, nes jis tik gali pridaryti problemų. Geriau rinktis raudoną vyną, kuris gerina kraujo apytaką. Iš salierų gumbų gaminama net Viagra, tad jei valgysite kasdien bent po truputį saliero, jausitės stipresni. Salieras skanus tiek žalias, tiek keptas, taip pat jo galima dėti į sriubas ar maltą mėsą. Ši daržovė suteikia  patiekalams gerą aromatą. Riešutuose, sėklose ir grūduose yra gausu hormonų gamybą skatinančio vitamino E. Nuo jo priklauso mūsų giminės tąsa, tad šį vitaminą galima drąsiai vadinti vaisingumo vitaminu.

Tačiau neužmirškite, kad teisingi maisto produktai, tinkami vitaminai ar reikalingi maisto papildai turės didesnę naudą ar poveikį, jei Jūs gyvensite “sveiko streso” ribose. Kai kurie iš vyrų galbūt sugeba ir visai eliminuoti stresines situacijas iš savo gyvenimo ar stresas tik grūdina juos. Tai panašiai, kaip svorių kilnojimas – vienam 16kg gyra yra sunkoka, kitam 32kg hantelis yra per lengvas. Taigi sveiko streso ar sveikos įtampos ribos kiekvienam yra skirtingos.

Taip pat mūsų kūnus, emocijas, psichiką galėtume palyginti su elektros laidais. Vieni laidai yra aliuminiai, kiti variniai, treti auksiniai – kiekvienas sunkiau ar lengviau praleidžia elektros srovę. Kiekvienas iš mūsų, panašiai, kaip elektros laidai, turime skirtingą varžą ir galime praleisti skirtingo stiprumo gyvenimo energijos srovę, kuri tekėdama sukuria skirtingą gyvenimo įtampą – stresą mumyse. Tad jei Jūsų elektrinės grandinės nesproginėja, saugikliai neišmetinėjami kas dešimt minučių ir Jūsų gyvenimo kambaryje neužgęsta ilgam šviesa, tuomet Jūs gyvenate sveiko streso ribose.

Tačiau:

  • jei gyvenimo situacijos taip spaudžią, kad žiūrėdami televizorių namuose – iš tiesų “sėdite” priešais kompiuterio ekraną savo biure,
  • kalbėdamas su žmona ar drauge – sprendžiate vakarykštes ar praeitos savaitės problemas, kurių neišsprendėte darbo metu.
  • jei jau nebežaidžiate gyvenimo “futbolo aikštelėje” (įvarčiai, griuvimai, smūgiai tai gerai, tai žaidimas), bet jau nebespėjate padavinėti ar išiminėti kamuolių iš užribio, ir Jūs jau tik galvojate, kad žaidžiate.

Tuomet Jūs gyvenate jau už sveiko streso ribų. Savo kūno, emocijų ir psichikos “elektriniais laidais” Jūs stengiatės praleisti stipresnę elektros srovę, negu Jūsų laidai pajėgūs praleisti. Jūs nebegyvenate, Jūs nebespėjate gyventi –  Jūs bandote pasivyti važiuojantį traukinį, bėgdami šalia ar paskui. Kiek ilgai galėsite bėgti?

Tad, jeigu nepakeisite savo gyvenimo būdo, aplinkos, galbūt ir darbo, kažkokių stebuklų iš vitaminų ar maisto papildų tikėtis labai neverta. Ir kelios saujos vitaminų ar salierai – situacijos neišspręs. Savo galias Jūs paliekate priešais kompiuterio ekraną biure, ilgų ir nuobodžių posėdžių ar ilgoko kybojimo už automobilio vairo metu bei kitų, Jums vieniems žinomų veiklų metu.

Pratimas

  1. Stebėkite savo mintis, kai žiūrite televizorių, kalbate su vaikais, žmona – kur pabėga mintys? Kaip dažnai pabėga? Ar mintys užpuola ir nevaldomai zuja galvoje ar aplink ją?
  2. Atlikite tą darbą ar reikalą, dėl kurio sukasi mintys, – padarykite tai DABAR.

Tai padės susitvarkyti su stresinėmis situacijomis ir leis sveikiems maisto produktams, vitaminams ar maisto papildams atlikti savo darbą.