Kodėl joga gali padėti numesti svorį?

Bet kokie fiziniai pratimai yra geriau, nei jokios fizinės veiklos. Bet kai kurie pratimai yra geresni nei kiti. Nors svoriui numesti dažnai yra rekomenduojami didelio intensyvumo pratimai, mažiau fiziškai intensyvūs pratimai taip pat gali būti naudojami – tai joga. Iš senų laikų joga buvo praktikuojama dėl dvasinių priežasčių. Praktikuojantis jogą, ištobulina savo kūną ir pagerina savo sveikatą, bet tai nėra jogos tikslas, tai tampa papildoma jogos praktikavimo dovana.

Joga yra praktikuojama įvairiomis formomis Indijoje ir Azijos žemyne jau tūkstančius metų. Kai kurie mūsų laikų žmonės praktikuodami įsisavina šią archainę patirtį ir išmintį. Kai kurie adaptuoja ir pritaiko senovės praktikas dabartiniams laikams, kad padėtų sau ir kitiems žmonėms sumažinti ar įveikti stresą, kovoti su įvairiomis ligomis, taip pat ir numesti svorio.

Štai keletas aspektų, kaip joga gali padėti netekti viršsvorio.

1. Raumenų tonusas
Kuo geresnis kūno raumenų tonusas, tuo tiesiau Jūs stovėsite, atletiškiau atrodysite ir deginsite daugiau kalorijų net ir poilsio metu. Atliekant statines būsenas – asanas, lėtus ir grakščius, kontroliuojamus judesius, įtraukiamos maksimaliai įmanomos raumenų grupės. Tuo būdu joga padeda formuoti tobulas kūno formas.
2. Kalorijų deginimas
Daugeliu atvejų, kad numesti svorio, jūs turite sudeginti papildomas kalorijas. Kai kurie jogos pratimai skatina širdies darbą, geresnę kraujo apytaką ir geresnį kitų organų darbą. Jogos treniruotės gali paskatinti kūną aktyviau deginti nereikalingas kalorijas.
3. Optimizuotas virškinimas
Ką Jūs valgote, siekdami numesti svorį,  yra svarbu, bet kaip jūsų organizmas apdoroja maistą, yra tiek pat svarbu. Atliekant specialias jogos asanas, aktyviau siunčiant deguonimi prisotintą kraują per virškinimo sistemą, tai gali sumažinti problemas susijusias pavyzdžiui, su dirgliosios žarnos sindromu, vidurių užkietėjimu.
4. Subalansuota skydliaukės funkcija
Žmogaus skydliaukė kontroliuoja hormonų, susijusių su streso, energijos lygiais ir svorio išlaikymu, veiklą. Joga gali padėti reguliuoti skydliaukės darbą, ne tik mažinant stresą, susijusį su skydliaukės disbalansu, bet ir skatindama tinkamą funkciją tam tikrų jogos pratimų – sėdėsenų ar stovėsenų pagalba.

Pasiekti arba išlaikyti sveiką svorį yra ne tik valgyti teisingus maisto produktus ar energingai sportuoti kelis kartus per savaitę. Tai šie dalykai ir dar šiek tiek daugiau. Joga gali sėkmingai lydėti Jus svorio metimo kelionėje įvairiose plotmėse.